Fani Roberta Karasia z zapartym tchem śledzą sprawę wykrycia w jego krwi śladowych ilości substancji zakazanych dla sportowców startujących w zawodach. Triathlonista najpierw wydał oświadczenie, w którym tłumaczył, dlaczego w jego krwi mogły znaleźć się takie środki, a następnie poddał się dobrowolnemu i jawnemu badaniu wariografem. Udzielił też wywiadu dla "Kanału sportowego". Co o tej sytuacji myślą fani?

Reklama

Fani krytykują postawę Roberta Karasia w sprawie dopingu

Po wyścigu 10-krotnego Ironmana w Brazylii, test antydopingowy wykazał u Roberta Karasia niedozwolone substancje. Teraz triathlonista zabrał głos w sprawie - Robert Karaś dobrowolnie poddał się badaniu wariografem, by udowodnić fanom, że nie stosował dopingu świadomie, a przyjęte środki miały pomóc mu w regeneracji po walkach MMA kilka miesięcy wcześniej.

Co więcej, triathlonista udzielił także wywiadu dla "Kanału sportowego", gdzie złożył obszerne wyjaśnienia, tłumacząc między innymi, że nie był świadomy długofalowych skutków przyjętych substancji i w nierozsądny sposób zaufał specjaliście poleconemu przez kolegę. Fani, którzy początkowo wspierali Roberta Karasia w trudnej sytuacji, teraz licznie krytykują jego postawę.

- Czar prysł. Tym programem jeszcze bardziej się pogrążył. Ale tak się niestety kończy jak zamiast lekarzy słucha się pseudospecjalistów... Robert zrób maturę i zaufaj nauce, a nie "hobbystom".
- Gość przez 160h kontroluje emocje, ale pod wpływem chwili i emocji oraz namowy kolegów bierze steryda...
- Karaś ma tak wielkie ego, że on sam nie umie go dogonić.
- Jak mnie to cieszy, że Robuś w końcu pokazał prawdziwe swoje oblicze, czyli to że jest bucem i oszustem.
- Bardzo zdziwila mnie jego kultura slowa, a raczej jej brak.

Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Zobacz także: Agnieszka Włodarczyk martwi się o syna. Poprosiła fanów o pomoc!

Wśród komentujących sprawę wokół stosowania przez Roberta Karasia dopingu znaleźli się też jednak internauci, którzy wsparli jego postawę jeszcze przed tym, jak opublikował wynik badania wariografem.

Zobacz także

- O tym, że jesteś uczciwy, wiem najlepiej, bo jestem z Tobą każdego dnia - pisała Agnieszka Włodarczyk o ukochanym.
-
Murem za Tobą!! ???? kto Ciebie zna wie jaki jesteś!
- Pamiętaj, wspieramy Cię, Robert!

Instagram @robert_karas_teamkaras

Fanów triathlonu zdziwiły przede wszystkim wyjaśnienia Roberta Karasia dotyczące tego, że zaufał poleconemu przez znajomego specjaliście i przyjął nieznane środki, które miały móc mu w regeneracji po walkach MMA.

- Nawet jeśli ten lek naprawdę miał mu pomóc tylko i wyłącznie w leczeniu, to wyleczył się szybciej i sprawniej niż czysty sportowiec, który robi przerwę na leczenie. To nadal jest nie fair.
- Jak można zaufać typowi, który podczas publicznej konfrontacji, jaka miała miejsce dzisiaj nie chce przedstawić się pełnym imieniem i nazwiskiem i powiedzieć kim tak naprawdę jest...
- Lekcja dla wszystkich młodych sportowców w dyscyplinach olimpijskich aby nie ufać typowi, który nie jest lekarzem, nie podaje swojego nazwiska, a wciska cudowne tabletki na regenerację. W sumie to nic odkrywczego.

A jakie jest wasze zdanie?

Reklama

Zobacz także: Robert Karaś wydał oświadczenie w sprawie dopingu. Agnieszka Włodarczyk wspiera ukochanego

Instagram @robert_karas_teamkaras
Instagram @robert_karas_teamkaras
Reklama
Reklama
Reklama