Party Stories
Małgorzata Kożuchowska w bluzce w paski
Newsy

Znani pisarze spierają się o... Małgorzatę Kożuchowską, a konkretnie o jej nową rolę! Jaką?

Małgorzata Kożuchowska zagra niebawem w Teatrze Telewizji niezwykłą rolę - wcieli się bowiem w słynną polską kobietę-szpieg, pracującą dla wywiadu brytyjskiego, Krystynę Skarbek. Okazuje się, że nowa rola wywołuje emocje jeszcze zanim aktorka pojawiła się na ekranie. Właśnie rozgorzał spór o Małgorzatę Kożuchowską wśród... znanych pisarzy, biografów Skarbek.

 

Małgorzata Kożuchowska kończy 50 lat! Dziś jest ikoną stylu. A jak wyglądała kiedyś? Pamiętacie ją w czarnych włosach?

Spór o rolę Małgorzaty Kożuchowskiej

Maria Nurowska uważa, że Kożuchowska nie jest podobna do bohaterki i - jej zdaniem - tę rolę powinna zagrać Agata Kulesza. Przeczytajcie cały wpis pisarki.

SPEŁNIONE MARZENIE Małgorzaty Kożuchowskiej, jak oświadczyła w wywiadzie, będzie mi spędzało sen z powiek. Chodzi o film czy serial,który ma zamiar nakręcić TVP. o Krystynie Skarbek, o której napisałam książkę pt. "Miłośnica", kiedy nikt o Krystynie nie słyszał. A ja ją znalam od dziecka z opowiadan ojca! Krystyna nie miala wielkiej urody, była niewysoką szatynką, ale kiedy chciała, potrafiła olśnić każdego mężczyznę. Kobiety jej nie lubiły, nic dziwnego, skoro gdzie tylko się pojawiła otaczał ją wianuszek mężczyzn. Bo była inteligentna, fascynująca. miala zniewalający uśmiech. Potrafiła też być niewidoczna dla otoczenia, przemienić się w szarą myszkę.
Już to widzę jak Małgorzata Kożuchowska staje się niewidoczna! Jedyną polską aktorką, która udźwignęłaby tę rolę jest Agata Kulesza, Więc apeluję do p.Kożuchowskiej, aby znalazla inne marzenie, bo na ogół aktorzy grający autentyczną postać powinni być chociaż trochę do tej osoby podobni fizycznie i duchowo. Czuję, że Krystyna gdzies tam w zaświatach się wścieka, bo nie znosiła tego typu kobiet, jaki reprezentuje aktorka – czytamy na Facebooku Marii Nurowskiej (pisownia oryginalna).

Ale pomysł obsadzenia Małgorzaty Kożuchowskiej w tej roli ma równie mocnych obrońców! Znany pisarz Jan Larecki, który również opisywał życie oraz działalność wywiadowczą Krystyny Skarbek, zupełnie się z Nurowską nie zgadza. Uważa, że Małgorzata Kożuchowska zasłynęła w Teatrze Wielkim świetnymi rolami i o wiele bardziej widzi właśnie ją w roli Skarbek niż Kuleszę. Dlaczego?

 

Zobacz: Zdziwił Was finał "Drugiej szansy"? Kożuchowska zdradziła co się dzieje na jej FB po każdym odcinku!

 

Przeczytajcie tłumaczenie pisarza:

Ciekawa dyskusja castingowa. Jeśli Panie pozwolą, że wtrącę swoje trzy grosze, będę zobowiązany. A czuję się troszkę upoważniony jako autor książki "Krystyna Skarbek. Agentka o wielu twarzach". Z jej nazwiskiem zetknąłem się w 1956 r. spędzając wakacje w dworze w Trzepnicy. Fascynacja jej osobą wtedy się zaczęła. Badając wiele - bardziej lub mniej skąpych danych o KS - wyrobiłem sobie swój własny wizerunek jej postaci. Nie tylko zewnętrzny.
AK nie przekonuje mnie jednak z uwagi na zbyt oschłą i sztywną osobowość (mimo to cenię ją za wszystkie role, z natury charakterystyczne). Może przeszkadza mi karnacja MK, ale pamiętając ją z kreacji aktorskich, takich jak "Miłość na Krymie" Jerzego Jarockiego czy innych z Teatru Narodowego (wspominanych przez Państwa seriali nie oglądam, nie zamierzam, nie mam zdania) jestem skłonny uwierzyć, że odda doskonale temperament Krystyny Skarbek.

Toteż gdybym miał subiektywny przymus wyboru, optowałbym za MK, gdyż dobrą charakteryzacją i jej stylem pracy można ją bardziej upodobnić do KS, niż jej oponentkę. Pozdrawiam wszystkie Panie a panią Marię przede wszystkim. Pozostaję z poważaniem Jan Larecki – czytamy wpis pisarza w jednym z komentarzy na Facebooku Marii Nurowskiej.

 

Skoro wybór aktorki do roli Krystyny Skarbek wzbudza już takie emocje, co będzie, gdy sztuka zostanie wyemitowana w Teatrze Telewizji? Małgorzata Kożuchowska świętowała niedawno zostanie jedyną aktorką w Polsce, która przekroczyła milion fanów na Facebooku, więc jedno jest pewne - co najmniej milion osób w tym kraju będzie chciało zobaczyć sztukę, a dyskusja jeszcze podkręci zainteresowanie! A Wy jak sądzicie, Małgorzata Kożuchowska sprawdzi się jako kobieta-szpieg?

 

Zobacz także: Modowy mezalians Kożuchowskiej. Połączyła bardzo DROGIE spodnie z żakietem z sieciówki. Znamy marki!

 

Małgorzata Kożuchowska przygotowuje się do roli Krystyny Skarbek, która działała jako szpieg podczas II wojny światowej.

Małgorzata Kożuchowska

 

Małgorzata Kożuchowska kończy swoje dwumiesięczne wakacje i niedługo zacznie kręcić też seriale "Rodzinka.pl" i "Druga szansa". 

Małgorzata Kożuchowska

Wpis Marii Nurowskiej.

wpis Nurowskiej o Kożuchowskiej

Wpis Jana Lareckiego.

wpis pisarza o Kożuchowskiej

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Małgorzata Kożuchowska w bluzce w paski
Newsy
Kożuchowska zaszalała z fryzurą! Wybrała bardzo odważny kolor! Fani: "Wygląda Pani na 20 lat!"

Odważnie! Jak oceniacie?

Małgorzata Kożuchowska z rodziną
Newsy
Małgorzata Kożuchowska z rodziną. Syn aktorki to już duży chłopiec! Zobaczcie ZDJĘCIA
Małgorzata Kożuchowska
Materiały prasowe
Seriale
Ile Kożuchowska zarobi na kolejnym sezonie "Drugiej szansy"? Dostała sporą podwyżkę?!

Małgorzata Kożuchowska dostanie podwyżkę w "Drugiej szansie". Serial TVN cieszy się dużą popularnością, a szefostwo stacji bardzo docenia aktorkę, odtwarzającą główną rolę. Dzięki temu, Małgorzata Kożuchowska może liczyć na poprawę wynagrodzenia, informuje "Super Express". Według doniesień tabloidu, aktorka została ulubienicą dyrektora programowego stacji, Edwarda Miszczaka. Na jakie profity może liczyć gwiazda?   Zobacz też: Kożuchowska i "Druga szansa" spełnili sen Natalii z fundacji "Mam marzenie"! Wzruszające!   Zarobki Małgorzaty Kożuchowskiej Małgorzata Kożuchowska za następny sezon serialu będzie dostawać 15 tysięcy złotych za dzień zdjęciowy, czytamy na łamach "Super Expressu". Ponadto, będzie premiowana za każdy wpis w social mediach na temat serialu "Druga szansa". To pierwszy taki przypadek w historii polskiego show-biznesu. Jak podliczył tabloid, Kożuchowska za następny sezon serialu TVN może zarobić aż... 600 tysięcy złotych. Ta kwota zwala z nóg! Jednak biorąc po uwagę wysoką oglądalność serialu oraz prestiż Małgorzaty Kożuchowskiej, raczej nie dziwi. ;)   Polecamy: Małgorzata Kożuchowska bez makijażu. Zdjęcie gwiazdy z wakacji wywołało zachwyt fanów   Małgorzata Kożuchowska dostanie podwyżkę za rolę w serialu "Druga szansa".   Serial ma świetną oglądalność, a Małgorzata Kożuchowska jest bardzo doceniania przez szefostwo stacji TVN.

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner