Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Maciej Cieśla o chorobie - ostatnie nagranie - wideo
Newsy

Wzruszające nagranie Macieja Cieśli 100 dni po diagnozie! "Bardzo chcę żyć, przeżyję, słowo harcerza" WIDEO

Wzruszające nagranie Macieja Cieśli 100 dni po diagnozie! "Bardzo chcę żyć, przeżyję, słowo harcerza" WIDEO

Maciej Cieśla był wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży. Papież Franciszek, podczas swojego wystąpienia na Franciszkańskiej 3 w Krakowie, przytoczył historię młodego grafika, który przegrał walkę z nowotworem kości. W sieci, równo 100 dni po diagnozie, pojawiło się nagranie Macieja Cieśli, który mówi o chorobie i walce z rakiem. Z okazji świąt Wielkanocnych (nagranie pochodzi z marca 2016 roku)  życzył wszystkim, aby cieszyli się życiem, bo każdy dzień jest piękny... Zobaczcie całość.

 

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Iga o szczegółach operacji plastycznej! "Ten zabieg był dla mnie bardzo ważny"

Maciej Cieśla o swojej chorobie i chęci walki o życie

Maciej Cieśla był 27-letnim grafikiem. Rzucił pracę na rzecz ŚDM. Dołączył do Komitetu Organizacyjnego tego wydarzenia, a inni wolontariusze od razy go pokochali. We wrześniu 2015 roku dowiedział się o swojej chorobie. W wyjątkowym nagraniu opowiada o walce z rakiem:

Dokładnie 100 dni temu dowiedziałem się, że część komórek w moim organizmie postanowiła się zbuntować i narobić trochę syfu. Pojechały po bandzie, ponieważ przekształciły się w nowotwór złośliwy kości udowej, który jest stosunkowo rzadki. Nie dość, że są złośliwe, to okazało się, że lubią podróżować, bo niespełna miesiąc postanowiły najechać na moje płuca, liczniej niż Polacy na Chorwację na wakacje. Słodycze zostały wyparte przez ketonal i morfinę, rower przez wózek inwalidzki… [...] Według lekarzy pomimo szerokich działań i leczenia, niestety stwierdzili, że choroba się rozwija - mówi Maciej Cieśla we wzruszającym nagraniu.

Maciej Cieśla podziękował wszystkim za wsparcie w walce z nowotworem. Na koniec złożył obietnicę...

Jestem w stanie odwdzięczyć się za dobro. Jedyne, co mogę obiecać, to  to, że zrobię wszystko co w mojej moc, aby wygrać z tym nowotworem. Bardzo chce żyć, przeżyję, słowo harcerza - mówi Cieśla.

Nie mamy odpowiednich słów, by wyrazić nasz smutek i żal...

 

Zobacz: Śmierć bliskiej osoby: jak sobie radzić?

 

100-ONKO from Maciej Szymon Cieśla on Vimeo.

 

Maciej Cieśla miał 27 lat.

Maciej Cieśla o walce z chorobą - wideo

 

Maciej Cieśla był wolontariuszem ŚDM.

Maciej Cieśla o walce z chorobą - wideo

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Maciej Cieśla - kim był wolontariusz ŚDM?
EastNews/ciesla.info
Newsy
To o nim mówił wczoraj papież Franciszek! Kim był zmarły Maciej Cieśla - wolontariusz ŚDM? ZDJĘCIA
Papież opowiedział jego wzruszającą historię...

Papież Franciszek pojawił się wczoraj w oknie na Franciszkańskiej 3 w Krakowie z okazji Światowych Dni Młodzieży. Swoje wystąpienie zaczął od historii jednego z wolontariuszy, Macieja Cieśli, który zmarł 2 lipca. 26-letni student grafiki. Jego historia życia jest bardzo wzruszająca!   Kim był Maciej Cieśla o którym mówił papież Franciszek? Papież Franciszek na początku swojego wystąpienia opowiedział smutną historię związaną z Maciejem Cieślą, który bardzo zaangażował się w organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: Muszę wam powiedzieć coś, co troszkę zasmuci wasze serca. Proszę was o ciszę. To jest historia życia jednego z was. Maciej Szymon Cieśla miał niewiele więcej niż 26 lat. Studiował projektowanie graficzne i porzucił swoją pracę, żeby stać się wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży. To on przygotował wszystkie projekty, obrazy świętych patronów, odznaki pielgrzyma, które teraz tak pięknie ozdabiają miasto. Właśnie w tej swojej pracy odnalazł swoją wiarę. W listopadzie zdiagnozowano u niego raka. Lekarze nie mogli zrobić nic, jedynie amputować nogę. Chciał żyć wtedy, kiedy przyjedzie papież. Nawet miał zarezerwowane miejsce w tramwaju, którym będzie podróżował papież. Zmarł 2 lipca. Wszyscy byli bardzo tym poruszeni z powodu dobra, które przyniósł. Teraz wszyscy w ciszy pomyślmy o tym naszym przyjacielu z naszej ludzkiej drogi życia, który pracował tyle dla tych Światowych Dni Młodzieży. I wszyscy tutaj w ciszy z serca módlmy się. On jest tutaj z nami - mówił papież Franciszek. Kim był Maciej Cieśla? Czym się zajmował? Jak go wspominają inni wolontariusze? Maciej Szymon Cieśla ukończył ASP w Krakowie na dwóch kierunkach: rzeźnie i formach przemysłowych. Pochodził z Katowic. Do komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży dołączył w 2014 roku jako wolontariusz: Zaczął...

Kora ostro o Kościele
ONS
Newsy
Szykuje się grubsza afera. Kora masakruje polskich kapłanów: Kupa sadła, starego zmętniałego mózgu
Jak zwykle bezkompromisowa

Kora przez ostatnie miesiące zmagała się z rakiem. O swojej walce z nowotworem, chemii i przeżyciach jej rodziny opowiedziała w poruszającej rozmowie z nową "Vivą!". Jak zwykle jest szczera do bólu. Przypomnijmy: Kora na okładce "Vivy!": Pierwszy raz opowiedziała tak szczerze o walce z rakiem W rozmowie nie zabrakło również tematu wiary, który jest szczególnie bliski dla wokalistki. Jurorka "Must be the music" wsparcia w chorobie nie szukała jednak w Kościele, ponieważ oprócz papieża Franciszka, nie widzi tam nikogo, kto mógłby ją pocieszyć i dać nadzieję . Większość kapłanów według niej grzeszy i nie ma nic do powiedzenia: Jedynym zbawcą kościoła i to przez duże Z jest dla mnie papież Franciszek (...) Proszę go sobie wyobrazić na tle tych wszystkich biskupów, arcybiskupów, purpuratów wszelkiej maści Jak oni wyglądają! Przecież to jest kupa sadła, starego zmętniałego mózgu (...) Jak może przekazywać miłość Urbi et Orbi facet, który ledwo chodzi, bo jest tak spasiony, więc wtacza się do swojego luksusowego auta, gdzie zza przyciemnionych szyb nie widzi swoich owieczek . Oni mają wszystkie siedem grzechów głównych wypisane na twarzy: Oj, pójdą pod topór: Topór Sądu Ostatecznego, oczywiście - grzmi wokalistka Zgadzacie się z jej opinią? Więcej - w nowej Vivie! Zobacz: Kora zmienia zawód? Przygotowała dla fanów niespodziankę Kora w nowej sesji:

East News
Newsy
Dramatyczne nagranie gwiazdora "Klanu" Andrzeja Strzeleckiego. Aktor z trudnością mówi
Andrzej Strzelecki z Klanu potrzebuje pieniędzy na drogie leczenie. Jak się czuje?

Niedawno media obiegła informacja o ciężkiej chorobie Andrzeja Strzeleckiego, znanego z roli Tadeusza Koziełło w serialu "Klan" . Aktor ma nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Na Facebooku "Bądźmy Razem. TVP" pojawiło się dramatyczne nagranie, na którym gwiazdor z trudnością już mówi. Aby uratować jego życie, trzeba zgromadzić aż 1 500 000 złotych. Zobaczcie co na nagraniu mówi Andrzej Strzelecki.  Zobacz także:  Gwiazdor "Klanu", Andrzej Strzelecki, prosi o finansowe wsparcie w walce z rakiem!  Aktor serialu "Klan" dziękuje kolegom, za pomoc w zbiórce pieniędzy na jego terapię. Wzruszające nagranie  Na początku czerwca media obiegła bardzo smutna informacja o ciężkiej chorobie gwiazdora "Klanu", Andrzeja Strzeleckiego. Jak się jednak okazało, niedługo po zdiagnozowaniu u aktora nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli, w Stanach Zjednoczonych wprowadzono lek właśnie na ten rodzaj nowotworu. Niestety, kuracja jest bardzo kosztowna i trzeba zgromadzić aż 1 500 000 złotych. Koledzy z serialu i branży aktorskiej nie pozostali obojętni na los Andrzeja Strzeleckiego i postanowili poprosić fanów o pomoc w zbiórce pieniędzy. Teraz ciężko chory aktor postanowił podziękować wszystkim, którzy zjednoczyli się, aby go wesprzeć. Na Facebooku "Bądźmy Razem. TVP" pojawiło się wzruszające nagranie, na którym artysta ze łzami w oczach dziękuje za okazaną pomoc. Gwiazdor "Klanu", niestety, mówi już z ogromną trudnością.  - Jestem bardzo wdzięczny koleżankom, kolegom ze środowiska, że się w tak fantastyczny sposób zjednoczyli. Bardzo Wam dziękuję - mówi Andrzej Strzelecki na nagraniu. W zamieszczonym wideo aktor wspomina również swoją rolę w serialu "Klan"....

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner