Martyna Wojciechowska o walce z chorobą
ONS

Wojciechowska opowiedziała o kulisach ciężkiej choroby: Chemioterapia, dwie ciężkie operacje, złamany kręgosłup

Martyna Wojciechowska o walce z chorobą
ONS

Martyna Wojciechowska jest jedną z najlepszych polskich dziennikarek. Podróżniczka od lat z sukcesem realizuje programy o podróżach, a Gazeta Wyborcza uznała ją z jedną z najbardziej wpływowych Polek. Przypomnijmy: Oto 10 najbardziej wpływowych Polek: Korwin, Wojciechowska czy Wellman?

Malo kto jednak wie, że Martyna kilkanaście lat temu zmagała się z ciężką chorobą. Przeszła ostrą chemioterapię oraz dwie ciężkie operacje. W swojej "karierze" ma również złamany kręgosłup. Wszystkie te doświadczenia ukształtowały jednak jej charakter. W rozmowie z "Urodą Życia" przyznała:

Zawsze powtarzam, że w jakimś sensie ukształtowały mnie wszystkie doświadczenie, które miałam w życiu. Nawet te bardzo trudne, jak chemioterapia, dwie ciężkie operacje ratujące życie, złamany kręgosłup. Że ta moja twardość i hardość wynikają w dużej mierze właśnie z tego, że nie rozczulam się nad sobą, tylko po prostu napieram. Kiedy np. leżę w szpitalu, to udaję przed całym światem, że nic mi się nie stało i w jakimś sensie to też przenosi się na mnie. Sama zaczynam wierzyć w to, że nic wielkiego się nie stało. Ale patrząc na to z drugiej strony - naukowcy udowodnili, że nawet kiedy zmuszamy się do śmiechu, to nasz mózg i tak zaczyna wydzielać endorfiny, więc w jakimś sensie to działa! Rzeczywiście, wydaje mi się, że parę razy doprowadziłam się na kraniec... - przekonuje


Cały wywiad - w nowej Urodzie Życia.

Zobacz: Wojciechowska nie kąpała się przez dwa miesiące
Martyna Wojciechowska promuje swój program:

Przeładuj

Paulina Krupińska zdradziła, o jakim zawodzie marzy jej córeczka! Tata, Sebastian Karpiel Bułecka, nie jest szczęśliwy!

zobacz 02:08