Miska żurawiny, pop corn, bombka
©Stephanie Frey/Fotolia
Styl życia

Jak zrobić dekoracje świąteczne z prażonej kukurydzy: łańcuch i stroik?

Jak zrobić dekoracje świąteczne z popcornu? Wystarczy uprażyć kukurydzę i nawlec ją na żyłkę lub mocną nitkę. Bardziej skomplikowaną dekoracją z tego typu surowca będzie wieniec na drzwi lub stroik. Wymagają one stelaży oraz szablonów.

Jak zrobić dekoracje świąteczne z popcornu? Wystarczy uprażyć kukurydzę i nawlec ją na żyłkę lub mocną nitkę. Bardziej skomplikowaną dekoracją z tego typu surowca będzie wieniec na drzwi lub stroik. Wymagają one stelaży oraz szablonów.

 

Popcornowe ozdoby nie powinny być jedzone. Łańcuch, wisząc na choince, kurzy się i brudzi, dlatego najlepiej, by zwłaszcza dzieci nie podjadały kukurydzianych dekoracji. Popcorn przygotowany w mikrofalówce zawiera sól, która w kontakcie z wilgocią zawartą w powietrzu może spowodować kurczenie się i nieestetyczny wygląd kukurydzy.

Łańcuch na choinkę z popcornu krok po kroku

Robienie łańcucha nie należy do skomplikowanych, dlatego jest to bardzo dobry sposób na zaangażowanie dziecka w świąteczne przygotowania.

 

Potrzebne materiały:

 • kukurydza – do prażenia tradycyjnego, ewentualnie gotowy popcorn – najlepiej 3-4 opakowania,
 • gruba i długa igła z dużym oczkiem,
 • żyłka lub mocny sznurek, np. kordonek,
 • kolorowe koraliki, suszona żurawina, głóg lub cekiny,
 • opcjonalnie farba lub brokat w sprayu.

 

Sposób wykonania:

 • Upraż kukurydzę, zgodnie z przepisem zawartym na opakowaniu.
 • Poczekaj, aż kukurydza ostygnie.
 • Nawlecz nitkę na igłę – najlepiej nie ucinaj jej od razu. Ze względu na długość łańcucha, nić lub żyłka może się plątać, a zwinięta na szpulce bez problemu będzie przesuwać coraz dalej.
 • Nawlekaj kukurydzę na nitkę naprzemiennie z koralikami i cekinami.
 • Zakończ łańcuch mocną pętelką i supełkiem.
 • Po zakończeniu nawlekania możesz spryskać łańcuch kolorowym sprayem lub brokatem. Pamiętaj by zabezpieczyć stół lub podłogę gazetami lub folią malarską.

 

Na choince, ozdobionej łańcuchem z popcornu, bardzo dobrze prezentują się dekoracje wykonane z papieru kolorowego i bibuły, ciasteczka, cukierki oraz jabłka.

Świąteczny stroik z popcornu

Świąteczny stroik z popcornu możesz położyć na stole, szafce lub powiesić na drzwiach czy ścianie w formie dekoracyjnego wieńca.

 

Potrzebne materiały:

 • kukurydza – do prażenia tradycyjnego, ewentualnie gotowy popcorn – najlepiej 3-4 opakowania,
 • kawałek twardej i grubej tektury, np. o wymiarach 50 x 50 cm,
 • nóż introligatorski,
 • klej na ciepło w pistolecie,
 • kolorowe koraliki, czerwone kokardy lub szerokie wstążki,
 • sznurek do zawieszenia – jeżeli stroik ma wisieć.

 

Sposób przygotowania:

 • Upraż kukurydzę zgodnie z przepisem zawartym na opakowaniu. Poczekaj, aż ostygnie.
 • Z tektury wytnij koło o promieniu 40 cm.
 • W środku wytnij mniejsze koło odmierzając od brzegu 15 cm.
 • Naklejaj popcorn na tekturę warstwami, w taki sposób by utworzyć wypukłą kompozycję, pamiętaj o wcześniejszym wykonaniu otworu i zamocowaniu sznurka.
 • Udekoruj stroik koralikami i kolorowymi wstążkami.

 

Świąteczny stroik z popcornu najlepiej prezentuje się w wersji naturalnej. Jeżeli chcesz żeby był zielony lub np. złoty, użyj farby w sprayu. W środek stroika możesz włożyć lampion wykonany ze słoika i podgrzewacza.


Trzy lampiony z papieru na stole
©afishman64/Fotolia.com
Styl życia
Sposób wykonania dekoracji choinkowych z papieru krok po kroku: lampion, ozdobna bombka i klasyczny łańcuch
Jak zrobić ozdoby choinkowe w prosty sposób: weź papier, nożyczki i przygotuj szablon w wybranym kształcie. Do ozdobienia bombki kup brokat i koraliki. Łańcuch możesz wykonać z kolorowego papieru. Lampion najlepiej będzie wyglądał, jeśli zrobisz go z jednolitej kartki.

Jak zrobić ozdoby choinkowe w prosty sposób: weź papier, nożyczki i przygotuj szablon w wybranym kształcie. Do ozdobienia bombki kup brokat i koraliki. Łańcuch możesz wykonać z kolorowego papieru. Lampion najlepiej będzie wyglądał, jeśli zrobisz go z jednolitej kartki.   Ozdoby choinkowe z papieru to sposób na szybkie i proste dekoracje świątecznego drzewka. Są też tanie w wykonaniu. Możesz je ozdobić w dowolny sposób i podarować bliskim jako dodatkowy upominek. Prosty łańcuch z papieru na choinkę: jak go wykonać Do zrobienia papierowego łańcucha na choinkę przygotuj: papier, klej, nożyczki. Łańcuch zrobisz w następujący sposób: Weź kartkę papieru i powycinaj z niej kilka pasków. Powinny być bardzo długie, nawet do 50-70 cm i mieć szerokość około 5 cm. Każdy pasek złóż na pół wzdłuż tak, aby powstały paski szerokie na 2,5 cm. Natnij każdy z pasków naprzemiennie : raz z prawej, raz z lewej strony. Nacięcia powinny kończyć się na 0,5 cm przy końcu paska. Uważaj, by nie naciąć zbyt głęboko, bo łańcuch się przerwie. Rozłóż pasek i pociągnij za jego końce. Sklej wszystkie ponacinane paski taśmą klejącą i powieś na choince . Możesz skleić dowolną liczbę pasków, jednak najlepiej poniżej 10. Zbyt duża ilość pasków wraz z taśmą może niepotrzebnie obciążyć łańcuch. Zwiększa to ryzyko jego rozklejenia. Łańcuch będzie dobrze wyglądał na choince, jeśli mocno rozciągniesz go wzdłuż. Uważaj tylko, by się nie rozerwał. Papierowy lampion na choinkę: instrukcja wykonania Do wykonania lampion na choinkę niezbędne będą: dekoracyjne nożyczki (z wzorkami na ostrzach), papier w formacie A4, dziurkacz, klej, mulina. Sposób wykonania lampionu z papieru: Wytnij prostokąt...

robienie stroika świątecznego z gałązek
©bozhdb/Fotolia
Styl życia
Elegancki stroik, który nie gubi igieł – szybki sposób na świąteczną ozdobę
Do wykonania świątecznego stroiku własnej roboty potrzebujesz styropianowego krążka, łańcuszka, bombek i wstążki.

Do wykonania świątecznego stroiku własnej roboty potrzebujesz styropianowego krążka, łańcuszka, bombek i wstążki.   Stroiki świąteczne są nieodłącznym elementem świątecznego stołu. Dzięki nim atmosfera Bożego Narodzenia nie opuści nas nawet na moment. Czego potrzebujesz, by przygotować stroik świąteczny? Przede wszystkim przygotuj: styropianowy krążek – dostaniesz go w kwiaciarniach, sklepach z rękodziełem, w sezonie także w supermarketach i sklepach papierniczych, szerokie wstążki z materiału – powinny mieć około 3 cm szerokości. Wstążki powinny być w kolorach srebrnym i niebieskim, ozdobny łańcuszek na choinkę (przypominający korale), różne małe bombki choinkowe – srebrne i niebieskie, srebrne gwiazdki i gałązki, szpilki, białą lub srebrną świecę.   Świąteczny stroik ze styropianu krok po kroku 1. Owiń 1/3 styropianowego krążka srebrną wstążką – wstążkę przymocuj na obu końcach za pomocą szpilek . 2. W ten sam sposób owiń resztę krążka niebieską wstążką. 3. Za pomocą gorącego kleju przyklej w jednym miejscu na niebieskiej wstążce srebrne bombki, robiąc z nich coś w rodzaju bukietu. 4. Srebrne gałązki poprzyklejaj między bombki, a srebrne gwiazdki wokół. 5. Ozdobny łańcuszek przyklej wokół świecy – znów użyj gorącego kleju. 6. Wstaw świecę w środek krążka.   Gotowe! Do czego można użyć popcorn? Jak zrobić dekoracje świąteczne z popcornu ? DIY jest supermodne! Oto,  jak zrobić stroik świąteczny z szyszek krok po kroku . Zrób stroik samodzielnie!  Jak zrobić stroik ze świerku na stół wigilijny krok po kroku ?

Wieniec świąteczny
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Stroik świąteczny na cmentarz: jak zrobić go samemu?
Stroik świąteczny na cmentarz nie zajmuje wiele pracy i czasu. Wystarczy skompletować gąbkę, doniczkę czy ozdoby i można go przygotować w niecały kwadrans.

Stroik świąteczny na cmentarz nie zajmuje wiele pracy i czasu. Wystarczy skompletować gąbkę, doniczkę czy ozdoby i można go przygotować w niecały kwadrans.   Aby przygotować stroik świąteczny na cmentarz, wystarczy posiadać: gąbkę florystyczną (dostępna w centrum ogrodniczym), ozdoby choinkowe (bombki, łańcuchy, włosy anielskie), kilka gałązek z drzewa iglastego (najlepiej świerk), donicę, małe kamyki. Wykorzystaj dostępne w Bonito kody rabatowe i zamów książkę, dzięki której samodzielnie przygotujesz piękne stroiki świąteczne! Jak wykonać stroik świąteczny na cmentarz Wrzuć do donicy na dno kilka kamyków – pozwoli jej to stabilnie stać na nagrobku, a następnie wytnij gąbkę florystyczną na kształt koła. Powinna zostać włożona do donicy w dość ciasny sposób, aby z niej swobodnie nie wypadała.   Oskub trzonki gałęzi z drzewa iglastego i wbijaj w gąbkę pod kątem 45 stopni.   Gdy stroik będzie przypominał małą choinkę, możesz zacząć zawieszać na nim ozdoby choinkowe – aby zabezpieczyć je przed wiatrem i porywistymi śnieżycami przyczep je dyskretnie za pomocą spinek do włosów (żabek) lub wsuwek.   Na koniec możesz całość spryskać lakierem do włosów – sprawi to, że stroik będzie ładnie błyszczał, ale również sklei jego poszczególne elementy.   Stroik świąteczny na cmentarz nie wymaga dużych nakładów pieniężnych , w centrum ogrodniczym powinno się bez problemu kupić gąbkę i donicę. Ozdoby świąteczne można wziąć z elementów dekoracji choinkowych, a gałązki z pozostałości po dopasowywaniu domowej choinki.   Stroik na cmentarzu jest wyrazem szacunku i pamięci dla zmarłych, dlatego warto o nim pamiętać. Jego wykonanie zajmuje dosłownie...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner