Stroik z szyszek
© Africa Studio/Fotolia.com
Styl życia

DIY – stroik bożonarodzeniowy z szyszek

Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Szyszki są idealnym surowcem, który nadaje się do tworzenia stroików, wieńców oraz ozdób choinkowych. To miły akcent na wigilijnym stole, bardzo prosty w wykonaniu i niedrogi.

Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Szyszki są idealnym surowcem, który nadaje się do tworzenia stroików, wieńców oraz ozdób choinkowych. To miły akcent na wigilijnym stole, bardzo prosty w wykonaniu i niedrogi.

Stroik na boże narodzenie – jak zrobić stroik świąteczny z szyszek

Aby pozbierać szyszki wcale nie musimy jechać do lasu. Bardzo często w miejskich parkach znajdziemy kilka drzew iglastych. Podczas jesiennych spacerów warto zbierać też jemiołę, gałązki jarzębiny, kasztany i kolorowe liście, które później wykorzystamy do tworzenia niepowtarzalnych ozdób. Wykonanie stroika świątecznego z szyszek wymaga wcześniejszego zaopatrzenia się w kilka niezbędnych akcesoriów.

 

Potrzebne nam będą: klej w pistolecie (na przezroczyste sztyfty – do kupienia w każdym dużym supermarkecie), kawałek pianki - gąbki zdobniczej (wytniemy z niej koło o średnicy 30-45 cm), wykałaczka, patyczek do szaszłyków lub metalowy szpikulec do robienia dziurek, kokarda, gałązki jarzębiny, jemioły, średniej wielkości świeca, kawałek sztywnego drutu (około 5 cm – będzie potrzebny do zainstalowania świecy w stroiku), zapalniczka, ołówek, nożyk introligatorski lub nożyczki.

Atrakcyjne Home and You promocje to świetna okazja, aby sprawić sobie piękny stroik świąteczny wykonany z szyszek!

Jak zrobić stroik świąteczny – sposób wykonania

Odrysuj na piance koło, np. od małego talerzyka – średnica powinna odpowiadać liczbie szyszek, które masz (będziesz je mocować po zewnętrznej stronie koła z pianki) oraz ich wielkości, ważne by nie było ich za mało.

 

Przymocuj szyszki za pomocą kleju blisko siebie po obwodzie, tak aby na zewnątrz nie wystawało zbyt dużo gąbki. Podgrzej koniec drucika i wtop go równolegle w podstawę świecy na taką głębokość, by wystająca część potrzebna do zamocowania świecy w gąbce nie była za długa. Po zastygnięciu drucika zainstaluj świecę w środku stroika, wciskając go w piankę. Poprzycinaj gałązki lekko ponad wysokość szyszek i powkładaj je pomiędzy przyklejając klejem.

 

Resztę gałązek włóż w gąbkę po wewnętrznej stronie okręgu z szyszek wcześniej robiąc w niej dziurki wykałaczką lub szpikulcem. W przerwy pomiędzy szyszkami powkładaj też jemiołę i jarzębinę. Zakryj szczelnie gąbkę dekorując świecę po bokach gałązkami, jarzębiną i jemiołą jednocześnie mając na uwadze, że świeca podczas spalania będzie robiła się coraz mniejsza. Przymocuj kokardę klejem. Świąteczny stroik gotowy.


Stroik ze świerku
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Świerkowy stroik na wigilijny stół – jak go zrobić?
Stroik na Boże Narodzenie można wykonać samodzielnie z gałązek świerku. Będzie on stanowił piękną, pachnącą lasem ozdobę wigilijnego stołu.

Stroik na Boże Narodzenie można wykonać samodzielnie z gałązek świerku. Będzie on stanowił piękną, pachnącą lasem ozdobę wigilijnego stołu. Co jest potrzebne do wykonania stroika na Boże Narodzenie? Do wykonania stroika wigilijnego ze świerku będziesz potrzebować: okrągłego stelaża, ok. 25 cm średnicy (lub pięciu gałązek wierzby, jeśli chcesz wykonać go samodzielnie), długiego, najlepiej zielonego, miękkiego drutu, kombinerek albo szczypców do cięcia drutu, kawałka gąbki florystycznej, gałązek świerku (może też być kilka gałązek jodły i tui), szypułek rośliny z czerwonymi owocami, np. głogu, innych elementów dekoracyjnych, np. perełek, małych bombek , czerwonych kokardek, szyszek, świecy w kolorze pasującym do pozostałych ozdób. Jak samodzielnie wykonać stelaż stroika na Boże Narodzenie? Do wykonania okrągłego stelaża potrzebujesz 5 długich, cienkich i giętkich gałązek wierzby i drutu. Zwiń gałązki tak, żeby utworzyły koło, przeplataj gałązki pod sobą. Żeby konstrukcja była bardziej stabilna, możesz dodatkowo oplatać je drutem. Gotowe. Jak na stelażu umieścić gałązki świerku? Jeśli masz już podstawkę, możesz przystąpić do oplatania jej gałązkami świerku. Zacznij od najdłuższych gałązek (ok. 30 cm) świerku. Przyłóż gałązkę do stelaża i owiń ją drutem, w ten sposób przymocujesz ją do stelaża. Owijaj stelaż gałązkami tak, żeby całkowicie go zasłoniły. Kiedy w ten sposób zrobisz pierwszą warstwę, możesz przywiązywać do stroika coraz krótsze gałązki świerku. Rób to do momentu, kiedy wieniec ze świerku uzyska pożądaną grubość. Włóż do środka wieńca gąbkę florystyczną i sprawdź, czy gałęzie już ją zakrywają. Jeśli nie, dołóż ich więcej lub przytnij gąbkę. Pamiętaj jednak,...

