Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Kobiece nogi
© milanmarkovic78/Fotolia.com
Styl życia

Kobiecy wytrysk, czyli fenomen, który dotyczy tylko niektórych kobiet

Kobiecy wytrysk znany jest także pod nazwą damskiej ejakulacji. Pojawia się on w momencie szczytowania. Wydostająca się z pochwy wydzielina może „wystrzelić” na odległość blisko 20 cm.

Kobiecy wytrysk znany jest także pod nazwą damskiej ejakulacji. Pojawia się on w momencie szczytowania. Wydostająca się z pochwy wydzielina może „wystrzelić” na odległość blisko 20 cm.

 

Kobiecy wytrysk znany także jako squirting orgasm, często traktowany jest jako sprawa tabu. Wynika to z faktu, że damska ejakulacja jest rzadkim zjawiskiem i dotyczy tylko około 10% kobiet.

Od czego zależy kobiecy wytrysk?

Damski wytrysk podczas stosunku zależy od wydzielania płynu przez „żeńską prostatę” czyli gruczoły przycewkowe zlokalizowane wewnątrz warg sromowych większych. Damski ejakulat zawiera związki analogiczne do tych, które są wydzielane przez prostatę do nasienia męskiego. Do związków tych należą antygeny PSA (białko występujące w wydzielinie z męskiej prostaty) i kwaśna fosfataza sterczowa. Damska ejakulacja pojawia się pod wpływem drażnienia przestrzeni Grafenberga, czyli tzw. punktu G zlokalizowanego wzdłuż przedniej ściany pochwy.

Jak osiągnąć kobiecy wytrysk i czy można się go nauczyć?

Spowodowanie kobiecego wytrysku jest możliwe i można też próbować nauczyć się go osiągać. Takich porad dostarczają chociażby tradycje wschodniej czy zachodniej seksuologii. Istotne, aby podczas stosunku płciowego mężczyzna skupił swoje pieszczoty na stymulacji punktu G, łechtaczki oraz szyjki macicy. Ważną rolę odgrywają także mięśnie Kegla. Kobieta może ćwiczyć ich zdolności do poprawy skurczu pochwy, zwiększając tym samym swoje doznania seksualne. Takie ćwiczenia można wykonywać także wykorzystując do tego niektóre gadżety erotyczne, np. kulki Gejszy. Pozycje, które mogą ułatwić doprowadzenie kobiety do wytrysku to pozycja misjonarska i pozycja tylna. Należy jednak pamiętać, że doznania związane z osiąganiem orgazmu są indywidualne. Nawet pomimo licznych treningów i ćwiczeń, kobiecy wytrysk nie musi zostać osiągnięty.

Jak wygląda damski wytrysk?

Kobiecy wytrysk może mieć różną intensywność. Na zewnątrz może wydostać się kilka kropel lub kilka mililitrów płynu. Ilość płynu zależy od wielkości ujścia gruczołów cewki moczowej. U większości kobiet ujścia te mają wielkość główki od szpilki, wówczas płyn ejakulacyjny jest niemal niewidoczny. Duża ilość wydzieliny pojawia się u kobiet o poszerzonych otworach gruczołów. Płyn jest mętny i ma białawą barwę. Zjawisko ejakulacji nie musi występować przy każdym stosunku i nie musi mieć każdorazowo takiej samej intensywności.

Kobiecy wytrysk czy nietrzymanie moczu?

W wydzielinie wydobywającej się z pochwy znajduje się głównie glukoza i fruktoza oraz niewielkie ilości kreatyniny i mocznika. Nie jest więc to mocz, o czym świadczy chociażby zapach płynu. W ejakulacie nie znajdują się także plemniki. Pod wpływem stymulacji czułych miejsc, „żeńska prostata” wydziela ejakulat, który wydobywa się na zewnątrz przez cewkę moczową. Podczas wydzielania się płynu kobieta odczuwa parcie na pęcherz, które stopniowo mija wraz ze wzrostem podniecenia. Stąd niekiedy pojawiają się błędne interpretacje, jakoby damski wytrysk był oznaką nietrzymania moczu.

 

zmartwiony mężczyzna z poduszką
Flickr/Vic/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Opóźnij swój wytrysk i w pełni ciesz się seksem
Sposoby na opóźnienie wytrysku pomogą ci wydłużyć stosunek seksualny. Ćwiczenia, masaże, farmaceutyki pozwolą ci pozbyć się szybkiego wytrysku.

Sposoby na opóźnienie wytrysku pomogą ci wydłużyć stosunek seksualny. Ćwiczenia, masaże, farmaceutyki pozwolą ci pozbyć się szybkiego wytrysku. Na czym polega przedwczesny wytrysk? Przedwczesny wytrysk, czyli PW to zaburzenie seksualne, które skraca czas trwania stosunku. Ejakulacja występuje już po minimalnej stymulacji seksualnej. Mężczyzna ma wytrysk wcześniej, niż tego chce (przed rozpoczęciem penetracji lub zaraz po jej rozpoczęciu). PW jest powodem wielu frustracji u obojga partnerów.   Nie jesteś jedyną osobą, która pragnie się uporać z przedwczesnym wytryskiem. Dolegliwość ta jest bardzo powszechna. Problem PW dotyczy około 30-40% męskiej populacji na świecie . Obejmuje nie tylko młodych i niedoświadczonych mężczyzn, ale także dojrzałych panów, którzy od długiego czasu prowadzą aktywne życie seksualne. 5 sposobów na to, jak skutecznie opóźnić wytrysk Wyleczyć można około 90% przypadków przedwczesnego wytrysku. Oto 5 najbardziej popularnych metod:   1. farmakoterapia – środki zażywane stale lub doraźnie opóźniają wytrysk i pozwalają go kontrolować. Leki dostępne są bez recepty i zwykle zażywa się je na 1 lub 2 godziny przed aktywnością seksualną. Za kontrolę wytrysku odpowiedzialny jest układ nerwowy. Neuroprzekaźniki takie jak dopamina i serotonina pełnią ważne funkcje w procesie wytrysku. Dopamina wyzwala orgazm, a serotonina odpowiada za jego zahamowanie. Niski poziom serotoniny i podwyższona wartość dopaminy powodują przedwczesny wytrysk, dlatego tak ważne jest uregulowanie ich poziomu. Leki z grupy SSRI (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny) wpływają na unormowanie serotoniny i dopaminy. Do grona tych leków należy dapoksetyna – lek działa już po pierwszym zażyciu. Dapoksetynę stosuję się 1 raz na dobę, a jej dawka...

uśmiechnięty mężczyzna
Flickr/Israel_photo_gallery/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia
Żywotność plemnika – fakty bez mitów
Żywotność plemnika określa środowisko w jakim się on znalazł. Wysoka temperatura, poziom wilgotności, wytrysk w łonie kobiety lub poza ustrojem, to warunki, które wpływają na to ile żyją plemniki.

Żywotność plemnika określa środowisko w jakim się on znalazł. Wysoka temperatura, poziom wilgotności, wytrysk w łonie kobiety lub poza ustrojem, to warunki, które wpływają na to ile żyją plemniki.   Wiedza o tym ile żyją plemniki jest niezbędna nie tylko dla tych, którzy starają się o dziecko, ale również dla tych, którzy unikają ciąży. Plemniki są odporne na niektóre warunki, dlatego szczegółowa wiedza na ich temat jest tak niezbędna.   Plemnik składa się z główki, szyjki oraz witki (ogonka). Porusza się ruchem spiralnym. Dzięki temu może przemieszczać się na wprost z prędkością 3 mm/min. Aby w pełni osiągnąć swój rozwój w jądrach mężczyzny plemniki potrzebują ok. 3 miesięcy (90 dni). Przy temperaturze 37º plemniki osiągają największą ruchliwość, może się ona utrzymać przez 10-12 godzin. Plemniki poza ustrojem Żywotność plemników uzależniona jest od warunków w jakich się znajdują od momentu ejakulacji oraz od ilości fruktozy w spermie. Jeżeli wytrysk nie skończył się w kobiecie, a nasienie zostało wystawione na warunki atmosferyczne, plemniki bardzo szybko stracą zdolność poruszania się i zginą (0,5 h do 4 h). Przyjmuje się, że ustanie żywotności plemnika następuje w chwili wyschnięcia spermy. Wyschnięte nasienie na dłoni, pościeli czy ręczniku nie jest więc niebezpieczne. Dla pełnej ochrony, dłonie, na których znajdowało się nasienie lub preejakulat (płyn pojawiający się na członku przed ejakulacją), należy umyć ciepłą wodą z mydłem i dobrze wytrzeć ręcznikiem zanim rozpoczniemy kontakt z miejscami intymnymi kobiety. Dzięki temu pozostałe na skórze plemniki zostaną zniszczone. Żywotność plemników w drogach rodnych Jeżeli wytrysk zakończy się w pochwie kobiety, wówczas żywotność...

Pozycja na jeźdzca
© Igor Mojzes/Fotolia.com
Styl życia
Jedna z pozycji klasycznych kamasutry – pozycja na jeźdźca
Pozycja na jeźdźca w wersji klasycznej pozwala partnerom utrzymywać kontakt wzrokowy podczas stosunku. Kobieta dominuje, ponieważ siedzi okrakiem na partnerze. Obie strony mają wolne ręce dzięki czemu mogą wzajemnie obdarzać się pieszczotami.

Pozycja na jeźdźca w wersji klasycznej pozwala partnerom utrzymywać kontakt wzrokowy podczas stosunku. Kobieta dominuje, ponieważ siedzi okrakiem na partnerze. Obie strony mają wolne ręce dzięki czemu mogą wzajemnie obdarzać się pieszczotami.   Dzięki tej pozycji możliwa jest stymulacja punktu G oraz osiągnięcie orgazmu pochwowego przez kobietę, mężczyzna natomiast może kontrolować moment wytrysku. Jak wygląda pozycja na jeźdźca Mężczyzna leży na plecach (nogi może mieć ugięte lub wyprostowane) albo siedzi, partnerka usadawia się okrakiem na jego miednicy z nogami podwiniętymi i ugiętymi w kolanach twarzą do partnera. Ręce opiera na jego klatce piersiowej, brzuchu lub przy odchyleniach do tyłu na jego udach. Kobieta jest tu stroną bardziej aktywną , wykonuje ruchy góra-dół, w przód i w tył oraz na boki i koliste manewry kontrolując przy tym głębokość i intensywność penetracji. Mężczyzna również może poruszać biodrami i nadawać tempo trzymając partnerkę za biodra. Warianty pozycji na jeźdźca Klasyczną pozycję można modyfikować w zależności od potrzeb. Kobietom mającym problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego zaleca się, aby usiadły tyłem do partnera na jego kroczu. Mężczyzna zgina jedną nogę w kolanie w taki sposób, by partnerka mogła jednocześnie ocierać się łechtaczką o jego udo. Obciążenie nóg partnerki, które w pozycji na jeźdźca jest bardzo duże, można zminimalizować w następujący sposób – kobieta zamiast siedzieć kładzie się tułowiem na klatce piersiowej partnera. W tym przypadku nacisk na podbrzusze i tarcie łechtaczki o kość łonową mężczyzny pozwala na spotęgowanie doznań i pogłębienie penetracji. Wady i zalety pozycji na jeźdźca Największą zaletą tej pozycji seksualnej jest ciągły kontakt wzrokowy partnerów – oczywiście oprócz wersji odwróconej. Sprzyja to wzmacnianiu bliskości...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner