Książę Harry w granatowej marynarce
East News
Newsy

Książę Harry wydał pierwsze oświadczenie po ogłoszeniu rezygnacji! Co z królewskimi obowiązkami?

Książę Harry wydał pierwsze oświadczenie po ogłoszeniu rezygnacji! Co z królewskimi obowiązkami?

Książę Harry po raz pierwszy zabrał głos, od czasu gdy wraz z Meghan Markle opublikowali oświadczenie, w którym zrzekają się obowiązków królewskich. Ich decyzja zszokowała nie tylko brytyjskich poddanych, ale również samą królową, która o planach wnuka dowiedziała się z mediów.

Elżbieta II zwołała spotkanie kryzysowe w sprawie ustalenia dalszych losów książąt Sussex. W oświadczeniu dla mediów wyjaśniła, że proces ograniczania obowiązków królewskich księcia i jego małżonki jest skomplikowany i wymaga czasu. Zgodziła się jednak na okres „przejściowy”, w którym książę Harry i Meghan Markle będą dzielić czas między Amerykę a Wielką Brytanię.

Teraz książę wydał pierwsze oświadczenie po rezygnacji z obowiązków. Czy coś wyjaśniło? 

Zobacz także: Są szczegóły spotkania z królową! Dlaczego Meghan nie mogła zabrać głosu? Książę Karol ostrzega Harry'ego

Wszystko, co powinniście wiedzieć o aferze z Meghan i Harrym. To koniec brytyjskiej rodziny królewskiej?

Książę Harry pierwsze oświadczenie po rezygnacji z obowiązków

Decyzja księcia Harry'ego i Meghan Markle sprawiła, że media z całego świata jeszcze uważniej śledzą ich każdy krok. Wszyscy z niecierpliwością czekają na oficjalną decyzję Pałacu Buckingham na temat przyszłości Harry'ego i Meghan w kwestii obowiązków królewskich oraz zastanawiają się czym teraz będą się zajmować.

Książę Harry po raz pierwszy zabrał głos, wygłaszając medialne oświadczenie. Nie jest ono jednak związane z jego dalszymi planami rodzinnymi. Książę Harry ogłosił, że gospodarzem igrzysk Invictus Games w 2022 roku zostają Niemcy. Książę Sussex jest pomysłodawcą tego wydarzenia, a pierwsza edycja olimpiady dla niepełnosprawnych weteranów wojennych odbyła się w 2014 roku. Igrzyska są bliskie sercu księcia Harry'ego, ponieważ przez 10 lat również służył w wojsku.

Zawody sportowe dla rannych weteranów mają moc uleczenia dla ich rodzin - powiedział uśmiechając się do kamery. 

Jak podaje dziennik Mirror, powołując się na agencję prasową PA, książę Harry wciąż ma zapełniony oficjalny kalendarz, m.in. w czwartek w Pałacu Buckingham ma być gospodarzem losowań Mistrzostw Świata w Rughby Ligue 2021. Książę ma również wiele spotkań zaplanowanych na początek przyszłego tygodnia. Źródła twierdzą, że Harry zostanie w Wielkiej Brytanii jeszcze przez jakiś czas, aby wspólnie prowadzić dalsze dyskusje na temat swojej przyszłości w rodzinie królewskiej. Jednak Pałac Buckingham nie opublikował jak do tej pory żadnej aktualizacji od czasu osobistego oświadczenia królowej Elżbiety II w miniony poniedziałek. 

Zobacz także: Drobny szczegół zdradził plany królowej Elżbiety wobec Meghan i Harry'ego! Też to dostrzegliście?

Książę Harry opublikował pierwsze oświadczenie po ogłoszeniu rezygnacji z obowiązków królewskich. 

Meghan Markle i książę Harry
East News

Pałac Buckingham nie opublikował żadnych aktualizacji, odkąd w mediach pojawiło się osobiste oświadczenie królowej Elżbiety II. 

Książę Harry i książę William
East News

Królowa Elżbieta II Książę Harry
East News
Newsy
Książę Harry odbył pierwsze oficjalne spotkanie po rezygnacji. Dziennikarze pytali o "Megxit", a on żartował z królowej!
Książę Harry odbył pierwsze oficjalne spotkanie po rezygnacji. Dziennikarze pytali o "Megxit", a on żartował z królowej!

Książę Harry po szokującej decyzji o rezygnacji z obowiązków królewskich wciąż je jeszcze wykonuje. Dwa dni temu wydał oficjalne oświadczenie wideo, w którym odniósł się do igrzysk Invictus Games, których jest pomysłodawcą od 2014 roku. Wczoraj pierwszy raz publicznie kontynuował swoje obowiązki podczas losowania grup przyszłorocznego pucharu świata w rugby. Na terenie Pałacu Buckingham zgromadzili się młodzi sportowcy oraz dziennikarze. Książę Sussex został zasypany pytaniami, o "Megxit", jednak na żadne z nich nie odpowiedział. Chętnie żartował natomiast z królowej Elżbiety w rozmowie z dziećmi. Co powiedział? I czy dobry humor księcia i decyzja o żarcie na temat babci oznacza, że doszli już do wzajemnego porozumienia?  Zobacz także:  Książę Harry wydał pierwsze oświadczenie po ogłoszeniu rezygnacji! Co z królewskimi obowiązkami? Książę Harry żartuje z Królowej Elżbiety II W czwartkowe popołudnie na terenie Pałacu Buckingham odbyło się o losowanie grup przyszłorocznego pucharu świata w 13-osobowej odmianie rugby. Na wydarzeniu pojawiło się wielu młodych sportowców oraz dziennikarzy. W związku z tym, ze to było pierwsze oficjalne wystąpienie księcia Harry'ego po ogłoszeniu decyzji o odejściu z rodziny królewskiej, dziennikarze zasypali go pytaniami o dalsze plany. Harry jednak konsekwentnie nie odpowiadał na interesujące media pytania, natomiast bardzo chętnie rozmawiał i żartował z dziećmi.  Pokusił się nawet o żart dotyczący samej Królowej Elżbiety II. Ta wypowiedź niezaprzeczalnie wyładowała nerwową atmosferę:  Uważajcie na trawnik mojej babci, bo inaczej wy i ja będziemy mieć przechlapane - zwrócił się do dzieci.  Dziennik Mirror, powołując się na agencję prasową PA, poinformował książę...

