We wtorek, 9 lipca 2024 media obiegła bardzo smutna informacja - zmarł wybitny polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, Jerzy Stuhr. Miał 77 lat. Smutną wiadomość o śmierci artysty potwierdził w rozmowie z Onetem jego syn, Maciej Stuhr.

Reklama

Nie żyje Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr urodził się 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie. Swoją karierę aktorską rozpoczął w Starym Teatrze w Krakowie. W 1976 roku zagrał swoją pierwszą główną rolę filmową. Później jego kariera nabrała już zawrotnego tempa. Artysta zagrał w ponad 60 produkcjach.

Jerzy Stuhr był uznawany za jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Wszyscy doskonale pamiętają i uwielbiają jego znakomite role m.in. w "Seksmisji" czy "Kilerze". Zasłynął także ze świetnego dubbingu do filmu "Shrek".

Jerzy Stuhr nie żyje
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Niestety 9 lipca 2024 roku do mediów napłynęły bardzo smutne informacje - Jerzy Stuhr zmarł w wieku 77 lat. Aktor od lat borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Pierwszy zawał serca przeszedł w 1984 roku.

Byłem młodym człowiekiem, miałem 37 lat i nagle słyszę, że już do pracy nie wrócę. Koniec. Rencista. Pacjenci obok leżą i mówią: »Panie, to pan ma już przerypane, to my mamy już przerypane«. I nie wolno było ci się buntować, bunt to stres i kolejny zawał
- mówił Jerzy Stuhr w jednym z wywiadów
Jerzy Stuhr nie żyje
Fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Jerzy Stuhr jednak się nie poddał i wrócił do pracy. Kolejne poważne problemy zdrowotne pojawiły się u niego w 2011 roku - aktor usłyszał diagnozę: nowotwór przełyku. Z kolei w 2016 roku przeszedł drugi zawał, a kilka lat później udar.

Zobacz także

Rodzinie i bliskim aktora składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Reklama

Zobacz także: Macieja Stuhra wszyscy znają, a kim jest córka Jerzego Stuhra, Marianna?

Jerzy Stuhr nie żyje
Fot. M.Lasyk/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama