Trwa pogrzeb królowej Elżbiety II, który jest transmitowany na cały świat. Do mediów trafiają już pierwsze zdjęcia z uroczystości pogrzebowej Jej Królewskiej Mości, a my patrzymy na żonę przyszłego następcy tronu - księżną Kate. Ku zaskoczeniu wielu, ukochana małżonka księcia Williama przybyła na pogrzeb monarchini bez najmłodszego syna. Wiemy, dlaczego!

Reklama

Księżna Kate wraz z dziećmi na pogrzebie królowej Elżbiety II.

Przez ostatnie dni oczy całego świata były skupione na brytyjskiej rodzinie królewskiej, a sympatycy monarchii wciąż zastanawiali się, czy dzieci księżnej Kate i księcia Williama będą uczestniczyć w pogrzebie królowej Elżbiety II. Książęta bowiem od pierwszych chwil swojego życia uczestniczyły w podniosłych państwowych uroczystościach, towarzysząc swoim rodzicom. Jak się jednak okazuje, tym razem księżna Kate i książę William postanowili zrobić wyjątek.

Księżna Kate w poniedziałek, 19 września, przybyła do Opactwa Westminsterskiego w towarzystwie księżniczki Charlotte, księcia George'a oraz królowej małżonki. Podczas uroczystości pogrzebowych królowej Elżbiety II zabrakło najmłodszej pociechy Cambridge'ów - księcia Louisa.

Getty Images

Zobacz także: Poruszające słowa księcia Louisa po śmierci Elżbiety II. Księżna Kate zdradziła, co powiedział jej syn

Czteroletni książę Louis, który zachwycił masy na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II feerią zabawnych min, tym razem nie towarzyszył swojemu rodzeństwu podczas jednej z najważniejszych uroczystości dla mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Zobacz także

- Został uznany za zbyt młodego, aby wziąć udział w ceremonii - informuje magazyn "Hello".

O sprawie dyskutowali także dziennikarze z australijskiego kanału Nine News w porannym programie emitowanym na żywo tuż przed pogrzebem królowej.

- To zrozumiałe, że go nie wzięli, bo ma tylko cztery lata. (...) Poza tym jest bardzo niegrzeczny i nieprzewidywalny, z nim to nigdy nie wiadomo.

Getty Images

Zobacz także: Pogrzeb Elżbiety II. Trumna z ciałem królowej dotarła do Opactwa Westminsterskiego. ZDJĘCIA

Wbrew początkowym przewidywaniom, księżniczka Charlotte zjawiła się na ostatnim pożegnaniu Jej Królewskiej Mości w czarnej stylizacji od stóp do głów. Podobnie do swojej mamy, a także pozostałych członkiń rodziny królewskiej, córka księżnej Kate i księcia Williama także zaprezentowała się w klasycznym kapelusz pasującym do tego, jaki wybrała Kate Middleton.

Getty Images

Z kolei książę George, żegnał swoją prababcię w czarnym, dobrze skrojonym garniturze, podczas gdy jego ojciec w trakcie uroczystości pogrzebowej Jej Królewskiej mości zaprezentował się w uroczystym mundurze.

Getty Images
Reklama

Po zakończeniu ceremonii pogrzebowej w Opactwie Westminsterskim trumna z ciałem królowej spocznie w Kaplicy św. Jerzego VI. Tam również został pochowany w zeszłym roku mąż monarchini, książę Filip.

IAN VOGLER/AFP/East News
PHIL NOBLE/AFP/East News
Getty Images
Emilio Morenatti/Associated Press/East News
Reklama
Reklama
Reklama