Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Lis otwarty Kuby Wojewódzki do Tomasza Lisa. Kuba Wojewódzki krytykuje Tomasza Lisa za okładkę Newsweeka
ONS
Newsy

Nowa afera - Wojewódzki atakuje Lisa: Okłamałeś mnie! Jesteś handlarzem!

Mocny list dziennikarza. "Potwierdziłeś wszystkie negatywne opinie na swój temat"

Od jutra w sklepach znajdziecie "Newsweek" z Kubą Wojewódzkim na okładce, w którym rozmawia z Mikołajem Lizutem o tym, jak Polska schamiała. Zanim jednak numer trafił do sklepów, dziennikarz uprzedzając swoich fanów i czytelników tytułu skomentował całą sprawę i mocno skrytykował Tomasza Lisa, który pełni funkcję redaktora naczelnego tygodnika. Wojewódzki zarzuca Lisowi, że ten wykorzystał bez jego zgody zdjęcie na okładkę, kontekst i nie uszanował jego decyzji i wspólnych ustaleń. Co więcej, kiedy Kuba dowiedział się o finalnej decyzji, nie mógł skontaktować się z nikim z redakcji gazety.

Kuba na Facebooku umieścił wpis, w którym wymienia po kolei, co Tomasz zrobił wbrew jego woli. Showman zarzuca nawet w jednym z punktów kłamstwo, a w praktycznie każdy kończy słowem "lekceważenie".

Poprosiłeś Mikołaja Lizuta oraz mnie o artykuł do Newsweeka na temat chamstwa w mediach. Napisaliśmy go.
Poprosiłeś nas o obecność na okładce. Nie budziło to mojego entuzjazmu ale zgodziliśmy sie.
Poprosiłeś nas o sesję fotograficzną. Choc to strata czasu i energii, zgodziliśmy sie.
Następnie poprosiłes mnie o to, abym jednak był na okładce sam. NIE zgodziliśmy sie.
Sesja miała charakter chaotyczny i nieprofesjonalny a kreatywność Twoich ludzi polegała głównie na pokazywaniu nam okładek innych pism amerykańskich, które chcieliście skopiować. NIE zgodziliśmy się.
Kiedy ja poprosiłem Ciebie oraz Twoich wspólpracowników o niewykorzystywanie zrobionych zdjęć, ze wzgledu na ich ewidentnie słaby poziom, zlekceważyłeś to.
Gdy opuszczałem studio fotograficzne, Twoi współpracownicy obiecali mi, że na okładce będziemy razem z Mikołajem, co dla nas miało istotne znaczenie, ze względu na start naszej wspólnej audycji w Rock Radiu. Okłamaliście nas.
Kiedy próbowaliśmy sie do Was dodzwonić, NIE odbieraliście telefonów.
Kiedy napisałem do Was, że NIE zgadzam sie na wykorzystanie zrobionej sesji. Zlekcewarzyliscie to.
Kiedy zobaczyłem projekt okładki, zdecydowanie się na nią nie zgodziłem. Zlekceważyłes to.


Wojewódzki w liście otwartym zarzuca Lisowi brak profesjonalizmu i szacunku dla ich znajomości:

Tym samym potwierdziłes wszystkie negatywne opinie na swoj temat, które docierają do mnie od lat.
Pogwałciłeś standardy nie tylko dziennikarskie ale po prostu koleżeńskie. Zwykłe, ludzkie. Fajnie Ci z tym ?
Piszesz o dyktaturze przemocy. A jak nazwiesz swoje zachowanie ?
Jest mi po prostu, po ludzku przykro, choć sytuacja jest i śmieszna i żałosna zarazem.
Już kilkukrotnie wykorzystywałeś mój wizerunek na okładce Newsweeka, cynicznie i w sposób jawnie manipulatorski, na co zresztą zwracałem Ci uwagę publicznie.
Dla mnie przestałeś byc redaktorem naczelnym a stałeś się handlarzem. Małym handlarzem.


W ostatniej części swojego wpisu, Kuba bezpośrednio zarzuca Lisowi chęć podbicia sprzedaży i wylansowania nowej afery na jego twarzy.

Artukuł o chamstwie w mediach zyskał dodatkowy epilog oraz nowego bohatera. Ja, pisząc o medialnych chamach, zacząłem od siebie. Może teraz czas na Ciebie ? Czy w pogoni za sprzedażą naprawde warto dymać starych kolegów ?
Z licznych linii podziałów w naszym kraju osobiscie uważam, że ta jedna jest najważniejsza. Linia podziału na takich, co mają zasady i na takich co mają je, na miarę potrzeb.
Nie wiem jak daleko w budynku wydawnictwa Ringier Axel Springer jest od redakcji Newsweeka do redakcji Faktu, ale odnoszę wrażenie, że coraz bliżej.
Ostanio Twojemu tygodnikowi spada sprzedaż. Może w tych kilku słowach znajdziesz podpowiedź, dlaczego.
Gratuluje prezentu, jaki swoim postępowaniem, podarowałeś osobiście braciom Karnowskim.


Na koniec Kuba Wojewódzki zapewnia, że nie jest to jego ostatnie zdanie w tej sprawie. Może to oznaczać wkroczenie na drogę sądową, z której niedawno zeszła żona Tomasza, Hanna Lis wygrywając z tabloidem. Czy los okaże się w tej sytuacji przewrotny? Zobacz: Lis wygrała proces z tabloidem po 5 latach

Kuba Wojewódzki na okładce Newsweeka

Kuba Wojewódzki atakuje Tomasza Lisa za okładkę Newsweeka


 

Oświadczenie Newsweeka ws. Wojewódzkiego
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Newsweek skomentował aferę z Wojewódzkim. Mamy oświadczenie
Jak redakcja Lisa odnosi się do zarzutów Kuby?

Nowy tydzień rozpoczął się od kolejnej afery w polskim show-biznesie. Tym razem jego bohaterami są Kuba Wojewódzki i Tomasz Lis . Gwiazdor TVN oskarżył redaktora naczelnego "Newsweeka" o kłamstwo i wykorzystanie jego wizerunku bez wcześniejszej zgody. Jego otwarty list do Lisa odbił się już szerokim echem w mediach. Przypomnijmy: "Okłamałeś mnie! Jesteś handlarzem, jest mi najzwyczajniej przykro" Redakcja "Newsweeka" na słowa Wojewódzkiego zareagowała bardzo szybko. Za pośrednictwem portalu NaTemat.pl, który również należy do Tomasza Lisa, wystosowano oficjalne oświadczenie, w którym przybliżono kulisy całej sprawy i feralnej sesji zdjęciowej. Czytamy  w nim, że Wojewódzki został dokładnie poinformowany o planach redakcji wobec kształtu okładki i zdjęć, które miały ją zilustrować. Przy okazji ujawniono również, że Wojewódzkiemu podczas sesji towarzyszył... stylista fryzur. Całkiem nieźle, jak na nie-celebrytę.   W sobotę o godzinie 10 redakcja otrzymała od p Wojewódzkiego informację, że nie wyraża zgody na propozycję okładki. Mimo że tygodnik został już w całości wysłany do drukarni, redakcja przygotowała nową wersję okładki z innym zdjęciem, również zaakceptowanym uprzednio przez p. Wojewódzkiego. Stara okładka była już wydrukowana, ale byliśmy gotowi wydrukować jeszcze raz pismo z nową wersją okładki. Redaktor naczelny wielokrotnie kontaktował się z p. Wojewódzkim, chcąc wyjaśnić sytuację. Pytał, na czym polega problem z okładką i jakiej zmiany oczekiwałby p. Wojewódzki. Nie otrzymał żadnej konkretnej odpowiedzi. W tej sytuacji redakcja pozostała przy pierwotnym projekcie okładki, na którym było jedno ze zdjęć wybranych przez p. Wojewódzkiego - czytamy w oświadczeniu "Newsweeka". Poniżej pełna treść komentarza redakcji tygodnika. Która ze stron konfliktu ma lepsze argumenty? Zobacz: Wojna...

Konflikt Wojewódzkiego i Lisa
ONS
Newsy
Wojna Wojewódzkiego z Lisem: To o ten artykuł poszło. Co w nim jest?
Ostra rozprawa Kuby o chamstwie i celebrytach

W niedziele popołudnie tygodnik "Newsweek" opublikował w sieci okładkę swojego najnowszego numeru, który dziś trafił do kiosków. Znalazł się na niej Kuba Wojewódzki , który wraz z Mikołajem Lizutem przeprowadził dla tygodnika rozmowę o chamstwie w polskich mediach. Kilka godzin później Wojewódzki zamieścił list otwarty skierowany do Tomasza Lisa , naczelnego "Newsweeka", pod którego adresem padło wiele mocnych słów. Przypomnijmy: "Okłamałeś mnie! Jesteś handlarzem" Oczywiście protesty Wojewódzkiego i jego oświadczenie nie były w stanie już zakłócić cyklu wydawniczego i "Newsweek" jest dziś w kioskach z pełnym artykułem i zapisem rozmowy Wojewódzkiego i Lizuta. Panowie dyskutują o tzw. "dyktaturze przemocy", języku chamstwa w mediach i tabloidyzacji rzeczywistości medialnej w Polsce. Kuba przyznaje, że sam w dużej części jest za to odpowiedzialny, a początki tego precedensu sięgają jeszcze czasów pierwszej edycji "Idola", gdzie Wojewódzki był jurorem.   "Idol" pokazał, że bezczelność, skrajna ironia, cynizm czy nawet kontrolowane okrucieństwo szybko stają się dotychczas niedocenianym towarem, na który jest spory popyt. Tak, tak... To ja przyłożyłem do tego rękę i dziś czuję, jak ona powoli ląduje w przepełnionym nocniku. Moja wina. Moja wina. Moja bardzo komercyjna wina. Wtedy czuliśmy jednak, że bierzemy udział w jakiejś konwencji, że inaczej opisujemy rzeczywistość, znudzeni polityczną poprawnością mediów i drobnomieszczańskim blichtrem rozrywki - wyjaśnia Kuba. Oczywiście Wojewódzki nie mógł pominąć tematu celebrytów, nad którymi tak chętnie pastwi się w swoich kolumnach czy Facebooku. Tym razem zjawisko popularności porównuje do... choroby wenerycznej.   Z popularnością jest dziś jak z chorobą weneryczną. Człowiek nawet może nie wiedzieć, że ją ma. Poza wszystkim to proste. Wystarczy...

Wojewódzki odpowiedział Korwin
ONS
Newsy
Wojewódzki ostro odpowiada Korwin: Wie dużo o onanizmie
Kuba dał się sprowokować

Nie milkną echa ostatniej "afery okładkowej" z Kubą Wojewódzkim na czele. Poszło o okładkę nowego numeru Newsweeka, na której pojawiła się gwiazda TVN. Dziennikarz oburzył się na redaktora naczelnego gazety, Tomasza Lisa , o wykorzystanie projektu okładki bez jego wcześniejszej akceptacji oraz niewywiązanie się ze wspólnych ustaleń. Obaj panowie z powodu konfliktu wystosowali odpowiednie oświadczenia. Zobacz: Nowa afera - Wojewódzki atakuje Lisa: Okłamałeś mnie! Jesteś handlarzem! Newsweek pojawił się jednak w kioskach, a wywiad Wojewódzkiego z Mikołajem Lizutem , dziennikarzem radia Rock Radio, mówi o między innymi o języku chamstwa w mediach i tabloidyzacji rzeczywistości medialnej w Polsce ( zobacz: Wojna Wojewódzkiego z Lisem: To o ten artykuł poszło. Co w nim jest? ) Publikację postanowiła skomentować Karolina Krowin Piotrkowska , która nie przebierała w słowach: Przeczytałam wywiad z KW w Newsweeku i jest mega beznadziejny, zalany womitem pustosłowia i onanizmem, dramatycznie nudny i chyba lepiej ciszej nad tą trumną, po co ten dym ? - pisze na swoim Facebooku dziennikarka. Na reakcję Wojewódzkiego nie trzeba było długo czekać. W swojej audycji odpowiedział jej krótko i pewnie jego zdaniem zabawnie: Kto jak kto, ale ona o onanizmie wie dużo . - zripostował radiowiec. Czeka nas kolejna potyczka słowna pomiędzy dziennikarzami, czy któreś z nich odpuści?  Zobacz jak wygląda dziewczyna Kuby:

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner