Sobota bez handlu

Zakaz handlu obejmie również soboty?! Oto szczegóły nowego pomysłu

Sobota bez handlu

Niedziele niehandlowe wywołały spore zamieszanie. Pomysł był mocno krytykowany przez sieci handlowe i większość konsumentów. Rząd jednak wprowadził ustawę, dążącą do całkowitego zakazu handlu w niedzielę, który ma nastąpić w 2020 roku.

 

Jak się okazuje związkowcy NSZZ „Solidarność” chcą, aby przepisy uległy zmianie i zakaz handlu został wprowadzony również w sobotę i rozpoczynał się już od godziny 22.00. Miałby obowiązywać do godziny 5.00 rano w poniedziałek.

 

Jak „Solidarność” uzasadnia swój pomysł?

Zastanawiające jest uzasadnienie związku! „Solidarność” uważa, że to zbyt późna pora na zakupy, klientów jest już mało, a często pojawiają się „agresywne osoby pod wpływem alkoholu i innych używek” - mówi Alfred Bujara w wywiadzie dla Gazeta.pl

 

Dodatkowo związek uważa, że pracownicy sklepów w małych miejscowościach, kończąc pracę po 22.00 nie zawsze mają jak wrócić do domu. Komunikacja miejska o tej porze już nie funkcjonuje. Organizacja swój postulat opisała w liście do minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej.

 

Zobacz:  Niedziele handlowe w październiku. Kiedy zrobimy zakupy? HARMONOGRAM

 

Przeciwko wydłużeniu niedzielnego zakazu handlu protestuje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Jak Wam się podoba nowy pomysł „Solidarności”? Sądzicie, że zakaz handlu powinien być rozszerzony na sobotę?

 

Czy to dobry pomysł?

Mat. prasowe

 

Czy sklepy też powinny być zamknięte w sobotę?

Black Friday - gdzie kupić taniej?

Więcej na temat wyprzedaze zakupy gwiazd
Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11