Maciej Damięcki znany z takich seriali jak "M jak miłość" czy "Plebania" zmarł w wieku 79 lat. O śmierci znanego i uwielbianego aktora poinformował jego syn Mateusz Damięcki, publikując zdjęcie taty z wymownym i poruszającym wpisem:

Reklama
Pa Tato

Maciej Damięcki nie żyje. Miał 79 lat

Maciej Damięcki był aktorem filmowym i teatralnym, który była aktywny zawodowo przez całe życie. Ostatnio Maciej Damięcki zagrał w filmie "Znachor", który okazała się prawdziwym hitem na Netflixie. Prywatnie aktor był ojcem Mateusza Damięckiego i Matyldy Damięckiej oraz stryjem Grzegorza Damięckiego. To właśnie dzieci aktora przekazały smutną informację o śmierci Macieja Damięckiego, nie wspomniały jednak na temat przyczyny jego śmierci.

Zobacz także: Budka Suflera w żałobie. Nie żyje Jerzy Bogdanowicz

Reklama

Aktorzy wyrażają smutek po tej ogromnej stracie i w komentarzach piszą kondolencje dla rodziny. Wyjątkowe słowa napisali m.in Krzysztof Ibisz i Rafał Szałajko, którzy podzielili się wspomnieniami związanymi z Maciejem Damięckim.

Ohh nie…. Wyrazy współczucia dla całej rodziny
napisała Magdalena Lamparska
Matylda, tak mi przykro… towarzyszenie mu na scenie było dla mnie zaszczytem i wspaniałą lekcją aktorstwa (i życia). Ściskam mocno
dodała Anna Czartoryska-Niemczycka
Bardzo Ci współczuję, ja też jestem opuszczony, Dobry kolega, herbatkę w sobotę mu zrobiłem z mlekiem jak lubił, pięknie zagrał uwielbiał grać… leć Humphreyu leć!
pisze Rafał Szałajko
Bardzo bardzo mi przykro. Praca na scenie z Maciejem to była niezwykła przygoda, podobnie jak rozmowy o sztuce i życiu, a jazda z Nim samochodem to już osobny rozdział. Wielki smutek dla nas, którzy go znaliśmy i dla polskiej kultury. Do zobaczenia Mistrzu
napisał Krzysztof Ibisz
Maciej Damięcki nie żyje
Maciej Damięcki nie żyje Facebook @Mateusz Damięcki
Reklama
Reklama
Reklama