Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska
East News
Newsy

Matka Tomasza Komendy martwi się, że pieniądze zmienią jej syna: "Boję się, że pójdzie w złą stronę. Ludzie chcą go wykorzystać!"

Teresa Klemańska, matka Tomasza Komendy udzieliła szczerego wywiadu w którym opowiedziała o swoim synu i obawach dotyczących jego przyszłości.

Teresa Klemańska, matka Tomasza Komendy udzieliła szczerego wywiadu w którym opowiedziała o swoim synu i obawach dotyczących jego przyszłości. Kobieta, która przez 18 lat wspierała niesłusznie skazanego na więzienie syna, dziś nie ukrywa, że boi się, jak pieniądze z odszkodowania- o które walczy Tomasz Komenda- mogą na niego wpłynąć. 

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Matka Tomasza Komendy martwi się o syna

Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił i dopiero po 18 latach wyszedł na wolność i został uniewinniony. Teraz Tomasz Komenda walczy o blisko 19 mln złotych odszkodowania za lata spędzone w zamknięciu. Czy sąd przyzna mu rekordowe odszkodowanie? Tego wciąż nie wiemy, jednak matka Tomasza Komendy już teraz obawia się, że pieniądze mogą zmienić jej syna. Skąd takie obawy?

Boję się, że pójdzie to w złą stronę, że je szybko roztrwoni, że będzie miał złych doradców albo że odbije mu palma. Ludzie już teraz dzwonią i proponują mu jakieś spółki, inwestycje. Chcą go wykorzystać. A on nie jest przygotowany na duże pieniądze. Dlatego powiedziałam mu, żeby inwestował w mieszkania - Teresa Klemańska przyznała w wywiadzie dla onet.pl.

Jak już wiemy, Tomasz Komenda jakiś czas temu wyprowadził się z rodzinnego domu i zamieszkał ze swoją narzeczoną, z którą wkrótce będzie miał dziecko. Teraz Teresa Klemańska zdradziła, jak dziś wyglądają jej relacje z synem.

Mamy bardzo dobry kontakt. Jak nie przychodzi, to do siebie dzwonimy, jeden dzień on, jeden dzień ja. Proszę go tylko, żeby nie robił z siebie celebryty, bo nim nie jest, żeby pozostał normalnym Tomkiem. To ciągłe zainteresowanie mediów wcale mu nie służy- oceniła w wywiadzie dla Onetu.

Kobieta zdradziła przy okazji, że o nowej pracy syna dowiedziała się dopiero z internetu, po tym jak jej syn podpisał już umowę. Co ciekawe, Teresa Klemańska przyznała, że jakiś czas temu również otrzymała propozycję, żeby pomagać kobietom, które znalazły się w takiej sytuacji jak ona. Kobieta jednak jej nie przyjęła. A jak ocenia nową pracę swojego syna, który od października pełni funkcję specjalisty ds. adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych w Fundacji Braci Collins. 

Będę się cieszyła, jak Tomek pomoże trzem, czterem osobom. Żeby tylko one nie pogubiły się tak, jak Tomek, bo on się bardzo pogubił. Bracia Collins to jednak wspaniali chłopcy, z niesamowitym poczuciem humory, widać, że zależy im na Tomku. On nie jest ich reklamówką. Wie, że ma zajęcie i musi się wiele nauczyć- matka Tomasza Komendy przyznała w wywiadzie dla Onetu.

Zobacz także: Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska przeżyła piekło. Pluto jej w twarz i mówiono "matka potwora i mordercy"

Teresa Klemańska opowiedziała o swoich relacjach z synem.

Tomasz Komenda
East News

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za zbrodnię, której nie popełni. Mężczyzna wyszedł na wolność dopiero po 18 latach.

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News

 

 

Tomasz Komenda
Instagram
Newsy
Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!
Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Tomasz Komenda po wyjściu z więzienia, gdzie niesłusznie skazany spędził 18 lat, musiał zacząć swoje życie od nowa. Historia mężczyzny poruszyła całą Polskę, powstał nawet film na jej podstawie. Teraz z pomocą mężczyźnie postanowili przyjść bracia Collins, którzy sami mają za sobą trudne dzieciństwo. Zaoferowali Komendzie kilka wariantów pracy, a on postanowił przyjąć posadę w prowadzonej przez braci fundacji. Rafała Collinsa spotkaliśmy na pokazie kolekcji Ready To Wear Rodrigo De La Garza.  Party.pl zdradził, czy zaczęli już współpracę: Jesteśmy z Tomkiem w stałym kontakcie. Wszystko jest na dobrej drodze - powiedział Rafał Collins na temat współpracy z Tomaszem Komendą.  Po ofercie, jaką bracia Collins złożyli Tomaszowi Komendzie, niektórzy zarzucali im, że w ten sposób chcą się wypromować. Dlatego postanowili nie komentować tej sprawy. Nie chcą być posądzani, że to akcja PR. Obejrzyjcie koniecznie wideo! Zobacz także:   Życie od nowa Tomasza Komendy. Czy wstrząsająca historia będzie miała swój szczęśliwy koniec? Tomasz Komenda po wyjściu z więzienia zaczął życie od nowa. Niedługo zostanie ojcem.    

Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska
East News
Newsy
Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska przeżyła piekło. Pluto jej w twarz i mówiono "matka potwora i mordercy"
Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska przeżyła piekło. Pluto jej w twarz i mówiono "matka potwora i mordercy"

Ludzie pluli jej pod nogi, nazywali "matką potwora". Życie matki Tomasza Komendy zamieniło się w piekło po aresztowaniu syna. Serce kobiety rozpadło się na kawałki. Przerażający system odebrał młodość i człowieczeństwo jej dziecku. Wydawać by się mogło, że nie ma cienia szansy na dowiedzenie niewinności chłopaka. Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za przerażające morderstwo, którego nie popełnił. Sprawiedliwość nadeszła dopiero po 18 latach spędzonych w więzieniu.  Cierpiał nie tylko Tomasz ale również jego rodzina. Teresa Klemańska, mama Tomasza Komendy, opowiedziała o piekle, które zgotowali jej okoliczni mieszkańcy. Kiedy dowiedziała się, że jej syn próbował powiesić się w celi, również nie chciała dalej żyć. Jednocześnie nigdy nie zwątpiła w niewinność mężczyzny. Teresa Klemańska udzieliła poruszającego wywiadu, w którym opowiedziała o tym, co ją spotkało.  Zobacz także:  Rodzice zamordowanej Małgosi chcą, żeby Tomasz Komenda wrócił do więzienia! Pikietowali przed sądem Matka Tomasza Komendy przeżyła piekło. Życie Teresy Klemańskiej po aresztowaniu syna  Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu, za zbrodnię, której nie popełnił. Matka nigdy nie zwątpiła w jego niewinność, chociaż odwrócił się od niej cały świat. Okoliczni mieszkańcy zamienili jej życie w piekło. Była "matką potwora i mordercy".  Jak zaczęli o tym mówić w telewizji, to ja już byłam matką potwora. W sklepie ekspedientka mi powiedziała, że matki mordercy nie obsłuży. Jak jeszcze proces trwał, to nam ktoś zgniłe mięso na klamce powiesił, na całą klatkę śmierdziało - powiedziała w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" Była upokarzana i gnębiona. Kiedy po latach walki o dobre imię Tomasza...

Tomasz Komenda
East News
Newsy
Tomasz Komenda walczy o wielkie odszkodowanie - aż 19 mln złotych! Dlaczego wciąż czeka na wyrok sądu?
Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie za spędzenie 18 lat w więzieniu.

Tomasz Komenda wyszedł na wolność ponad dwa lata temu, ale wciąż czeka na odszkodowanie od państwa. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił (został skazany na 25 lat). Dzięki wszczęciu śledztwa na nowo Komenda został uniewinniony. Jego dramatyczna historia stała się inspiracją dla twórców filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Na jakim etapie jest sprawa związana z odszkodowaniem dla Tomasza? W "Dzień Dobry TVN" opowiedział o tym jego pełnomocnik, profesor Zbigniew Ćwiąkalski.  Czy Tomasz Komenda dostał już odszkodowanie?  Tomasz Komenda i jego prawnicy walczą o 19 mln odszkodowania i zadośćuczynienia za 18 lat niesłusznie spędzonych w w więzieniu. Skąd taka kwota? Część to odszkodowanie (około miliona złotych), a część zadośćuczynienie (1 mln za każdy rok w więzieniu): Trzeba oddzielić zadośćuczynienie i odszkodowanie. Odszkodowanie należy się za to, co mógł zarobić Tomasz Komenda pracując 18 lat i zarabiając. A 18 mln, czyli po milionie za każdy rok, to są krzywdy, jakich doznał przebywając w więzieniu - fizyczne, moralne, psychiczne - tłumaczył Ćwiąkalski w DDTVN. Na jakim etapie jest postępowanie? Prawnik wyjaśnił, że wszystko zmierza ku temu, by sąd przyznał w końcu odszkodowanie Tomkowi - do tego są jednak potrzebne opinie biegłych - te między sobą się różnią: Postępowanie w Opolu zmierza, żeby sąd mu przyznał takie odszkodowanie. Dlatego były potrzebne opinie biegłych - psychologiczne, psychiatryczne... To zadecyduje, jaką sąd kwotę przyzna. [...] Czekamy na jedną opinię, zwrócono się do nas, jako do pełnomocników Tomasza Komendy, żeby zasygnalizować, których biegłych chcemy dopytać na rozprawie, bo widzimy różnice między opiniami Dlaczego trwa to tak długo? Ćwiąkalski...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner