Smutna wiadomość o śmierci Tomasz Komendy dotarła do mediów w środę, 21 lutego. Jeszcze tego samego dnia pojawiły się informacje nt. pogrzebu 47-latka - jak się okazało, ostatnie pożegnanie Tomasza Komendy odbędzie się 26 lutego o godzinie 12:00 w Kaplicy Cmentarza Komunalnego przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu. Teraz jednak w sieci pojawił się nekrolog, z którego dowiadujemy się więcej szczegółów na temat przebiegu ceremonii.

Reklama

Nowe szczegóły dot. pogrzebu Tomasza Komendy

Tomasz Komenda po wyjściu z więzienia, w którym spędził niesłusznie 18 lat, niestety niezbyt długo mógł w pełni cieszyć się wolnością. Mężczyzna jakiś czas temu poważnie zachorował - jak się okazało, zmagał się z nowotworem płuc i ostatecznie to właśnie ta choroba przyczyniła się do jego śmierci. 47-latek odszedł w minioną środę, a informację o jego śmierci jako pierwszy przekazał reporter Uwagi!, Grzegorz Głuszak.

Tomek zmarł z samego rana (21.02. - przyp. red.). (...) Wiem, że Tomek od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył już od pewnego czasu
– mówił Grzegorz Głuszak na antenie TVN24
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda

Niedługo potem najbliżsi zmarłego 47-latka przekazali informacje nt. ostatniego pożegnania Tomasza Komendy. Teraz z kolei na oficjalnej stronie internetowej zakładu funeralnego zajmującego się pochówkiem i pożegnaniem Tomasza Komendy pojawił się nekrolog, z którego dowiadujemy się nowych informacji nt. ceremonii pogrzebowej. Jak się okazało, ostatniego pożegnania Tomasza Komendy nie poprowadzi ksiądz, ale mistrz ceremonii. Wszystko wskazuje więc na to, że pogrzeb będzie miał charakter świecki.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda

Brat Tomasza Komendy kilka dni temu przekazał też ostatnią wolę zmarłego. Jak się okazało, Komenda nie chciał, aby na jego pogrzebie były obecne media.

Poprosił, aby na pogrzeb nie przychodziły media. Powiedział, że nie chce, aby były tam kamery, żeby ktoś nagrywał i czerpał z tego zysk. Nie chciał kolejnej porcji cierpienia dla najbliższych. Jednocześnie prywatnie może przyjść każdy. Bardzo proszę o uszanowanie woli zmarłego
- przekazał brat zmarłego w rozmowie z portalem Salon24
Reklama

Zobacz także: Piotr Trojan żegna Tomasza Komendę. Zagrał go w filmie o jego życiu

Zobacz także
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda JACEK DOMINSKI/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama