Ile za udział w EURO 2016 zarobili polscy piłkarze?
East News

Polscy piłkarzy zgarnęli fortunę za EURO 2016! Ile zgarnął Lewandowski i Błaszczykowski? A kto dostał najmniej?

Ile za udział w EURO 2016 zarobili polscy piłkarze?
East News

Polscy piłkarze, za udział w EURO 2016, zgarną łącznie 8 milionów złotych! Właśnie taką sumę PZPN przeznaczył na wynagrodzenie dla naszych kadrowiczów, którzy sami ponoć zdecydowali, kto ile zgarnie z tej puli. Według doniesień Przeglądu Sportowego Zbigniew Boniek jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej spotkał się z Robertem Lewandowskim, Kamilem Glikiem, Łukaszem Piszczkiem, Grzegorzem Krychowiakiem, Wojciechem Szczęsnym i Arturem Borucem i uzgodnił z nimi warunki ich wynagrodzenia. Piłkarze reprezentacji Polski otrzymają 40 procent kwoty, jaką dostanie PZPN za udział w EURO 2016 minus koszty pobytu we Francji- a te jak się okazuje są ogromne. Polski Związek Piłki Nożnej za pobyt w La Baule musi bowiem zapłacić ponad 4 miliony złotych! Podobną sumę Polacy będą musieli zapłacić za transport i pobyt w miejscach, w których odbywały się ich mecze.

 

A ile konkretnie zarobią polscy piłkarze? Według klasyfikacji punktowej, najwięcej bo po nieco ponad pół miliona złotych dostaną: Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Michał Pazdan.

 

Najmniej, czyli równo po 167 tysięcy złotych, dostali: Artur Boruc, Karol Linetty, Bartosz Salamon, Mariusz Stępiński i Jakub Wawrzyniak. Trener polskiej kadry, Adam Nawałka, zarobi tyle samo co najlepsi zawodnicy- ponad pół miliona złotych.

 

Waszym zdaniem pół miliona złotych dla trenera i  najlepszych zawodników to dużo czy mało?

 

Zobacz także: Fabiański pierwszy raz po Euro 2016 zabrał głos: "Dziękuję! To był jeden z najwspanialszych okresów reprezentacji!

 

Piłkarze dostaną łącznie 8 milionów złotych.

Mecz Polska Portugalia zostanie powtórzony?
East News

Robert Lewandowski zarobi nieco ponad pół miliona złotych.

Robert Lewandowski
East News

Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59