Meghan Markle wpadka z Photoshopem na świątecznej kartce
Newsy
Który w kolejce do tronu jest książę Harry i Archie? Wiemy, co się zmieniło po ich odejściu z rodziny królewskiej
Który w kolejce do tronu jest książę Harry i Archie? Wiemy, co się zmieniło po ich odejściu z rodziny królewskiej

Książę Harry wycofał się z pełnienia obowiązków królewskich. Zapowiedział, że wraz z Meghan Markle będą dzielić życie pomiędzy Amerykę a Wielką Brytanię, wychowując syna w szacunku do królewskiej tradycji.  Wbrew pozorom decyzja księcia Harry'ego nie wpływa na pozycję ani jego ani Archiego w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.  Książę Harry i Książę Archie w kolejce do brytyjskiego tronu Aktualna linia sukcesji do tronu, po śmierci królowej Elżbiety II, wygląda następująco: książę Karol, książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Luis, książę Harry oraz książę Archie.  Rezygnacja księcia Harry'ego z obowiązków królewskich narazie nie zmienia nic w linii sukcesji. Royal Central, cytuje rozmowę z pisarką i historykiem Marlene Koenig: sukcesja na tronie opiera się na ustawodawstwie, w tym na ustawie o sukcesji na rzecz korony, która obejmuje akt osiedlenia się. Potrzeba by decyzji Parlamentu, aby usunąć osobę z linii sukcesji. Tak więc w linii sukcesji pozostają w kolejce, dopóki parlament nie zdecyduje inaczej Królowa nie przedstawiła jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie księcia Harry'ego i Meghan Markle.  Po spotkaniu kryzysowym, które odbyło się w poniedziałek w pałacu Sandringham, Elżbieta II wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość książąt Sussex, ponieważ proces ograniczania ich obowiązków królewskich nie jest prosty. Podczas spotkania miała oznajmić, że opracowanie realnego planu niezależnej finansowo przyszłości Harry'ego i Meghan okazało się „skomplikowane” i w najbliższych dniach trzeba będzie opracować więcej szczegółów.  Czy...

Królowa w fioletowej stylizacji, Meghan i Harry
East News
Newsy
Są szczegóły spotkania z królową! Dlaczego Meghan nie mogła zabrać głosu? Książę Karol ostrzega Harry'ego
Są szczegóły spotkania z królową! Dlaczego Meghan nie mogła zabrać głosu? Książę Karol ostrzega Harry'ego

Po ogłoszeniu przez księcia Harry’ego i Meghan Markle decyzji o rezygnacji z królewskich obowiązków, Elżbieta II zwołała spotkanie kryzysowe z udziałem księcia Karola oraz swoich dwóch wnuków, aby umówić szczegóły i dojść do porozumienia. Efekt tego spotkania może mieć znaczący wpływ na losy rodziny królewskiej. Co ustalono? Brytyjskie media podają szczegóły narady z udziałem królowej Elżbiety.  Zobacz także: Królowa Elżbieta wydała oświadczenie w sprawie Meghan i Harry'ego! Szczegóły spotkania w sprawie Harry'ego i Meghan Decyzja Harry’ego i Meghan o rezygnacji z pełnienia obowiązków królewskich wywołała burzę w brytyjskich mediach. Książęca para zakomunikowała, że chce uzyskać niezależność finansową i założyć własną fundację charytatywną. Chcą dzielić też swoje życie między Amerykę Północną a Wielką Brytanię. Rodzina królewska musiała zareagować, stąd poniedziałkowe spotkanie kryzysowe w pałacu Sandringham z udziałem królowej. Jego szczegóły podają brytyjskie tabloidy. Według Richarda Kaya z Daily Mail, książę Harry przybył na spotkanie dwie godziny wcześniej, by spotkać się z babcią w cztery oczy i najpierw samemu przedstawić jej swoje stanowisko w sprawie. Według tego samego źródła, Meghan, która przebywa za oceanem, nie mogła wziąć udziału w dyskusji za pomocą połączenia telefonicznego, z uwagi na obawy, że nie będzie ono bezpieczne i szczegóły rozmowy wyciekną na zewnątrz.  Ostatecznie zdecydowano, że nie jest konieczne, by Księżna Sussex brała udział w rozmowie - czytamy. Daily Mail powołuje się na źródła zbliżone do ojca Harry'ego, księcia Karola, który miał przestrzec syna, że nie będzie miał już dostępu do...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner