Meghan, Kate, William, Harry, karol Królowa Elżbieta i książę Filip Meghan Markle i książę Harry Księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę William Meghan Markle i książę Harry na dyskusji o równouprawnieniu
królowa Elżbieta II
East News

Nie setki tysięcy funtów, ale miliony pokaźnych banknotów! Brytyjska rodzina królewska włada ogromnym majątkiem, który właśnie ujawniła organizacja "Republic". Stowarzyszenie wzięło pod lupę pieniądze, jakimi obraca "Windsor company". Kwota zdecydowanie przyprawia o zawrót głowy, a nie są to jedyne miliony rodziny. Na czym zarabia królowa, jej synowie i wnuki? Zobaczcie! 

1/5
Meghan, Kate, William, Harry, karol
instagram

Majątek brytyjskiej rodziny królewskiej

Brytyjczycy nie wydają ogromnych sum na rodzinę królewską, jednak gdy podliczy się funt do funta, to kwota robi ogromne wrażenie. Jak wyliczono, statystycznie każdy Brytyjczyk przeznacza rocznie na monarchię jednego funta. W rezultacie w roku finansowym 2017/2018 na konto rodziny wpłynęło 76 mln funtów. 

Zobacz także: Księżna Kate inspiruje się Dianą. Chce tak jak ona wychowywać swoje dzieci

 

2/5
Królowa Elżbieta i książę Filip
East News

Miliony funtów nie są jednak jedynymi zarobkami rodziny. Królowa Elżbieta II otrzymuje aż 25 procent dochodów Dóbr Koronnych. Kilka lat temu autorka jej biografii, Sally Bedell Smith informowała, że majątek królowej sięga "zaledwie" ok. 425 mln dolarów. Podobno monarchini inwestuje część pieniędzy. Kupuje akcje i obligacje, jak i jest posiadaczką wielu ziem. Według "Republic" majątek królowej dziś wynosi ponad 300 mln funtów. Gdzie zgubiło się około 100 milionów? Z pewnością nie wszystko zostało podliczone!

3/5
Meghan Markle i książę Harry
EastNews

Ale nie da się ukryć, że wydarzenia w królewskiej rodzinie też napędzają budżet państwa! Na śluby księcia Williama i Kate oraz księcia Harry'ego i Meghan przyjechało do kraju tysiące osób. Turyści kupowali wszystko z logiem i podobizną królewskiej rodziny. Średnio - według "Brand Finance" - zysk ze sprzedaży pamiątek czy biletów wstępu rocznie przekracza 500 mln funtów. W momencie uroczystych wydarzeń kwota ta rośnie dwukrotnie!

4/5
Księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę William
EastNews

Warto podkreślić, że majątek w rodzinie królewskiej nie jest wspólny. Każdy ma swoje pieniądze i wcale nie musi się nimi dzielić. Na przykład majątek księżnej Kate wyceniany jest na 24 miliony funtów. Skąd ta zawrotna suma? Nie od dziś wiadomo, że rodzice księżnej prowadzą firmę "Party Pieces" zajmującą się sprzedażą dekoracji, gadżetów i ozdób na przyjęcia. Jej majątek szacowany jest na ok. 30 mln funtów. Po śmierci rodziców firmę odziedziczą Kate, jej siostra Pippa i brat James. 

5/5
Meghan Markle i książę Harry na dyskusji o równouprawnieniu
EastNews

Oczywiście warto wspomnieć też o księciu Williamie, który zarabiał jako pilot śmigłowca RAF Search and Rescue Force czy Meghan Markle, która dorobiła się pokaźnej kwoty za rolę w serialu "Suits". Rodzina królewska może sama zarabiać i to przecież robi! Czy zatem powinna zatem brać jeszcze pieniądze od Brytyjczyków?