Stroik z gwiazdą Betlejemską
© seanlockephotography/Fotolia.com
Styl życia
DIY - stroik z gwiazdą Betlejemską z bibuły
Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.

Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.   Stroik z bibuły jest odmianą od stroików ze świeżych gałązek choinkowych, ponieważ jest trwalszy i może cieszyć oko wiele lat. Bibuła daje nam mnóstwo możliwości , możemy z niej wykonać stroik z gwiazdą betlejemską, czy kolorowymi kwiatami. Stroiki najczęściej wykonywane są na podstawie w kształcie koła. Stroik na stół – co jest potrzebne do wykonania stroika z bibuły Do wykonania świątecznego stroika potrzebujesz następujących rzeczy: kleju – może być zwykły klej do papieru w sztyfcie lub w tubce, około 20 miękkich, cienkich drucików o długości około 10 cm, jednego drucika o długości około 5 cm do zamontowania świecy, zapalniczki, ostrych nożyczek, bibuły (3 rolek) w kolorze ciemnozielonym, pianki zdobniczej wielkości arkusza A4 , perełek, koralików, łańcuszków, kolorowych kokardek, grubej świecy o długości około 15 cm w dowolnym kolorze. Choinkowy stroik – sposób wykonania krok po kroku Wytnij z gąbki koło o średnicy około 30 cm (możesz je odrysować od małego talerza). Całą bibułę potnij w paski (przez całą grubość rulonu bibuły) o szerokości 5 cm. Każdy pasek ponacinaj – ale nie do końca, wszerz na mniejsze paski o grubości około 1 cm. Powstaną postrzępione falbanki. Rozwiń paski – otrzymasz w ten sposób długie ponacinane odcinki. Każdy z mniejszych pasków skręcaj ostrożnie – żeby nie oderwać go od reszty – tak, aby powstały frędzle (będzie to przypominało popularne kiedyś bluzki z frędzlami). Otrzymasz skręcane igiełki w rzędach. Przygotuj druciki – po jednym na każdy pasek bibułowego igliwia. Każdy z nich zegnij na pół, w kształcie bardzo wąskiej litery U....

Wieniec adwentowy na drzwi z bombkami
©satura_/Fotolia.com
Styl życia
Jak zrobić stroiki adwentowe na drzwi: tradycyjny wieniec i stroik z darów natury
Wieńce adwentowe ustawia się na stole lub wiesza na drzwiach wejściowych. Tradycyjny stroik na drzwi ma okrągły kształt, powinny się w nim znaleźć także rośliny iglaste i ozdoby. W wersji nowoczesnej stroik można wykonać z dowolnych materiałów, na przykład mchu i darów natury przyniesionych z lasu.

Wieńce adwentowe ustawia się na stole lub wiesza na drzwiach wejściowych. Tradycyjny stroik na drzwi ma okrągły kształt, powinny się w nim znaleźć także rośliny iglaste i ozdoby. W wersji nowoczesnej stroik można wykonać z dowolnych materiałów, na przykład mchu i darów natury przyniesionych z lasu.   Adwent to w religii katolickiej okres, który zaczyna się w czwartą niedzielę przed Bożym Narodzeniem . Z tego powodu wieńce adwentowe przygotowuje się i wiesza na drzwiach jeszcze w listopadzie. Tradycyjny wianek adwentowy na drzwi: zrób to sam Adwent to dla chrześcijan czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Wianki adwentowe, które wywiesza się w tym czasie na drzwiach, mają duże znaczenie symboliczne. Okrągły kształt i wiecznie zielone gałązki to nawiązanie do życia wiecznego i nieskończoności . Wianki na drzwiach zapraszają gości i informują o oczekiwaniu domowników na Boże Narodzenie. Samodzielne wykonanie takiego wieńca nie jest trudne. Potrzebujesz tylko kolistej podstawy (zrobionej z drutu, gąbki lub słomy), zielonych gałązek o długości 15-20 centymetrów, 4 lampek elektrycznych, ozdobnej wstążki i kawałka zielonego drutu. Możesz też dodać sezonowe dekoracje, na przykład szyszki, ozdobne figurki i kokardki. Wykonanie wieńca nie powinno zająć dłużej niż 60 minut: Przygotuj pocięte gałązki dowolnego drzewa iglastego (dobrze sprawdzi się np. jodła, świerk, tuja, sosna, modrzew, jałowiec). Za pomocą drutu przymocuj gałązki do okrągłej podstawy – zacznij w określonym punkcie i układaj rośliny w jednym kierunku. Wystające końcówki schowaj pod spód wieńca. W tradycyjnym wieńcu powinny znaleźć się 4 świece . Jeśli chcesz powiesić stroik na drzwiach zewnętrznych, lepiej zastąpić je lampkami elektrycznymi lub światełkami LED. Przymocuj je solidnie do...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner