Ile zarabia Bartosz Kurek? Zarobki Bartosza Kurka a Roberta Lewandowskiego Zarobki Bartosza Kurka a Roberta Lewandowskiego Bartosz Kurek
Ile zarabia Bartosz Kurek?
1/4
Ile zarabia Bartosz Kurek?

 

Polscy siatkarze znów są na topie! Wczoraj naszej reprezentacji udało obronić się tytuł Mistrza Świata podczas finału rozgrywek we Włoszech! Polska w pięknym stylu pokonała Brazylię 3:0! Emocje związane z ich zwycięstwem wciąż nie opadają, ale już teraz niektórzy fani przyglądają się zarobkom naszych sportowców. Chcąc nie chcąc, porównywane są one z zarobkami gwiazd polskiej piłki nożnej. Niestety, siatkarze wypadają przy nich miernie...

 

Wystarczy wspomnieć tylko o tym, jaką nagrodę za zwycięstwo otrzymają polscy siatkarze. A jest to kwota rzędu 200 tys dolarów do... podziału! Dla porównania - polscy piłkarze za sam udział w Mundialu (na którym przepadali już w pierwszym etapie) otrzymali aż... 8 mln dolarów oraz zwrot kosztów - aż 5,5 mln złotych! 

 

Przyjrzeliśmy się również zarobkom największych gwiazd obu drużyn - Roberta Lewandowskiego, kapitana polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz Bartosza Kurka - najpopularniejszego siatkarza. Przepaść jest OGROMNA! 

 

Zobacz: Ile Robert Lewandowski zarobił w 2017 roku? Ta kwota zwala z nóg!

 

2/4
Zarobki Bartosza Kurka a Roberta Lewandowskiego

Sportowe media wyliczyły, że w 2017 roku Robert Lewandowski zarobił aż 95 mln złotych. W Bayernie Monachium dostaje ok 23 mln za sezon gry. Ogromną część zarobków „Lewego” stanowią oczywiście kontrakty reklamowe. W czasie Mundialu sportowca mogliśmy oglądać w kilku spotach, za które mógł zgarnąć kolejne 10 mln złotych. Warto dodać, że Lewandowski od lat buduje również swoje wielkie biznesowe imperium, inwestując w nieruchomości, agencję marketingową, restauracje czy startupy!

3/4
Zarobki Bartosza Kurka a Roberta Lewandowskiego

 

Jak wygląda sytuacja w przypadku Bartosza Kurka? Z danych Polsat Sport wynika, że Kurek jeszcze w 2017 roku był trzecim najlepiej zarabiającym siatkarzem na świecie! Za grę w tureckim klubie Ziraat Banaksi inkasował około 1,1 mln dolarów za sezon, czyli około 4 milionów rocznie. W przypadku Bartosza nie można mówić jednak o zarobkach z reklam. Jeszcze lata temu występował wraz z drużyną w reklamach sieci telefonicznej oraz sam był twarzą jogurtów dla dzieci. Po MŚ we Włoszech na szczęście sytuacja może się zmienić, a reklamodawcy znów sobie o nim przypomną. Jak widać, różnica między zarobkami Lewandowskiego i Kurka jest porażająca! 

 

Zobacz: Jak zarabiać w domu - pomysł na biznes

4/4
Bartosz Kurek
East News

Oczywiście taka dysproporcja wynika tylko i wyłącznie z popularności obu sportów. Im więcej fanów i widzów, tym więcej sponsorów i reklamodawców.