Jurek Owsiak w żółtej bluzce

Jest pomysł pokojowego Nobla dla Jurka Owsiaka! Ale czy to w ogóle możliwe?

Jurek Owsiak w żółtej bluzce

Jerzy Owsiak otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Pomysł ma coraz więcej fanów! 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w minioną niedzielę (15 stycznia), okazał się ogromnym sukcesem! Kolejny raz akcja Jurka Owsiaka pobiła rekord.

Z inicjatywą nominowania pomysłodawcy WOŚP-u do tej prestiżowej nagrody wyszedł Krzysztof W. Kasprzyk, były konsul RP w Nowym Jorku i Vancouver.

Oglądam w TVN tego wspaniałego wariata Owsiaka i cały ten wielki dobroczynny happening. W Stanach i w Kanadzie uczestniczyłem w licznych fund-raiserach, oglądałem wiele teletonów, akcji charytatywnych i pokrewnych przedsięwzięć. Powiem krótko: nikt i nic nie dorasta WOŚP do pięt. Wyzwalany przez Jurka wulkan pozytywnej energii to doprawdy ewenement na skalę światową. Extra podziw budzi profesjonalizm tego gigantycznego projektu i panowanie nad logistyką, której podłożem jest przecież młodość (a często dzieciństwo), żywioł, entuzjazm i rock & roll.
A wszystko w kraju ogarniętym kaczą smutą i nienawiścią, jako istotną składową obecnego sprawowania władzy.
U kogoś przeczytałem dziś żeby promować Owsiaka i Orkiestrę do pokojowego Nobla. Słuchajcie, to nie jest taki głupi pomysł !

Jurek Owsiak zostanie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla?

 

Pomysł takiego uhonorowania Jerzego Owsiaka zyskał szybko wielu zwolenników. Internauci bardzo wspierają tę inicjatywnę. Oficjalne zgłoszenie szefa Orkiestry zadeklarowała na Twitterze Joanna Schmidt z Nowoczesnej:

Ale są też osoby, które wątpią w powodzenie akcji. Dlaczego? Aby otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla należy "wykonać największą lub najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidować bądź ograniczyć stałe armie oraz promować organizacje pokojowe". A takich kryteriów Owsiak może nie spełniać. Na szczęście definicja ta lekko uległa nieformalnemu rozszerzeniu, dlatego zawsze jest jakaś szansa... 

 

Zobacz:  TVP wymazała serduszko WOŚP z kurtki posła PO: "Żenujące, niskie...". Jest komentarz Kurskiego oraz Owsiaka!

 

Jurek Owsiak zostanie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla?

Jerzy Owsiak w studiu WOŚP
ONS

Krzysztof W. Kasprzyk wyszedł z inicjatywą nominowania Owsiaka do Nagrody Nobla

Wpis na Facebooku

 

Więcej na temat Jurek Owsiak
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13