Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl
Newsy

Nowe fakty w sprawie 60-letniej aktorki, która niedawno urodziła bliźniaki

Nie dostanie większej emerytury!

Od kilku dni wszyscy żyją tą sprawą. Olgierd Łukaszewicz, prezes ZASP poinformował na swoim blogu, że jego 60-letnia koleżanka aktorka urodziła bliźnięta naturalną metodą po terapii hormonalnej przebytej w Niemczech. Niestety, znana aktorka otrzymuje niską emeryturę (1055 złotych). Mieszka wraz z matką w ciasnym mieszkaniu, dlatego też Łukaszewicz zaapelował o pomoc do premier Ewy Kopacz:
 

Wyczerpawszy, zdaje się, wszelkie możliwe drogi urzędowe, zachęcony otwartością Pani Premier, wyrażoną hasłami: „Słucham, rozumiem, pomagam” zwracam się niniejszym z gorącą prośbą o przyjście z pomocą 60 – letniej kobiecie, która znalazła się w wyjątkowej sytuacji. Przed kilku miesiącami urodziła bliźnięta! Nie stało się to na skutek działań in vitro, jak to niedawno miało miejsce w Niemczech, lecz w sposób naturalny, po przejściu kuracji hormonalnej. Jej przypadek to fenomen biologiczny. Jest prawdopodobnie najstarszą pierworódką w Polsce. Zajmuję się tą sprawą również jako Prezes ZASP, bo idzie o emerytowaną aktorkę. Zaskakuje mnie obojętność  wysokich urzędów państwowych, którymi kierują kobiety, które – w mojej ocenie – mogłyby umotywować Panią Premier, aby zechciała uznać, że zaszedł przypadek nadzwyczajny, wyjątkowe zdarzenie losowe - czytamy na blogu pana Olgierda

Kancelaria pani premier zareagowała na apel aktora.

Miło mi powiadomić, że Fundacja Artystów Weteranów już wyasygnowała kwotę dla koleżanki; że zarząd oddziału warszawskiego ze składek, które płacą aktorzy, także wyasygnował pomoc. Myślę, że aktorzy przyjdą z pomocą koleżance - czytamy na blogu gwiazdora.

Łukaszewicz od początku chciał ukryć tożsamość aktorki. Ta jednak sama udzieliła wywiadu dla dziennik.pl, mówiąc, że dzieci były jej wielkim marzeniem:

Całe życie chciałam mieć dzieci, chciałam mieć dużą rodzinę. Wiedziałam, że to bliźnięta, wiedziałam że duży trud donoszenia i wychowania. Ale wtedy myślałam, że to wielki dar. Teraz już wiem, po miesiącach od urodzenia, że nigdy bym z tego daru nie zrezygnowała. Świetnie się czułam w ciąży. (…) To było cesarskie cięcie w 38. tygodniu ciąży, dostały po 10 punktów. Usłyszałam, że dzieci są piękne. Na trzeci dzień zostałam wypuszczona ze szpitala. (…) W czasie ciąży byłam cały czas pod kontrolą lekarza i wszystko było bardzo dobrze. Sama sobie radzę. Do mamy mam panią do pomocy. Dzieci mają moje rodowe nazwisko. Ojciec dziecka nie ma ani żadnych praw, ani obowiązków w stosunku do dzieci - stwierdziła.

Dziś Super Express ustalił tożsamość najstarszej matki w Polsce - jest to Barbara S., znana z takich produkcji jak "Ranczo" czy "Klan". Jest również założycielką teatru dla dzieci. Mieszka na 37 metrach kwadratowych, wraz z chorą matką, która wymaga opieki. Na razie nic nie wiadomo na temat ojca dzieci. Najstarsza matka w Polsce unika tego tematu jak ognia.

Zobacz: Kampania „Nie odkładaj macierzyństwa na potem” budzi skrajne emocje. Internauci są oburzeni!

W pomoc dla 60-letniej aktorki zaangażowało się mnóstwo osób. Olgierd Łukaszewicz walczył nawet o podwyższenie jej emerytury przez ZUS. Niestety, jak informuje na swoim blogu, nie udało się:


Pytacie Państwo, jakie nowe fakty? Nadeszła odpowiedź od prezesa ZUS – odmowna. Jeśli ktoś już pobiera emeryturę, Prezes nie ma wpływu na jej wysokość…  W mediach coraz więcej lekarzy uważa, że mamy do czynienia faktycznie z in vitro, a nie ciążą po kuracji hormonalnej. Przypuszczam, że Koleżanka została poinstruowana, jak ma tłumaczyć fakt przyjścia na świat swoich bliźniąt. Lęk przed stygmatyzacją zrobił swoje. Mówi się, że to horrendalny koszt. A może obiekty eksperymentów medycznych wysokiego ryzyka, nie płacą? Pytania o ojca powoli stają się retoryczne.

W tej sprawie jest mnóstwo pytań i wątpliwości. Ciężko ją oceniać, ponieważ ilość informacji i specyfika tematu jest na razie mocno przytłaczająca.

A co Wy o tym sądzicie?

Zobacz: Kampania "Nie odkładaj macierzyństwa na potem" doczekała się mema z Matką Kisio

Zobacz:
Górniak pojednała się z matką. Co dalej?

 

Kim jest 60-letnia matka aktorka?


Olgierd Łukaszewicz na 10-leciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl
Newsy
60-letnia aktorka, która została matką potrzebuje pomocy. Olgierd Łukaszewicz zastępuje bliźniakom ojca!
Nowe fakty w sprawie

Sprawą 60-letniej aktorki, która urodziła niedawno bliźnięta żyje cała Polska. Wiadomo już, że jest to Barbara S ., znana z ról w "Ranczu" oraz "Klanie". Kobieta poddała się terapii hormonalnej w Niemczech, jednak teraz nie ma za co utrzymać swoich dzieci. Sprawę nagłośnił Olgierd Łukaszewicz , prezes ZASP. To ona walczył o wyższą emeryturę dla Barbary S. Niestety, bez efektów. Zobacz: Nowe fakty w sprawie 60-letniej aktorki, która niedawno urodziła bliźniaki Dziś  Super Express donosi o kolejnych faktach w sprawie. Na łamach tabloidu, Olgierd Łukaszewicz zapewnia, że gdy 60-letnia matka bliźniąt nie otrzyma pomocy od premier Ewy Kopacz, on sam zorganizuje akcję charytatywną na rzecz Barbary S. Aktor bardzo zaangażował się w pomoc dzieciom. Traktuje je jak własne: Chodzę z nimi na spacery, dziś były szczepienia. Pamiętajmy o tych dzieciach. Miałem je na rękach. Są fajne... - mówi Barbara S. jest zakłopotana całą sprawą. Wciąż prosi o anonimowość: Jeżeli ktoś będzie chciał pomóc, to proszę przez ZASP załatwić, dobrze? Proszę o telefon do ZASP - tłumaczy. Najstarsza matka w Polsce potrzebuje dosłownie wszystkiego - przede wszystkim produktów codziennego użytku. Zobacz: Górniak pojednała się z matką. Co dalej?                 

Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl
Newsy
„Każda kobieta ma prawo być matką” - lekarz o aktorce, która urodziła bliźniaki w wieku 60 lat
Dyskusja trwa

Późne macierzyństwo aktorki Barbary Sienkiewicz to temat numer jeden w polskich mediach. Wszystko przez Olgierda Łukaszewicza , który chciał pomóc 60-letniej koleżance w kłopotach finansowych i upublicznił sprawę. Napisał list otwarty do premier Kopacz i pokazał fotografię bliźniaków na swoim blogu. Zobacz: 60-letnia aktorka, która została matką potrzebuje pomocy. Olgierd Łukaszewicz reaguje Nieznana wcześniej aktorka jest od kilku dni bohaterką licznych publikacji. Przez chwilę pojawiły się nawet wątpliwości, czy aktorka ma faktycznie 60 lat. Zobacz: Najstarsza matka w Polsce nie ma wcale 60 lat? Czyżby aktorka była o 10 lat młodsza? Aktorka, która jest na emeryturze zwróciła się do premier Ewy Kopacz z prośbą o pomoc i przyznanie jej zasiłku macierzyńskiego, który nie przysługuje kobietom pobierającym emeryturę. Sienkiewicz nie chce, by zwykli ludzie organizowali dla niej pomoc. Zobacz: Barbara Sienkiewicz nie chce pomocy ludzi! „Nie chodzi o to, żeby naród łożył na moje dzieci!” Niektórzy zastanawiają się, jak to się mogło stać, że 60-latka zaszła w ciążę. Aktorka twierdzi, że to dzięki terapii hormonalnej, ale część lekarzy ma wątpliwości. Po pierwsze, czy to była terapia hormonalna, a nie zapłodnienie metodą in vitro, po drugie, czy należy umożliwiać kobietom w tym wieku zachodzenie w ciążę i rodzenie dzieci. Doktor Grzegorz Południewski, ginekolog, w rozmowie z „Super Expressem” stanowczo mówi, że każda kobieta ma prawo być matką, niezależnie od wieku. A tym starszym nie powinno się ograniczać dostępu do terapii: Trudno jest przewidzieć przyszłość, bo jednocześnie młoda matka może umrzeć, zginąć w wypadku i zostawić swoje dzieci rodzinie. Każdy kto się decyduje na ciążę, musi to uwzględnić w swoich rachunkach życiowych. Mogę tylko powiedzieć, że każda matka, która ma dzieci z leczenia...

Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl
Newsy
Wiemy, kim jest najstarsza matka w Polsce. 60-letnia aktorka przerywa milczenie
Mamy jej zdjęcie!

Sprawa 60-letniej aktorki, która niedawno urodziła bliźnięta budzi ogromne emocje. Historię kobiety nagłośnił Olgierd Łukaszewicz , prezes ZASP-u, który apelował o pomoc dla "najstarszej matki w Polsce". Pisał w jej sprawie do premier Ewy Kopacz , starał się pomóc w podwższeniu emerytury  Barbary S . Zobacz: 60-letnia aktorka, która została matką potrzebuje pomocy. Olgierd Łukaszewicz zastępuje bliźniakom ojca! Do tej pory kobieta chciała pozostać anonimowa. Jednak zdecydowała się ujawnić swoje nazwisko prasie. „Fakt” zdradził, że chodzi o Barbarę Sienkiewicz - aktorkę, znaną z epizodów w „Klanie”, „Ranczu” czy „M jak miłość”. Barbara Sienkiewicz jest również założycielką teatru dla dzieci Gong. Dlaczego najstarsza matka w Polsce zdecydowała napisać do Ewy Kopacz. W rozmowie z „Faktem” wyjaśnia: Byłam rozżalona informacją, że nie dostaję zasiłku macierzyńskiego i zadałam sobie pytanie, dlaczego w systemie jest luka, dlaczego jedne matki mają zasiłek macierzyński, a inne nie. Wystosowałam pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich, dostałam odpowiedź z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wyjaśniające, że wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego jest dopiero w fazie projektów. Oznaczało to, że na razie nie mogę liczyć na jakikolwiek zasiłek   - mówi. Barbara Sienkiewicz  zaznacza jednocześnie, że nie chce pomocy od ludzi. Mnóstwo osób zaczęło bowiem organizować zbiórki pieniędzy dla aktorki: Proszę wstrzymać się z przekazywaniem prezentów i organizowaniem składek. Nie chcę wyciągać ręki po pieniądze do zwykłych ludzi  - przekonuje w „Fakcie”   Zobacz także: Najstarsza matka w Polsce wcale nie ma 60 lat! Jest 10 lat młodsza - o co chodzi? Zobacz: Barbara S. jak Annie Leibovitz? Beata Ścibakówna o 60-letniej matce bliźniaków „Trzeba jej pomóc”...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner