Świat według Kiepskich
Mat. prasowe

Nigdy nie zgadniesz, kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego! Ciężko wyobrazić sobie go w tej roli...

Świat według Kiepskich
Mat. prasowe

"Świat według Kiepskich" to jeden z najpopularniejszych seriali Polsatu. Od lat codzienne życie Ferdka Kiepskiego, jego rodziny i sąsiadów bawi miliony widzów. Wydaje się też, że nikt inny nie mógłby lepiej zagrać roli Ferdka niż Andrzej Grabowski. A jednak początkowo do głównej roli typowany był zupełnie inny aktor! Nigdy nie zgadniecie który!

 

Zobacz: Oni też grali w Świecie według Kiepskich: Kożuchowska, Dorociński i wiele innych! ZDJĘCIA

 

Kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego?

Okazuje się, że na początku scenarzyści widzieli w roli Ferdka... Ryszarda Kotysa, czyli Mariana Paździocha! Nie doszło jednak do tego tylko z powodu wieku aktora!

- Scenarzyści serialu pamiętali mnie z występów na deskach wrocławskiego teatru i z filmów. Zapomnieli tylko, że już trochę inaczej wyglądam, mam więcej lat. A Ferdka Kiepskiego miał zagrać człowiek będący czterdziestoletnim małżonkiem i ojcem rodziny. Ja miałem wtedy 67 lat - powiedział Kotys, cytowany przez swiatseriali.pl.

Ryszardowi Kotysowi zaproponowano jednak rolę Mariana Paździocha. Początkowo miał być to tylko epizod, ale jak wiadomo, jego rola stała się jedną z głównych i najbardziej lubianych. Wyobrażacie sobie  "Świat według Kiepskich" bez Ryszarda Kotysa w roli Mariana, za to w roli Ferdka?

 

Przeczytaj też: Finał sezonu serialu "Świat według Kiepskich"! Mamy dla Was WPADKI prosto z planu! My śmialiśmy się do łez

 

Polecamy: Nowy kochanek Marioli, seksowny Ferdek?! Zobaczcie nowy zwiastun "Świata według Kiepskich"!

 

Ryszard Kotys jako Ferdek Kiepski?! Ciężko to sobie wyobrazić!

Świat według Kiepskich ma 18 lat, ciekawostki o serialu

 

Ryszard Kotys jest w końcu niezastąpionym Marianem Paździochem

Świat według Kiepskich - zdjęcia z odcinka

Więcej na temat Świat Według Kiepskich
Przeładuj

Dlaczego Michał Gała odszedł z Teamu X? Skomentował też "ucieczkę" Lexy Chaplin!

zobacz 03:47