Kim jest Joanna Mazur?

Mazur odpowiada na list Ministerstwa Sportu: "Oświadczenie jest anonimowe i nie zostały potwierdzone wszystkie kwoty"

Kim jest Joanna Mazur?

Nie milkną echa ostatniego odcinka "Tańca z Gwiazdami" w którym Joanna Mazur pokazała, jak mieszka. Do tej pory chyba nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, w jakich warunkach już od wielu lat musi żyć multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy osób niepełnosprawnych. Z filmu wyemitowanego przed występem Joanny Mazur dowiedzieliśmy się, że sportsmenka mieszka w internacie, a w jej pokoju brakuje łazienki... Sytuacja niewidomej biegaczki wstrząsnęła jurorami i fanami "Tańca z Gwiazdami". Andrzej Grabowski po występie Joanny Mazur zapytał wprost "gdzie są instytucje odpowiedzialne za to, aby takie osoby wspomóc?". Na reakcję Ministerstwa Sportu i Turystyki nie trzeba było zbyt długo czekać!

Będzie spotkanie Joanny Mazur z Ministrem Sportu?

Przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem Facebooka opublikowali oświadczenie, w którym zapewniali, że wspierają Joannę Mazur. Według informacji zawartych we wpisie niewidoma biegaczka otrzymuje 64 tysiące złotych rocznie. Oświadczenie ministerstwa skomentowali Joanna Mazur i jej przewodnik, Michał Stawicki! 

(...) Cieszymy się, że Ministerstwo w sobotni wieczór powołało sztab, który pochylił się nad naszym duetem sportowym. Wielka szkoda, że oświadczenie jest anonimowe i nie zostały potwierdzone wszystkie kwoty- czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie. 

Joanna Mazur i Michał Stawicki zaproponowali ministrowi wspólne spotkanie.

Proponujemy spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa, na którym bezpośrednio będziemy mogli odnieść się do kwot ujętych w oświadczeniu i wspólnie podsumować wsparcie jakie realnie otrzymujemy. Z ogromną radością skorzystamy z wyrażonej propozycji wsparcia, które pozwoli nam realizować indywidualny cykl szkolenia. 

Jak na propozycję zareagowali przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki? 

 

Wygląda więc na to, że spotkanie Joanny Mazur z Ministrem Sportu odbędzie się już jutro, 9 kwietnia. Przypominamy, że wciąż trwają zbiórki na rzecz niewidomej biegaczki. Na stronie pomagam.pl internautom udało się już zebrać blisko 115 tysięcy złotych (link TUTAJ), a w serwisie zrzutka.pl jest już ponad 9,5 tysiąca złotych (link tutaj)

Zobaczcie całe oświadczenie Joanny Maur i Michała Stawickiego.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cieszymy się z dyskusji jaka w ostatnich dniach przybrała na sile, dotyczącej równego traktowania sportowców pełno- i niepełnosprawnych w naszym kraju. Jesteśmy wdzięczni Ministerstwu Sportu za wsparcie jakiego nam udziela, choć to bardzo długa i kręta droga do przebycia dla sportowca. Dużo dobrego już zostało zrobione, jednak do zrobienia jest jeszcze więcej w obszarze profesjonalnego sportu osób niepełnosprawnych. Dziękujemy Ministerstwu za odpowiedź na głos społeczeństwa. Cieszymy się, że Ministerstwo w sobotni wieczór powołało sztab, który pochylił się nad naszym duetem sportowym. Wielka szkoda, że oświadczenie jest anonimowe i nie zostały potwierdzone wszystkie kwoty. Proponujemy spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa, na którym bezpośrednio będziemy mogli odnieść się do kwot ujętych w oświadczeniu i wspólnie podsumować wsparcie jakie realnie otrzymujemy. Z ogromną radością skorzystamy z wyrażonej propozycji wsparcia, które pozwoli nam realizować indywidualny cykl szkolenia. Podsumowaniem naszego spotkania będzie wspólne oświadczenie, w którym przedstawimy realne kwoty wsparcia jakie zostały nam przekazane. -------------------------------------------------------------- #ministerstwosportuiturystyki #witoldbańka

Post udostępniony przez Mazur&Stawicki_T11_RunningPair (@mazurstawicki_t11_runningpair)

 

W takich warunkach mieszka Joanna Mazur.

fatalne warunki mieszkaniowe Jonny Mazur
Polsat

Joanna Mazur płacze, pokazując swoje mieszkanie
Polsat

Zobacz także: W tak fatalnych warunkach mieszka Joanna Mazur z "Tańca z Gwiazdami". Zobaczcie nagranie, które zszokowało jurorów i widzów 

Więcej na temat Joanna Mazur
Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08