Zenek Martyniuk
East News
Newsy

To Zenek Martyniuk wymyślił nazwę "disco polo"! Czego jeszcze nie wiedzieliście o liderze Akcentu?

To Zenek Martyniuk wymyślił nazwę "disco polo"! Czego jeszcze nie wiedzieliście o liderze Akcentu?
Zenek Martyniuk w Pytaniu na Śniadanie
Newsy
Zenek Martyniuk powinien pojechać na Eurowizję 2018!? Znany dziennikarz nie ma wątpliwości!
Zenek Martyniuk powinien pojechać na Eurowizję 2018!? Znany dziennikarz nie ma wątpliwości!

Eurowizja 2017 w Kijowie za nami. Wygrał Portugalczyk Salvador Sobral, którym jedni są zachwyceni, a inni uważają, że wokalista wygrał z litości, bo jest ciężko chory na serce i potrzebuje przeszczepu. Jedną z osób, której piosenka Portugalczyka nie przypadła do gustu jest Filip Chajzer. Dziennikarz nazwał go wyjcem. Teraz ma propozycję, że za rok powinniśmy wystawić Zenka Martyniuka, króla disco polo i będziemy mieli największe szanse na wygraną. Pół żartem pół serio, ale czy to by był zły pomysł?     Zenek Martyniuk na Eurowizji 2018?   Zenek Martyniuk komponuje proste wpadające w ucho melodie, do tego napisane są proste słowa. A takie rzeczy najłatwiej wpadają w ucho. Z drugiej strony to w Polsce Zenek jest królem, czy w Europie disco polo też podbiłoby serca widzów? Filip Chajzer nie był zachwycony piosenką Kasi Moś, która w tym roku zajęła 22 miejsce na Eurowizji. Za to Zenka Martyniuka bardzo lubi ;) Zobacz także:  Eurowizja 2017: Tylko artysta może tak docenić artystę. Michał Szpak gratuluje Kasi Moś! Co napisał? Czy Zenek powinien jechać na Eurowizję 2018? Kasia Moś przeszła do finału Eurowizji, ale już w finale nie zdobyła wysokiego miejsca. 

Zenek Martyniuk
Archiwum
Newsy
Dziś Król Disco Polo kończy 48 lat! A jak Zenek Martyniuk zmieniał się przez ostatnie lata?
Dziś Król Disco Polo kończy 48 lat! A jak Zenek Martyniuk zmieniał się przez ostatnie lata?

Zenek Martyniuk kończy dziś 48 lat! Choć ciężko w to uwierzyć, zaczynał już w latach 80! To on współtworzył jeden z najpopularniejszych nurtów muzycznych w naszym kraju - disco polo. Przez lata stał i ciągle stoi na czele kultowej już grupy Akcent. I tak jak ponad 20 lat temu tworzył hity, które nucił cały kraj - choćby "Gwiazdę", tak też robi do dziś! Jego "Przez twe oczy zielone" to dziś jedna z najpopularniejszych piosenek w Polsce. Nic dziwnego, że nazywany jest "Królem disco polo". Zobaczcie, jak zmieniał się Zenek Martyniuk.   Zobacz też:  Kto to napisał - Adam Mickiewicz, czy... Zenek Martyniuk? Wieszczymy Wam kłopoty z odpowiedzią QUIZ

Zenek Martyniuk i Adam Mickiewicz
Newsy
Kto to napisał - Adam Mickiewicz, czy... Zenek Martyniuk? Wieszczymy Wam kłopoty z odpowiedzią QUIZ

Zenek Martyniuk znów potwierdził, że jest królem polskiej muzyki! Ostatnie porównania do Chopina stały się już hitem sieci. My zestawiliśmy go jednak z naszym narodowym Wieszczem! Przesadziliśmy? Naprawdę?! To spróbujcie po fragmencie tekstu odgadnąć, kto jest autorem słów - Adam Mickiewicz, czy... Zenek Martyniuk?

Podobieństwa można mnożyć ;) Obaj poruszali i ciągle poruszają miliony. Pisząc o miłości, rozstaniu, czy bólu z nim związanym. I za każdym stoi "rząd dusz"... Mamy nadzieję, że wielbiciele natchnionego polskiego romantyzmu wybaczą nam "szarganie świętości".

Zenek Martyniuk  znów potwierdził, że jest królem polskiej muzyki! Ostatnie porównania do Chopina stały się już hitem sieci. My zestawiliśmy go jednak z naszym narodowym Wieszczem! Przesadziliśmy? Naprawdę?! To spróbujcie po fragmencie tekstu odgadnąć, kto jest autorem słów - Adam Mickiewicz, czy... Zenek Martyniuk? Podobieństwa można mnożyć ;) Obaj poruszali i ciągle poruszają miliony. Pisząc o miłości, rozstaniu, czy bólu z nim związanym. I za każdym stoi "rząd dusz"... Mamy nadzieję, że wielbiciele natchnionego polskiego romantyzmu wybaczą nam "szarganie świętości".

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner