Kim jest Joanna Mazur?

Joanna Mazur, niewidoma lekkoatletka, od początku podbija serca jurorów i widzów "Tańca z Gwiazdami". Sportsmenka, choć nie widzi, jeszcze nigdy nie popełniła żadnego błędu na parkiecie. Jej wyczucie rytmu, ruchy i wrażliwość są doceniane przez jurorów i widzów. Do tej pory nikt się jednak nie spodziewał, że multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych oraz uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016 mieszka w tak fatalnych warunkach! 

W 6. odcinku "Tańca z Gwiazdami" uczestnicy zaprosili kamery do swoich mieszkań. Największe emocje i szok wywołało mieszkanie Joanny Mazur. Niewidoma uczestniczka mieszka w internacie z łazienką i ubikacją na korytarzu. Zobaczcie poniżej zdjęcia i nagranie wideo, które poruszyło wszystkich Polaków.

Zobacz także: Szydzili z niej w szkole, długo wstydziła się, że nie widzi… Teraz Joanna Mazur może wygrać „Kryształową Kulę”!

1/6
Smutna Joanna Mazur w Tańcu z gwiazdami
East News

Pierwszy raz w historii "Tańca z Gwiazdami" w 6. odcinku nie było ważne, kto pożegnał się z programem. Wszyscy skupili się bowiem na Joannie Mazur, która żyje w tragicznych warunkach w internacie w Krakowie. Gwiazda wychowała się w Szczucinie, ale w wieku 14 lat przeniosła się do Krakowa z powodu prześladowania w szkole. 

2/6
Joanna Mazur z Tańca z gwiazdami pokazała swoje mieszkanie
Polsat

Od tego momentu Joanna Mazur żyje na kilku metrach kwadratowych, a łazienkę i ubikację ma na korytarzu. Joanna Mazur nie potrafiła powstrzymać łez, pokazując swoje mieszkanie.

Za nic się nie musisz wstydzić, to jest walka, jaką drogą idziesz! Niewiadoma kobieta ma toaletę i prysznic na zewnątrz, to jest coś koszmarnego (…) Jesteś samodzielna. Do tej pory nie poznałem takiej osoby - powiedział Jan Kliment.

 

3/6
fatalne warunki mieszkaniowe Jonny Mazur
Polsat

Nagranie z domu Joanny Mazur poruszyło również jurorów. Iwona Pavlović rozpłakała się na wizji i powiedziała, że chce, by Joanna zamieszkała z nią. Andrzej Grabowski był oburzony i zażenowany brakiem odpowiednich instytucji w Polsce, które powinny pomóc Joannie.

Bardzo dobrze, że ten film powstał, że on został pokazany. To jest kwestia Joasi i jej życia, ale prawdopodobnie kwestia nie tylko jej, bo jest wielu sportowców, szczególnie niepełnosprawnych, którzy prawdopodobnie żyją w takich warunkach. Pomyślcie państwo co się stanie, jeśli Joanna przestanie zdobywać medale i co? I ona w tym internacie zostanie? Ta mistrzyni świata z której jesteśmy dumni my Polacy, nasz kraj, nasza ojczyzna... - powiedział Andrzej Grabowski w kulisach "Tańca z Gwiazdami".

4/6
Joanna Mazur płacze, pokazując swoje mieszkanie
Polsat

Sama Joanna Mazur była bardzo zawstydzona. Po emisji nagrania wideo przepraszała za to nagranie, ale podkreśliła, że tak wygląda prawda. Zobaczcie wideo:

 

5/6
Joanna Mazur żyje w fatalnych warunkach w internacie
Polsat

Nagranie poruszyło także widzów. Na fanpage'u "Tańca z Gwiazdami" nie brakuje wspierających Joannę Mazur komentarzy.

Mam nadzieję, że po wczorajszym programie znajdą się Ludzie, którzy Asi pomogą. Jest to wspaniała Kobieta, do tego bardzo skromna i utalentowana. Zadziwia mnie z każdym odcinkiem bardziej.

Ogromne brawa dla Pana Grabowskiego, po Jego wypowiedzi, nic więcej nie trzeba oddać. Ukłony także w stronę Janka, wykonuje kawał dobrej roboty. Myślę że nie każdy by się zdecydował na udział w programie z osobą niewiadomą.

Wzruszył mnie ogromnie ten filmik i taniec. Dla mnie jesteście wygranymi tego programu.

Joasiu jesteś Wyjątkowa ❤️Jestem bardzo mocno wzruszona brawo Panie Andrzeju Brawo pani Iwono w końcu ktoś powiedział prawdę wstyd Władzę Krakowa !!!!! - komentują internauci.

 

6/6
Joanna Mazur płacze w Tańcu z gwiazdami po słowach jurorów
East News

Po emisji programu internauci zorganizowali zbiórki dla Joanny Mazur.

Podczas gdy polscy piłkarze o osiągnięciach trzecioligowych są sponsorowani i nagradzani na różnych polach - niepełnosprawna Joasia zdobywająca medale w mistrzostwach Europy i świata mieszka w internacie bez własnej toalety i warunków, na jakie zasługuje. Pomóżmy jej zebrać pieniądze na mieszkanie - czytamy opisy różnych zbiórek.

W serwisie zrzutka.pl zbiórkę dla Joanny zorganizował Tomasz Lipok. (TU LINK) Na stronie pomagam.pl organizatorem jest Dominika Szostak. (TU LINK)

Zobacz także: Polacy ruszyli na pomoc Joannie Mazur! W sieci organizowane są zbiórki pieniędzy

Więcej na temat Taniec z Gwiazdami Joanna Mazur