Party Stories
Lucyna Malen opowiedziała o chorobie córki
ONS
Newsy

Córka gwiazdy "Na Wspólnej" zmaga się z ciężką chorobą

Aktorka opowiedziała o swoim dramacie

Serial "Na Wspólnej" już od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych tasiemców w telewizji. Widzowie śledzą w nim losy m.in. Lucyny Malec, która wciela się w postać Danuty Zimińskiej. W serialu Malec gra szczęśliwą żonę i matkę dwóch córek. Zobacz: Gwiazdy serialu "Na Wspólnej" świętują jubileuszowy odcinek [FOTO]

Popularna aktorka w jednym z ostatnich wywiadów opowiedziała o swoim życiu prywatnym. Okazuje się, że ży
cie nie rozpieszcza Lucyny Malec. Aktorka rozstała się z mężem i samotnie wychowuje chorą córkę. Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

- Jakoś daję radę.. Mam inne wyjście? Zatrudniam opiekunkę, panią Jolę, która bardzo mi pomaga przy Zosi. Gdy pracuję, nie martwię się o to, jak dziecko wróci ze szkoły, co zje, itd. A kiedy pani Jola ma wolne, zabieram córkę na spektakl. Siedzi w garderobie, podgląda teatr od kulis i jest szczęśliwa. Cały czas staram się ją rozwijać. Bo chociaż na dziecięce porażenie mózgowe nie ma lekarstwa, to można złagodzić skutki choroby. To kwestia chęci i pieniędzy- wyznaje w rozmowie z "Na Żywo"


Gwiazda "Na Wspólnej" przyznała również, że jej córka jest podopieczną Fundacji "Zdążyć z pomocą", które wspiera ją nie tylko finansowo ale i psychicznie.

Zobacz na Polki.pl: Plan serialu "Na Wspólnej"


Gwiazdy serialu "Na Wspólnej" na planie nowej czołówki:


 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Gwiazdy na konferencji serialu "Na Wspólnej"
ONS
Newsy
Gwiazdy serialu "Na Wspólnej" na konferencji prasowej. Anna Guzik, Marta Wierzbicka... ZDJĘCIA
Choroby neurologiczne
© ondrooo/Fotolia.com
Styl życia
Dziecięce choroby neurologiczne: padaczka, porażenie mózgowe i tiki nerwowe
Najczęściej pojawiające się dziecięce choroby neurologiczne, to: padaczka, porażenie mózgowe i tiki nerwowe. Jednym z symptomów zaburzeń neurologicznych jest np. płacz bez przyczyny połączony z drżeniem rąk i nóg.

Najczęściej pojawiające się dziecięce choroby neurologiczne, to: padaczka, porażenie mózgowe i tiki nerwowe. Jednym z symptomów zaburzeń neurologicznych jest np. płacz bez przyczyny połączony z drżeniem rąk i nóg.   Długi i skomplikowany poród może być przyczyną dziecięcego porażenia mózgowego . Poród kleszczowy może doprowadzić do niedotlenienia dziecka, a co za tym idzie uszkodzenia mózgu. Wykaz chorób neurologicznych Główny Urząd Statystyczny dzieli choroby neurologiczne na następujące kategorie : choroby zapalne ośrodkowego układu nerwowego, układowe zaniki pierwotnie zajmujące ośrodkowy układ nerwowy (np. pląsawica , rdzeniowy zanik mięśni, ataksja dziedziczna), zaburzenia pozapiramidowe i zaburzenia czynności ruchowych (np. choroba Parkinsona podlinkuj , dystonia), inne choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego (np. choroba Alzheimera ) zaburzenia okresowe i napadowe (np. padaczka, migrena ), zaburzenia obejmujące nerwy (np. zaburzenia nerwu trójdzielnego), polineuropatie i inne zaburzenia obwodowego układu nerwowego (np. zespół Guillaina-Barrego), mózgowe porażenie dziecięce i inne zespoły porażenne (np. mózgowe porażenie dziecięce), inne zaburzenia układu nerwowego (np. wodogłowie). Choroby neurologiczne u niemowląt Jedną z dziecięcych chorób neurologicznych jest padaczka. Choroba atakuje centralny układ nerwowy i cechuje się przerwami w komunikacji komórek nerwowych z mózgiem, co powoduje napady padaczkowe. Diagnoza padaczki u niemowląt opiera się na badaniach głowy: EEG oraz tomografii komputerowej). Przyczyną padaczki jest często przedwczesny poród. Dziecięce porażenie mózgowe jest wynikiem uszkodzenia mózgu płodu w okresie między 26. a 34. tygodniem ciąży. Czynniki ryzyka choroby to głównie ciąża zagrożona poronieniem oraz choroby wirusowe matki jak toksoplazmoza  i różyczka....

Dziecko przed lustrem
© Melpomene/Fotolia.com
Styl życia
Przyczyny mózgowego porażenia dziecięcego
Dziecięce porażenie mózgowe to choroba, która wynika z uszkodzenia układu nerwowego. Do tego uszkodzenia może dojść w okresie prenatalnym, czyli podczas w ciąży, podczas porodu lub w trakcie pierwszych tygodni życia.

Dziecięce porażenie mózgowe to choroba, która wynika z uszkodzenia układu nerwowego. Do tego uszkodzenia może dojść w okresie prenatalnym, czyli podczas w ciąży, podczas porodu lub w trakcie pierwszych tygodni życia. Przyczyny dziecięcego porażenia mózgowego Ponieważ do uszkodzenia układu nerwowego może dojść jeszcze w okresie prenatalnym, wszelkie schorzenia w trakcie ciąży mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia niedotlenienia lub krwawienia śródmózgowego, a co za tym idzie – mózgowego porażenia dziecięcego. Do szczególnie groźnych okoliczności należy: zatrucie ciążowe , ciąża zagrożona poronieniem, infekcje w czasie ciąży, np. różyczka , cytomegalia, toksoplazmoza . Ryzyko wzrasta także gdy kobieta w trakcie ciąży pali papierosy, pije alkohol czy przyjmuje leki bez kontroli lekarza.   Także w trakcie akcji porodowej może dojść do niedotlenienia mózgu w wyniku skomplikowanego (kleszczowego lub pośladkowego), przedłużającego się lub przedwczesnego porodu. Jeśli tuż po porodzie dziecko miało trudności z oddychaniem, także mogło dojść do uszkodzenia mózgu. Niedotlenienie może być także wynikiem przechodzenia we wczesnym okresie zapalenia opon mózgowych, szczególnie na tle bakteryjnym. Postępowanie w przypadku wystąpienia czynników ryzyka W każdym z wymienionych przypadków, dziecko powinno być od urodzenia pod obserwacją lekarza-neurologa. Ponieważ w ciągu pierwszych tygodni po porodzie układ nerwowy dziecka nie jest jeszcze wystarczająco dojrzały, jedynie specjalista może ocenić, czy zachowanie dziecka wynika z uszkodzeń mózgu, czy jest normalne na tym etapie rozwoju. Najważniejsze, by mózgowe porażenie dziecięce wykryć w ciągu pierwszych trzech-czterech miesięcy , by jak najszybciej rozpocząć rehabilitację.  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner