Tomasz Terlikowski stanął w obronie Ewy Chodakowskiej! Kontrowersyjny dziennikarz odniósł się do fali hejtu, z jaką słynna trenerka zmierzyła się kilka tygodni temu. Tuż przed świętami wielkanocnymi Ewa Chodakowska złożyła swoim fanom życzenia cytując Jana Pawła II i pokazując zdjęcie krzyża. Wpis trenerki nie wszystkim przypadł do gustu. Internauci w mocnych słowach krytykowali Ewę Chodakowską.

Reklama

Zobacz: Hejt na Ewę Chodakowską na Facebooku: "Katolicki bełkot"! Trenerka odpowiedziała!

Tomasz Terlikowski o wpisie Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska odpowiedziała na hejt internautów i broniła swojego wpisu przyznając, że jest praktykującą katoliczką. Głośne przyznanie się do swojej wiary niezbyt przychylnie skomentowała wówczas Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka zamieściła wpis Ewy Chodakowskiej w swoim artykule na wp.pl w którym krytykowała gwiazdy za lansowanie się poprzez wyznania o swojej wierze.

Ostatnio to zalewa polską sieć, choć jeszcze nie tak dawno końmi celebryty do wyznań o wierze nie można było zaciągnąć. Tak, jeszcze parę lat temu było to "zbyt intymne", by o tym publicznie mówić. Sama to wielokrotnie słyszałam. Ale teraz, kiedy u władzy jest określona opcja, nagle wszyscy w Boga wierzą i plotą o tym na prawo i lewo.Nic dziwnego, że odbiorcy czują jakąś koniunkturalną ściemę, myślą, że to fałsz i kolejna poza, bo wiara jako rzecz intymna, przynajmniej do niedawna, teraz stała się narzędziem w walce o władzę i wizerunek. Stała się drogą do zarabiania pieniędzy, do medialnej obecności- napisała wówczas Karolina Korwin-Piotrowska.

Teraz zamieszanie wokół wpisu Ewy Chodakowskiej skomentował Tomasz Terlikowski. Dziennikarz stanął w obronie słynnej trenerki.

Liberani, rzekomo, demokraci, podkreślają, że oczywiście opowiadają się za wolnością sumienia i głęboko szanują kościół, ale pod warunkiem, że zaakceptuje on w całości wszystkie dogmaty, mity i tabu, jakie wytworzył liberalny świat. Ich naruszenie, nawet jeśli jest w pełni zgodne, a nawet wymagane przez Kościół oraz Ewangelię, jest piętnowane jako fanatyzm i fundamentalizm, integryzm, zacofanie, średniowieczne myślenie, niewiedza, brak otwartości, tolerancji itd. Nazbyt naocznie przekonała się o tym choćby Ewa Chodakowska, która na swoim profilu na Facebooku złożyła religijne życzenia w Wielki Piątek. I od razu zaczął się hejt, którego istotą był zarzut, że trenerka niepotrzebnie okazuje swoją wiarę, promuje się na niej a do tego narzuca swoim odbiorcom przestarzałe wzorce zachowań i średniowieczne wartości. Sytuacja była tym bardzie kuriozalna, że Chodakowska po prostu złożyła religijne życzenia w religijne święto, czyli okazała swoją wiarę w możliwie najbardziej niekolidujący z poglądami innych sposób- napisał w "Do Rzeczy".

Zgadzacie się z opinią kontrowersyjnego dziennikarza?

Zobacz także: Ewa Chodakowska nie wspiera Czarnego Protestu? Zobaczcie, jak zareagowała na krytykę fanów

Tomasz Terlikowski skomentował wpis Ewy Chodakowskiej.

Reklama

Wpis trenerki wywołał spore zamieszanie w sieci.

Facebook
Reklama
Reklama
Reklama