Nie żyje Jerzy Stuhr, 77-letni aktor filmowy oraz teatralny. Informację o śmierci legendy polskiego kina potwierdził jego syn - Maciej Stuhr w rozmowie z Onetem. Okazuje się, że przez ostatnie lata życia Jerzy Stuhr poważnie chorował.

Reklama

Na co chorował Jerzy Stuhr? Lista dolegliwości była długa

Jerzy Stuhr pierwszy raz przeszedł zawał serca bardzo młodo, ponieważ w wieku 37 lat. Wówczas jego kariera stała pod znakiem zapytania i mówiono, że będzie musiał zrezygnować z gry w teatrze oraz filmowym planie. Podobną informację aktor uzyskał, kiedy rozpoczął walkę z nowotworem przełyku. Następnie Jerzy Stuhr przeszedł drugi już zawał serca oraz w 2020 roku udar mózgu! Wówczas sam Stuhr mówił:

Kiedy pojawia się choroba, wiem, że nie chodzi o chwilową niedyspozycję. Nadchodzi czas kolejnego przemodelowania życia

W maju 2023 roku Maciej Stuhr poinformował, że jego tata wylądował na OIOM-ie. Opowiedział również, że przeszedł poważny wylew:

Mamy teraz całkowicie nową relację. Mój tata jest bardzo starszym panem. Miał dwa lata temu dość mocny wylew i jest innym człowiekiem, niż był. Nasza relacja jest budowana na nowo w wielu rejonach. To nieszczęście, które się przytrafiło, było jakimś testem i strasznie trudną sytuacją. Cokolwiek teraz powiem, to jutro będzie headlinem
mówił rok temu Maciej w podcaście Wojewódzki/Kędzierski
Jerzy Stuhr nie żyje
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Niedawno na profilu Teatru Polonia pojawił się niepokojący komunikat o konieczności odwołania spektakli z uwagi na stan zdrowia aktora.

Drodzy Widzowie, z wielką przykrością informujemy, że z powodu choroby aktora musimy odwołać spektakl „GENIUSZ” w dniach 26, 27 i 28 czerwca oraz 1, 2 i 3 lipca 2024
- czytaliśmy na stronie Teatru Polonia.
Jerzy Sthur nie żyje
12.04.2017 Warszawa Kino Elektronik Gala wreczenia Nagrody im Zbyszka Cybulskiego 2016 n/z Jerzy Stuhr fot Mieczyslaw Wlodarski/REPORTER

Już wtedy domyślano się, że chodzi o stan zdrowia Jerzego Stuhra. Teraz wygląda na to, że już w czerwcu aktor nie czuł się najlepiej. Dokładne przyczyny śmierci nie są znane. Nie wiadomo również kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb aktora.

Zobacz także

Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Reklama

Zobacz także: Jerzy Stuhr tłumaczy się po głośnym wywiadzie. Aktor wydał oświadczenie

Jerzy Stuhr nie żyje
Fot. M.Lasyk/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama