Jan Nowicki i Anna Kondratowicz
East News Artur Zawadzki
Newsy

Ostatni telefon żony Jana Nowickiego przed jego śmiercią: "Przyjedź, bo Janek chyba umarł" 

Przyjaciel Jana Nowickiego wspomina ostatnie chwile aktora i telefon od jego żony: "To było straszne. Reanimacja trwała ponad godzinę".

Przyjaciel Jana Nowickiego wspomina dramatyczny telefon od żony aktora. Zadzwoniła do niego w chwili. gdy Jan Nowicki umierał. Był jedną z pierwszych osób, która została powiadomiona po wezwaniu pogotowia: 

Powiedziała do mnie "Jak możesz, to przyjedź, bo Janek chyba umarł. Pogotowie jedzie. (...)

To była nagła śmierć, w którą wciąż trudno uwierzyć. Zdzisław Zasada, w rozmowie z "Super Expressem", podzielił się ostatnimi wspomnieniami o przyjacielu. 

Tak dziś wygląda córka Agaty Mróz. Liliana Olszewska ma już 15 lat

Jan Nowicki nie żyje. Tak brzmiał ostatni telefon żony przed jego śmiercią 

Ostatnie chwile Jana Nowickiego były dramatyczne, jak wspomina to Zdzisław Zasada, jego przyjaciel, reanimacja trwała aż godzinę. Żona Jana Nowickiego była z nim do ostatnich chwil. To ona zdecydowała się również powiadomić Zdzisława Zasadę, co wspominał w wywiadzie z "Super Expressem":  

W nocy zadzwonił telefon. To była żona Jana. Powiedziała do mnie "Jak możesz, to przyjedź, bo Janek chyba umarł. Pogotowie jedzie. Janek nie daje żadnych oznak życia". Jak przyjechałem, to było już pogotowie. Reanimacja trwała chyba godzinę, może nawet więcej, ale nic to nie dało

Jan Nowicki nie żyje
KRZYSZTOF KORCZAK/REPORTER

Zobacz także: Syn Jana Nowickiego żegna ojca poruszającym wpisem: "Wczoraj utraciłem ten pion"

Zdzisław Zasada, wiceprezes OSP w Kowalu, poinformował również, że w miniony czwartek miało miejsce pożegnanie aktora, który został już spopielony, taka była jego ostatnia wola: 

Jan w ostatnich latach dużo mówił o śmierci. Powtarzał, że jak ma umierać, to szybko, najlepiej we własnym domu. I jego życzenie się spełniło. Powiedział także, że chce zostać spopielony w mundurze. I tak też się stało. Został ubrany w mundur strażacki.

Zdradził również, że do trumny Jana Nowickiego włożono różaniec, ponieważ był wierzący oraz paczkę papierosów. 

Jan Nowicki nie żyje
VIPHOTO/East News

Zobacz także: Nie żyje Jan Nowicki. Wybitny aktor zmarł w wieku 83 lat

Jan Nowicki odszedł w swoim własnym domu. Wybitny aktor odszedł nagle w nocy z 6/7 grudnia. Jak przekazał jego syn, Łukasz Nowicki, pogrzeb odbędzie się  w środę, 14 grudnia. Jan Nowicki zostanie pochowany w swojej rodzinnej miejscowości, w Kowalu.

Jan Nowicki nie żyje
Wojciech OLSZANKA/East News

Jan Nowicki i Anna Kondratowicz
Artur Zawadzki/REPORTER

Jan Nowicki
Artur BARBAROWSKI/East News
Newsy
Jan Nowicki napisał list tuż przed śmiercią. Jego treść porusza do łez
Dzień przed śmiercią Jana Nowickiego, Marek Kondrat otrzymał list od swojego przyjaciela. Aktor odczytał jego treść podczas pogrzebu legendy.

W środę, 14 grudnia odbył się pogrzeb Jana Nowickiego. Jeden z najwybitniejszych aktorów polskiego kina i teatru niespodziewanie odszedł 7 grudnia. Jego śmierć była prawdziwym szokiem zarówno dla fanów, jak i bliskich artysty. Na uroczystości pogrzebowej aktora pojawiło się wiele znanych twarzy ze świata kultury. Jana Nowickiego pożegnali m.in. Bartosz Opania, Kuba Wojewódzki, a także Marek Kondrat. Okazało się, że ten ostatni otrzymał list dzień przed śmiercią przyjaciela. Poruszający list Jana Nowickiego: "Źle to znoszę" Zgodnie z doniesieniami przekazanymi przez "Super Express" list Jana Nowickiego trafił do rąk Marka Kondrata 6 grudnia, czyli dzień przed śmiercią wybitnego aktora. Artysta znany z takich filmów jak "Sztos" czy "Wielki Szu" pisał w korespondencji, że czuje potworne zmęczenie. Marek Kondrat odczytał poruszającą treść listu od Jana Nowickiego. Bardzo dużo śpię, jestem sponiewierany rzeczywistością — brzmi pierwsze zdanie. Zobacz także:  Ostatni telefon żony Jana Nowickiego przed jego śmiercią: "Przyjedź, bo Janek chyba umarł" W dalszej części Jan Nowicki przyznał, że jest wdzięczny za pomoc ze strony żony, Anny Kondratowicz. Zasugerował, że nie najlepiej znosi zmiany w ostatnim czasie. Czuł, że powoli słabnie? - Źle to znoszę, dobrze, że Anusia wszystko ogarnia. Schodzę tylko na mecze... Przystąpiliśmy do rozważań zmiany samochodu, bo ostatni zdechł. Wysyłam Ci zdjęcie z OSP w Kowalu. Możesz sobie pokpić... - odczytał Marek Kondrat. Wybitny aktor był aktywny aż do ostatnich dni. W weekend przed śmiercią brał udział w spotkaniu promującym książkę w swojej rodzinnej miejscowości, Kowalu. To dlatego śmierć gwiazdora wywołała taki szok. Syn Jana Nowickiego pożegnał ojca poruszającym wpisem . Łukasz Nowicki także nie mógł...

Jan Nowicki nie żyje
KRZYSZTOF KORCZAK/REPORTER
Newsy
Nie żyje Jan Nowicki. Wybitny aktor zmarł w wieku 83 lat
Jan Nowicki odszedł w nocy w swoim rodzinnym domu. Aktor zasłynął z kultowych filmów jak "Popioły", "Wielki Szu", "Sztos" czy "Noce i dnie". Odszedł nagle.

W środę, 7 grudnia do mediów trafiła wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Jan Nowicki zmarł w nocy w swoim domu w Krzewencie koło Kowala. Doniesienia o odejściu artysty to prawdziwy szok, ponieważ jeszcze w sobotę, 3 grudnia odwiedził swoje rodzinne miasteczko na Kujawach, gdzie promował książkę "12 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach". Jan Nowicki nie żyje. Grał m.in. u Wajdy, Hoffmana i Zanussiego Wiadomość o śmierci Jana Nowickiego pojawiła się na stronie rodzinnego miasta. Przekazano, że legenda odeszła nagle. Przykre informacje potwierdził także syn artysty, Łukasz Nowicki, który jest prezenterem telewizyjnym i aktorem.  Zobacz także:   Kirstie Alley nie żyje. Gwiazda filmu "I kto to mówi" zmarła w wieku 71 lat - Dzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki - wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala - czytamy w komunikacie na Facebooku. Talent Jana Nowickiego został doceniony w filmie, teatrze i telewizji. Aktor przyszedł na świat 5 listopada 1939 roku w Kowalu pod Włocławkiem. W 1964 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Pierwsze kroki na scenie stawiał tego samego roku, debiutując na deskach Starego Teatru w Krakowie. Jan Nowicki zagrał w najbardziej kultowych filmach polskiej kinematografii. Zatrudniali go najwięksi reżyserzy jak Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Jerzy Hoffman. Jego kunszt aktorski możemy podziwiać w takich dziełach jak "Wielki Szu", "Sztos", "Noce i dnie", "Pan Wołodyjowski", "Spirala" czy "Życie rodzinne". Za osiągnięcia artysta odebrał wiele prestiżowych wyróżnień: m.in. Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Złoty...

Jan Nowicki i Łukasz Nowicki
VIPHOTO/East News
Newsy
Syn Jana Nowickiego żegna ojca poruszającym wpisem: "Wczoraj utraciłem ten pion"
Łukasz Nowicki, syn zmarłego Jana Nowickiego napisał o tym, jak przeżył śmierć ojca. Podał również informacje o pogrzebie.

W poniedziałek, 5 grudnia zmarł Jan Nowicki. Śmierć jednego z najwybitniejszych aktorów teatralnych i filmowych była szokiem zarówno dla fanów, jak i jego rodziny. W weekend poprzedzający tragedię Jan Nowicki jeszcze był widziany na uroczystości w swojej rodzinnej miejscowości. Teraz głos zabrał syn legendy, Łukasz Nowicki. W emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych przyznał, że strata ojca nim wstrząsnęła. Dowiedział się o tym, gdy przebywał w hotelu. Syn Jana Nowickiego o śmierci ojca: "Tylko grawitacja trzymała mnie przy ziemi..." Jak tylko okazało się, że Jan Nowicki nie żyje , media zalała fala kondolencji. Wyjątkowy aktor pozostanie na zawsze w pamięci fanów dzięki takim filmom jak "Wielki Szu" czy "Sztos". Syn artysty, Łukasz Nowicki ujawnił właśnie, jak dowiedział się o śmierci ojca. Na początku przytoczył własną wypowiedź, którą przypomniał, ile znaczył dla niego tata. "Możemy nie gadać często, możemy długo się nie widzieć, ale świadomość, że gdzieś tam jesteś, jest dla mnie jak grawitacja. Pionizuje, nadaje sens tej dziwnej układance, jaką jest życie”. Przepraszam, że cytuje sam siebie. To fragment z ostatniej strony książki Ojca „Moje Psie Myśli”. Może to nieskromne, ale tak jest łatwiej — czytamy we wpisie. Zobacz także:  Żona Jana Nowickiego była przy nim do ostatnich chwil. Wzruszający wpis Haliny Mlynkovej W dalszej części Łukasz Nowicki ujawnił, że o śmierci ojca dowiedział się, gdy był w hotelu. Smutne wiadomości przekazała mu żona, Olga Paszkowska. Syn aktora przyznał, że to był dla niego szok. Wczoraj utraciłem ten pion. Gdy rankiem Olga przekazała mi wiadomość o śmierci Taty, długo siedziałem na kancie łóżka w hotelu, próbując odzyskać równowagę. Tylko grawitacja trzymała mnie przy ziemi... Zastygłem... -...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik