Książę Harry po raz pierwszy zabrał głos, od czasu gdy wraz z Meghan Markle opublikowali oświadczenie, w którym zrzekają się obowiązków królewskich. Ich decyzja zszokowała nie tylko brytyjskich poddanych, ale również samą królową, która o planach wnuka dowiedziała się z mediów.

Reklama

Elżbieta II zwołała spotkanie kryzysowe w sprawie ustalenia dalszych losów książąt Sussex. W oświadczeniu dla mediów wyjaśniła, że proces ograniczania obowiązków królewskich księcia i jego małżonki jest skomplikowany i wymaga czasu. Zgodziła się jednak na okres „przejściowy”, w którym książę Harry i Meghan Markle będą dzielić czas między Amerykę a Wielką Brytanię.

Teraz książę wydał pierwsze oświadczenie po rezygnacji z obowiązków. Czy coś wyjaśniło?

Zobacz także: Są szczegóły spotkania z królową! Dlaczego Meghan nie mogła zabrać głosu? Książę Karol ostrzega Harry'ego

Książę Harry pierwsze oświadczenie po rezygnacji z obowiązków

Decyzja księcia Harry'ego i Meghan Markle sprawiła, że media z całego świata jeszcze uważniej śledzą ich każdy krok. Wszyscy z niecierpliwością czekają na oficjalną decyzję Pałacu Buckingham na temat przyszłości Harry'ego i Meghan w kwestii obowiązków królewskich oraz zastanawiają się czym teraz będą się zajmować.

Zobacz także

Książę Harry po raz pierwszy zabrał głos, wygłaszając medialne oświadczenie. Nie jest ono jednak związane z jego dalszymi planami rodzinnymi. Książę Harry ogłosił, że gospodarzem igrzysk Invictus Games w 2022 roku zostają Niemcy. Książę Sussex jest pomysłodawcą tego wydarzenia, a pierwsza edycja olimpiady dla niepełnosprawnych weteranów wojennych odbyła się w 2014 roku. Igrzyska są bliskie sercu księcia Harry'ego, ponieważ przez 10 lat również służył w wojsku.

Zawody sportowe dla rannych weteranów mają moc uleczenia dla ich rodzin - powiedział uśmiechając się do kamery.

Jak podaje dziennik Mirror, powołując się na agencję prasową PA, książę Harry wciąż ma zapełniony oficjalny kalendarz, m.in. w czwartek w Pałacu Buckingham ma być gospodarzem losowań Mistrzostw Świata w Rughby Ligue 2021. Książę ma również wiele spotkań zaplanowanych na początek przyszłego tygodnia. Źródła twierdzą, że Harry zostanie w Wielkiej Brytanii jeszcze przez jakiś czas, aby wspólnie prowadzić dalsze dyskusje na temat swojej przyszłości w rodzinie królewskiej. Jednak Pałac Buckingham nie opublikował jak do tej pory żadnej aktualizacji od czasu osobistego oświadczenia królowej Elżbiety II w miniony poniedziałek.

Zobacz także: Drobny szczegół zdradził plany królowej Elżbiety wobec Meghan i Harry'ego! Też to dostrzegliście?

Książę Harry opublikował pierwsze oświadczenie po ogłoszeniu rezygnacji z obowiązków królewskich.

East News
Reklama

Pałac Buckingham nie opublikował żadnych aktualizacji, odkąd w mediach pojawiło się osobiste oświadczenie królowej Elżbiety II.

East News
Reklama
Reklama
Reklama