Piotr Trojan jako Tomasz Komenda w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
East News

Tomasz Komenda skomentował film o swojej dramatycznej historii. "Wciska w fotel" przyznaje mężczyzna

Piotr Trojan jako Tomasz Komenda w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
East News

Już 18 września do kin wejdzie głośny film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Produkcja opowiada o dramacie Tomasza Komendy, który został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. W 2018 roku, po 18 latach spędzonych w zamknięciu, mężczyzna został uniewinniony. Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską, a już od jutra wszyscy będą mogli zobaczyć, jaki koszmar przeżył niewinnie skazany Komenda. A jak on sam ocenia film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"?

Jak prawdziwy jest film o Tomaszu Komendzie?

Tomasz Komenda widział już głośną produkcję "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" i był na premierze filmu. Teraz, w rozmowie z dziennikarzem programu Uwaga! TVN zdradził, jak ocenia produkcję opowiadającą o jego historii. Jak zareagował na pytanie, czy da się 18 lat zamknąć w 120 minut?

Ja się na to zgodziłem, żeby ten film powstał. No i udało się, uważam, że się udało. Film naprawdę wciska w fotel - Tomasz Komenda wyznał w programie TVN. 

Chociaż film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafi do kin dopiero w piątek 18 września, to produkcja już została doceniona. Film zdobył aż pięć nagród podczas festiwalu "Młodzi i film" w Koszalinie. 

Nie tylko Tomek zasługuje na opowiedzenie jego historii. Zasłużył na to także policjant Remigiusz Korejwo, który zaczął sam pracować nad sprawą i odkrył prawdę. To przykład dla wszystkich funkcjonariuszy publicznych, jak powinna wyglądać służba społeczna - wprost.pl cytuje reżysera filmu Jana Holoubka.

Wybieracie się do kina na film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"?

Zobacz także: Tomasz Komenda oświadczył się ciężarnej partnerce! Wzruszająca scena po premierze filmu "25 lat niewinności"!

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafi do kin już 18 września. 

Tomasz Komenda
EastNews

Film opowiada historię niewinnego Tomasza Komendy, który spędził 18 lat w więzieniu.

Piotr Trojan
East News

 

Więcej na temat Tomasz Komenda
Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11