Dziewczynka z rozpuszczonymi długimi włosami
Pixabay/Gilmanshin/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

Fryzury komunijne dla dziewczynek nie muszą być trudne

Fryzury komunijne da dziewczynek powinny być zarazem eleganckie i dziewczęce. Komunia to podniosła uroczystość religijna, więc nie należy przesadzić ze zdobieniami fryzur dla dziewczynek.

Fryzury komunijne da dziewczynek powinny być zarazem eleganckie i dziewczęce. Komunia to podniosła uroczystość religijna, więc nie należy przesadzić ze zdobieniami fryzur dla dziewczynek.

Subtelna przeplatanka – fryzura dla dziewczynek na Pierwszą Komunię

Do wykonania tej fryzury komunijnej potrzebujesz grzebienia/szczotki, sześciu białych gumek do włosów, sześciu spinek do włosów w formie białych kwiatów oraz ew. wsuwek.

 

 • Dokładnie rozczesz włosy.
 • Zrób trzy kitki: jedną z włosów znajdujących się nad czołem oraz dwie z włosów znajdujących się po bokach nad uszami.
 • Włosy ze środkowego kucyka podziel na dwie równe części.
 • Jedną partię włosów zwiąż z kitką po jednej stronie
 • Drugą partię włosów zwiąż z kitką po drugiej stronie. 
 • Połowę włosów z kitek środkowych połącz gumką razem z kitkami najbliżej uszu.
 • Zwiąż ze sobą włosy luźno puszczone ze środkowych kitek.
 • Włosy ze środkowych kitek zwiąż na takiej wysokości jak kitki najbliżej uszu.
 • Każdy z kucyków podziel na dwie części, połącz partie włosów znajdujące się obok siebie.
 • We włosy pomiędzy kitkami wepnij spinki – białe kwiaty (jeśli mają wsuwki sprawa jest prosta, jeśli nie podepnij je wsuwkami).
 • Włosy z powstałych kitek nakręć na lokówkę.
 • Pozostałe włosy pozostaw proste.

Małgorzata Rozenek o budowie domu! "Projekt skończony, jest pięknie!"

Kokarda – fryzura komunijna

Aby zrobić tę fryzurę komunijną, przygotuj grzebień/szczotkę, lakier do włosów, gumkę (najlepiej w kolorze włosów), wsuwki.

 

 • Rozczesz włosy.
 • Zrób kitkę na środku głowy.
 • Kitkę podziel na trzy pasma włosów.
 • Uformuj kokardę – dwa pasma podwiń pod spód do środka i podepnij wsuwkami.
 • Trzecie pasmo podepnij wsuwką pod gumkę.
 • Trzecie pasmo przełóż od góry i przyczep z przodu wsuwkami.
 • Spryskaj włosy lakierem.

Szachownica z lokami – włosy na Pierwszą Komunię

Ta fryzura komunijna dla dziewczynek wymaga użycia grzebienia/szczotki, pianki do włosów, dwóch gumek w kolorze włosów, długiej, plastikowej igły, nici dentystycznej, a także białą kokardę.

 

 • Rozczesz włosy.
 • Zrób z boku przedziałek.
 • Z obu stron przedziałka wybierz dwa pasma włosów, tak, aby na środku głowy powstał prostokąt.
 • Włosy znajdujące się w środku prostokąta zwiąż gumką.
 • Na pozostałe włosy znajdujące się powyżej uszu zaaplikuj piankę do włosów.
 • Włosy z punktu 5. zaczesz do tyłu i zwiąż.
 • Włosy z prostokąta podziel na dwie części wzdłuż przedziałka.
 • Jedną połowę włosów z prostokąta zwiąż gumką.
 • Na igłę nałóż nić dentystyczną, zrób pętlę.
 • Część włosów z przodu prostokąta przełóż przez pętlę.
 • Włosy przełożone przez pętlę nawlecz na ucho igły.
 • Zaczynając od góry przeplataj pasmo raz nad włosami, raz pod włosami zawiązanymi w kitkę.
 • Kolejne pasmo przeplataj w odwrotnej kolejności – pod i nad włosami związanymi w kitkę.
 • W ten sam sposób przepleć włosy na drugiej stronie włosów (będą przypominały pleciony koszyk).
 • Pokręć włosy z kitki i puszczone luzem.
 • Wepnij w środek włosów białą kokardę.
Kok z warkocza na długich włosach
©grafikplusfoto/Fotolia
Fleszstyle
Fryzury na imprezę – eleganckie upięcie krok po kroku
Fryzura na imprezę powinna być dopasowana do okoliczności. Jeśli wybierasz się na bal, idealną propozycją będzie elegancki kok. Efektowną fryzurę na imprezę możesz zrobić sama.

Fryzura na imprezę powinna być dopasowana do okoliczności. Jeśli wybierasz się na bal, idealną propozycją będzie elegancki kok. Efektowną fryzurę na imprezę możesz zrobić sama. Fryzury na imprezę – kok z warkocza na bok Potrzebujesz : około 10 wsuwek w kolorze włosów, 4 gumki w kolorze włosów, lakier, żel.   Zrób przedziałek z prawego lub lewego boku głowy. Z jednego pasma włosów zrób cienki warkoczyk (zawiąż go gumką zbliżoną do koloru włosów). Przełóż wszystkie włosy na jedną stronę (tę, na której znajduje się warkocz), zostawiając jedynie cienkie pasmo na drugiej stronie. Z zostawionego pasma zapleć warkoczyk. Zwiąż go gumką i przymocuj wsuwką do skóry głowy. Wszystkie włosy zwiąż w kitkę z boku głowy. Jeśli lubisz artystyczny nieład, możesz zostawić kilka pasm, które pozostaną wypuszczone. Wysokość kitki zależy od tego, w którym miejscu chcesz mieć kok – jeśli tuż nad karkiem, zwiąż kitkę nisko. Podziel kitkę na trzy części i zapleć warkocz . Spryskaj włosy lakierem. Niesforne kosmyki ułóż za pomocą żelu do włosów . Zakręć warkocz wokół gumki do włosów, jednocześnie wsuwając spinki do włosów, by kok był stabilny. Końcówkę włosów schowaj do środka koka lub pod spód fryzury. Spryskaj włosy lakierem .   Fryzurę możesz udekorować ozdobną wsuwką, np. jeśli masz czarne włosy pięknie będzie się prezentowała wsuwka z czerwonym kwiatem . Dobór dodatków zależy jednak przede wszystkim od imprezowego stroju. Jeśli sukienka ma cekiny, koronki lub inne ozdoby, zrezygnuj z dodatków do włosów.  

Dziewczyna z warkoczykiem
Flickr/Mainstream/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Niebanalna fryzura – irokez dla kobiety
Irokez to jedna z bardziej awangardowych fryzur. Jest kojarzona przede wszystkim z kulturą punkową i stylem rockowym, ale coraz częściej wykonuje się ją na wieczorowe wyjścia, a nawet do pracy.

Irokez to jedna z bardziej awangardowych fryzur. Jest kojarzona przede wszystkim z kulturą punkową i stylem rockowym, ale coraz częściej wykonuje się ją na wieczorowe wyjścia, a nawet do pracy.   Irokeza najłatwiej wykonać na włosach krótkich , jednak posiadaczki długich włosów także mogą go zrobić. Niestety układanie włosów może potrwać nawet godzinę, ale efekt końcowy na pewno jest tego wart. Przeczytaj instrukcję krok po kroku i spróbuj wykonać irokeza samodzielnie w domu. Niezależnie od długości włosów przygotuj: suszarkę, szczotki do modelowania włosów, kosmetyki stylizacyjne – mocny lakier do włosów, pastę matującą, piankę do włosów lub inne kosmetyki, które już wypróbowałaś i dobrze działają na twoje włosy. Przyda się także prostownica lub karbownica, ale zależy to już od konkretnego sposobu układania włosów.   Przede wszystkim umyj włosy, lekko podsusz i u nasady wgnieć piankę. Irokez z krótkich włosów Wyznacz środkowe pasmo, które będzie irokezem – możesz je chwilowo związać gumkami lub podpiąć spinkami. Boczne pasma przygładź, by jak najmocniej przylegały do skóry – pomoże ci pasta matująca. Środkową część rozpuść, unieś i modeluj na szczotce. Zaczesz do tyłu i mocno tapiruj, ale tylko u nasady! Końce możesz zaprasować dodatkowo prostownicą. Spryskaj całość lakierem. Irokez z włosów półdługich Wyznacz środkowe pasmo, które będzie irokezem i zwiąż je. Boczne pasma przypnij wsuwkami do głowy i przygładź pomagając sobie lakierem lub pastą matującą. Środkową część natapiruj u nasady. Utrwal lakierem. Irokez z włosów długich Przy długich włosach trudno jest zrobić eleganckiego...

upięcie z warkocza
©sutichak/fotolia
Fleszstyle
Trzy fryzury na bal karnawałowy , które możesz wykonać samodzielnie
Fryzura na bal karnawałowy powinna być elegancka. To ważne i uroczyste wyjście, dlatego każda kobieta chce wyglądać na nim olśniewająco. Oprócz wyglądu liczy się także komfort i brak skrępowania umożliwiające zabawę do samego rana, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włosy upięte w kok.

Fryzura na bal karnawałowy powinna być elegancka. To ważne i uroczyste wyjście, dlatego każda kobieta chce wyglądać na nim olśniewająco. Oprócz wyglądu liczy się także komfort i brak skrępowania umożliwiające zabawę do samego rana, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włosy upięte w kok. Pierwsza fryzura na bal karnawałowy – luźny zawijany kok z opaską Do wykonania tej fryzury potrzebujesz opaski na gumce, grzebienia, lakieru do włosów oraz kilku wsuwek odpowiadających kolorowi włosów.   1. Za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek na boku głowy. 2. Opaskę załóż na włosy, nie chowaj jej pod spód. 3. Oddziel cienkie pasmo włosów (ok. 2-3 cm szerokości) po lewej stronie głowy i zawiń je pod opaskę. Krok powtórz 3-4-krotnie z prawej i lewej strony głowy. 4. Włosy z tyłu głowy, które wystają spod opaski i te, które nie zostały podwinięte zbierz razem. Zwiń je i wsuń pod opaskę. 5. Aby kok był trwały i nie wysunął się spod gumki, włosy z tyłu głowy, zawinięte pod opaskę, podepnij 3-4 wsuwkami. 6. Kształt koka możesz wyrównać cienką, okrągłą końcówką grzebienia. 7. Całość spryskaj lakierem do włosów. Druga fryzura na bal karnawałowy – elegancki kok na boku głowy z warkoczykami Do wykonania tej fryzury potrzebujesz 4 silikonowych gumek w odcieniu twoich włosów, kilku wsuwek, lakieru do włosów oraz grzebienia.   1. Za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek po prawej stronie głowy. 2. Wydziel cienkie pasmo (ok. 2-3 cm) z włosów po lewej stronie głowy w odległości około 3-4 cm od czoła. 3. Z całego pasma zapleć warkoczyk i zwiąż go gumką. 4. Wszystkie włosy zaczesz na lewą stronę (tam, gdzie został zapleciony warkoczyk). 5. Zaczynając od włosów przy samym czole, wydziel drugie cienkie pasmo włosów po prawej stronie...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner