Widzowie Polsatu od pierwszych odcinków pokochali pewną siebie Mariolkę ze "Świata według Kiepskich", która niejednokrotnie przyprawiała Halinę i Ferdka Kiepskiego o zawrót głowy. Wcielająca się w nią Barbara Mularczyk-Potocka, ku rozżaleniu wielu fanów, nie zdecydowała się jednak na angaż w innej produkcji. W najnowszej rozmowie z mediami gwiazda kultowego serialu wyznała:

Reklama

- Grałam w jednej roli, którą kocham - mówiła niedawno Barbara Mularczyk-Potocka.

Czy ta decyzja związana jest z zaszufladkowaniem artystki w jednej postaci, a może jej świadomą decyzją? Teraz już wszystko jasne! Sprawdźcie, jak teraz wygląda i czym się zajmuje serialowa Mariolka ze "Świata według Kiepskich".

"Świat według Kiepskich": tak zmieniła się serialowa Mariolka. Barbara Mularczyk-Potocka szczerze o swojej roli w serialu

"Świat według Kiepskich" zadebiutował na antenie Polsatu 16 marca 1999 roku i od razu skradł serca widzów. Fani sitcomu z wypiekami na twarzach wyczekiwali kolejnych perypetii mieszkańców kamienicy przy Ćwiartki 3/4, gdzie prym w kreowaniu rozbawiających do łez żartów wiedli serialowi sąsiedzi - Ferdek Kiepski (Andrzej Grabowski), Marian Paździoch (Ryszard Kotys) i Arnold Boczek (Dariusz Gnatowski). Panów w realizacji ich szalonych pomysłów, to znów w ich stopowaniu wiernie wspierali syn tytułowego Ferdka Kiepskiego - Walduś (Bartosz Żukowski), jego siostra Mariolka (Barbara Mularczyk-Potocka), a także żona Ferdka Halina Kiepska (Marzena Kipiel-Sztuka). Trudno nie wspomnieć również o granej przez Renatę Pałys żonie Mariana Paździocha - Helenie, która serialowego męża nie znosiła.

Teraz 23 lata od premiery pierwszego odcinka "Świata według Kiepskich" przyszedł czas na premierę książki "Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu", na której nie zabrakło odtwórców głównych ról. Na premierze pojawiła się m.in. dawno niewidziana serialowa Mariolka - Barbara Mularczyk-Potocka - która rozdawała uśmiechy fotografom.

Artur Zawadzki/REPORTER

Zobacz także: Gwiazda "Świata według Kiepskich" miażdży młode pokolenie aktorów: "Dużo miernot na szczycie"

Zobacz także

W ciągu ostatnich lat Barbara Mularczyk-Potocka przeszła niemałą metamorfozę, jednak w jej oczach wciąż widać ten sam błysk. Jak sama wyznaje, rola Mariolki z serialu "Świat według Kiepskich" miał ogromne znaczenie na jej dalszą ścieżkę zawodową.

- Jestem aktorką jednej roli, grałam w jednej roli, którą kocham. Wpłynęła na moje życie [postać Mariolki Kiepskiej — przyp. red.], jestem wdzięczna, że w ogóle jestem aktorką jednej roli, bo mogłam nie mieć żadnej - wyznała Barbara Mularczyk-Potocka w rozmowie z Pomponikiem.

Jak się okazuje, wbrew medialnych doniesień, serialowa Mariolka Kiepska nigdy nie studiowała aktorstwa, lecz dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz PR.

Artur Zawadzki/REPORTER

W rozmowie z mediami artystka podkreśliła również, że nigdy nie starała się o angaż w innym serialu, filmie, czy spektaklu teatralnym, ponieważ rola Mariolki Kiepskiej była dla niej wystarczająco absorbująca. Z czasem jej priorytetem stała się także rodzina.

- Podstawową rzeczą i celem było skończenie studiów [...]. Chciałam mieć rodzinę. Te dwie rzeczy były dla mnie najważniejsze i to mi się udało. Czasu było trochę mało, bo ja miałam też po studiach inne prace, więc czasami pracowałam na trzy etaty - mówiła Barbara Mularczyk-Potocka w rozmowie z Pomponikiem.

W 2011 r. gwiazda "Świata według Kiepskich" poślubiła Rafała Potockiego. Rok później na świat przyszła ich córka Aleksandra, a w 2016 roku syn, któremu nadano imię Jan.

Reklama

Zobacz także: Bartosz Żukowski w restauracji z papierosem w dłoni. Tak dziś wygląda Walduś ze "Świata według Kiepskich"

mat. prasowe POLSAT
Akpa/Żukowski
Reklama
Reklama
Reklama