Jerzy Owsiak w żóltej koszuli trzyma puszkę WOŚP
Eastnews
Newsy

Jerzy Owsiak odszedł z radiowej Trójki! To jego protest przeciwko "dobrej zmianie"?

Jerzy Owsiak odszedł z radiowej Trójki! To jego protest przeciwko "dobrej zmianie"?

Jerzy Owsiak zakończył pracę w radiowej Trójce. Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformował o tym fakcie swoich słuchaczy w środę, pod koniec audycji "Się kręci". Jerzy Owsiak prowadził swój program w publicznym radiu od lat. Swoją decyzję o odejściu uzasadnił zmianami w stacji - programowymi i personalnymi, które nie przypadły Owsiakowi do gustu.

 

Jurek Owsiak zdradził, skąd wziął się pomysł na zbiórkę dla dzieci! Tak narodził się WOŚP!

Dlaczego Jerzy Owsiak odszedł z Trójki?

Jerzy Owsiak wytłumaczył słuchaczom, że zmiany w stacji nie są zgodne z jego filozofią. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, decyzja o zakończeniu współpracy z Trójką ma być powodowana m.in. o zwolenieniem z pracy Grażyny Mędrzyckiej-Gęsickiej, która w radiowej Trójce była kierownikiem działu aktualności oraz jej zastępcy Tomasza Ławnickiego.

Ponadto do prowadzących "Klubu Trójki", nadawanego bezpośrednio przed "Się kręci" Owsiaka w maju dołączył Grzegorz Górny z konserwatywnego kwartalnika "Fronda".

Pisząc wyjaśnienie do nowego dyrektora rozgłośni, napisałem, że nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika „Fronda” do środowego wydania „Klubu Trójki”, tak dalece odbiega od mojej filozofii, że trudno mi pogodzić autorski pomysł redaktora realizowany o godz. 21, bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości, z moim programem, który startuje o 22 i który jest muzycznie i słownie adresowany do ludzi, którzy wyznają wartości i zasady, jakimi kierujemy się, tworząc takie projekty, jak chociażby festiwal Przystanek Woodstock  - cytuje Owiaka portal Wirtualnemedia.pl.

Fani audycji Owsiaka nie kryją rozczarowania z powodu odejścia swojego idola z Trójki. Na Facebooku byłego prowadzącego "Się kręci" pojawiło się mnóstwo komentarzy rozżalonych wielbicieli audycji.

Po raz pierwszy #dobrazmiana dotknęła mnie osobiście. Moje idee, moją pasję, to co kocham.... Dziękuję! Jurek Owsiak za to co mi dałeś! I nie tylko mi! Dziękuję za "Się Kręci"! Z całego serca!

 

Jurek! Wielka szkoda i smutek bo jesteś jednym z największych autorytetów i zwyczajnie Dobrym Człowiekiem. Szkoda, ale też decyzja zrozumiała! Życzę Ci wszystkiego naj naj naj. Zawsze sercem z Tobą. Trzymam kciuki za przyszłość! Siema!!!

 

Jurek Owsiak i WOŚP to szacowna marka. Przetrwają razem dopóki my będziemy z Nimi. Wszystko poza tym jest nieważne. Brawo, honor przede wszystkim.

A Wy, co myślicie o decyzji Owsiaka? Czy teraz audycja znajdzie swoje miejsce w innej radiostacji?

 

Zobacz też: Jurek Owsiak pyta szefa TVP2 o cenzurę w stacji! Mocne słowa…

 

Jerzy Owsiak zakończył pracę w radiowej Trójce.

 

Jerzy Owsiak przed siedzibą TVP

Pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy poinformował o tym wczoraj.

Jacek Kurski komentuje współpracę WOŚP ze stacją TVN
East News
Newsy
TVP nie chciała transmitować WOŚP?! Teraz Jacek Kurski wysłał oficjalne pismo do Owsiaka! Co napisał?
TVP nie chciała transmitować WOŚP?! Teraz Jacek Kurski wysłał oficjalne pismo do Owsiaka! Co napisał?

Jacek Kurski wysłał oficjalne pismo do Jerzego Owsiaka ! Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy w historii Telewizja Publiczna nie będzie gospodarzem i głównym partnerem Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak przed kamerami przyznał wówczas,  że wysłał prośbę o możliwość współpracy przy 25. Finale WOŚP zarówno do władz TVP, jak i do stacji TVN.  Okazało się, że Telewizja Publiczna nie odpowiedziała na apel Owsiaka. Zupełnie inną postawę zaprezentował TVN, który chętnie rozpoczął współpracę z WOŚP . Naszym nowym nadawcą, naszym partnerem telewizyjnym będzie telewizja TVN. Moi drodzy, wysłaliśmy nasze zapytanie także do Telewizji Narodowej - telewizja TVN się odezwała. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli skorzystać z waszych kamer. To będzie absolutnie karnawał brazylijski w środku zimy- mówił Jerzy Owsiak do przedstawicieli stacji TVN. Teraz po kilku dniach od tego wydarzenia do fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka napisał sam Jacek Kurski. W oficjalnym piśmie prezes TVP zapewnia, że Telewizja Polska pomimo podjęcia przez Owsiaka współpracy z konkurencyjną stacją, również zamierza informować swoich widzów o przebiegu imprezy. Szanowny Panie Jerzy, Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach. Łączę wyrazy szacunku, Jacek Kurski- czytamy na stronie www.wosp.org.pl Jerzy Owsiak odpowiedział na list Kurskiego. Co napisał? To dobra wiadomość! 24 lata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Publicznej to prawdziwe pasmo sukcesów nie tylko tych wymiernych, policzonych zebranymi i wydanymi na...

Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP
Newsy
Poruszające słowa Owsiaka dzień po rezygnacji: "Jestem w rozsypce"!
Poruszające słowa Owsiaka dzień po rezygnacji: "Jestem w rozsypce"!

  Jurek Owsiak po informacji o śmierci Pawła Adamowicza zdecydował się złożyć rezygnację z prowadzenia fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Dzień później reporterka TVN24 zapytała go ponownie o tę decyzję. Zdania jednak nie zmienia... Jak przyznał sam, jest w rozsypce! Zobaczcie, co jeszcze powiedział o obecnej sytuacji w Polsce... Zobacz:  Po śmierci Pawła Adamowicza Jurek Owsiak rezygnuje z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Po konferencji prasowej, na której ogłosił swoją rezygnację z prezesa fundacji, Jerzy Owsiak mówił o tym jak bardzo poruszony jest tym, co się stało podczas finału WOŚP w Gdańsku. Jak dodał dzień później przed kamerą TVN24, choć nie miał na to żadnego wpływu, czuje się za to odpowiedzialny.  Niech się naród obudzi. Jesteśmy w takim złym stanie, my, Polacy, w takim niedobrym położeniu, tak bardzo się nie lubimy. (...) Uważam, że stała się rzecz okrutna, zła przy organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biorę na siebie odpowiedzialność za to - powiedział Owsiak TVN24.pl Wyjaśnił, że nie jest już szefem fundacji i nie będzie podejmował żadnych decyzji. Jak podaje TVN24.pl Owsiak przyznał, że tragiczna śmierci Pawła Adamowicza , który został zamordowany na scenie WOŚP podczas finału "dotknęła go nieprawdopodobnie": Jestem w rozsypce także i ja - oświadczył Jerzy Owsiak. W Internecie powstała akcja #MuremZaOwsiakiem, w której mnóstwo fanów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gwiazd, a nawet polityków namawia założyciela fundacji, by się nie poddawał. Niektórzy mają nadzieję, że Owsiak zmieni decyzję i wróci na swoje stanowisko.    Owsiak złożył rezygnację. Zachował się jak polityk, który poczuwa się do odpowiedz. za swój resort,choć sam nie zawinił. Gdy minister tak uczyni (jakże rzadko!)-premier,jego...

Jurek Owsiak WOŚP
East News
Newsy
Jurek Owsiak podjął ważną decyzję: "Tak będę grał z orkiestrą. Tak będę prezesem fundacji"!
Wielki powrót!

  Jurek Owsiak uczestniczył w pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku. Po uroczystościach żałobnych nagrał film, w którym powiedział, że wraca na stanowisko prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Filmik umieścił w mediach społecznościowych. Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, co jeszcze powiedział...   Zobacz:  "Nie zostawiaj nas", "Wyleczyłeś moje dzieci" - gwiazdy murem za Owsiakiem! Zobacz emocjonalne wpisy gwiazd!   Jerzy Owsiak pokazał, że pod wpływem akcji internetowej #muremzaowsiakiem, po słowach Magdaleny Adamowicz, Anny Dymnej, wielu gwiazd i polityków postanowił wrócić na stanowisko prezesa WOŚP, z którego zrezygnował na wieść o śmierci Pawła Adamowicza:   Tak będę grał z orkiestrą. Tak będę prezesem fundacji. Dlatego, że zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok. I mam nadzieję, że miliony Polaków, słuchając homilii i słuchając wystąpień duchownych weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści nie! Nie ma na to naszej zgody! - mówi Owsiak w swoim wystąpieniu.   Zaapelował do wszystkich, aby na nienawiść nie odpowiadać nienawiścią . To tragiczne wydarzenie musi zmienić Polskę na lepsze:   Nawet ten jeden incydent, przeraźliwy, straszny, niech w żaden sposób nie zmieni tego obrazu, tak jak mówi Magda [ przyp. red. żona Pawła Adamowicza] nie zmieni naszego postanowienia, że na nienawiść będziemy odpowiadać nienawiścią, że na przemoc będziemy odpowiadać przemocą, bo tak nie może być. Wracamy do roboty! Dziękuję wszystkim tym, którzy w stronę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy puścili nieprawdopodobny sygnał! - dodał na zakończenie Jurek Owsiak.      Jurek Owsiak z żoną na pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.   Agnieszka Chylińska apelowała do Jerzego Owsiaka, aby wrócił.

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner