Jacek Kurski komentuje współpracę WOŚP ze stacją TVN
East News

TVP nie chciała transmitować WOŚP?! Teraz Jacek Kurski wysłał oficjalne pismo do Owsiaka! Co napisał?

Jacek Kurski komentuje współpracę WOŚP ze stacją TVN
East News

Jacek Kurski wysłał oficjalne pismo do Jerzego Owsiaka! Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy w historii Telewizja Publiczna nie będzie gospodarzem i głównym partnerem Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak przed kamerami przyznał wówczas,  że wysłał prośbę o możliwość współpracy przy 25. Finale WOŚP zarówno do władz TVP, jak i do stacji TVN.  Okazało się, że Telewizja Publiczna nie odpowiedziała na apel Owsiaka. Zupełnie inną postawę zaprezentował TVN, który chętnie rozpoczął współpracę z WOŚP.

Naszym nowym nadawcą, naszym partnerem telewizyjnym będzie telewizja TVN. Moi drodzy, wysłaliśmy nasze zapytanie także do Telewizji Narodowej - telewizja TVN się odezwała. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli skorzystać z waszych kamer. To będzie absolutnie karnawał brazylijski w środku zimy- mówił Jerzy Owsiak do przedstawicieli stacji TVN.

Teraz po kilku dniach od tego wydarzenia do fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka napisał sam Jacek Kurski. W oficjalnym piśmie prezes TVP zapewnia, że Telewizja Polska pomimo podjęcia przez Owsiaka współpracy z konkurencyjną stacją, również zamierza informować swoich widzów o przebiegu imprezy.

Szanowny Panie Jerzy,

Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach.

Łączę wyrazy szacunku,

Jacek Kurski- czytamy na stronie www.wosp.org.pl

Jerzy Owsiak odpowiedział na list Kurskiego. Co napisał?

To dobra wiadomość! 24 lata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Publicznej to prawdziwe pasmo sukcesów nie tylko tych wymiernych, policzonych zebranymi i wydanymi na sprzęt medyczny w polskich szpitalach pieniędzmi, ale także tych telewizyjnych, związanych tak z oglądalnością, jak  i z realizowaniem misji Telewizji Publicznej. W tym konkretnym przypadku misja ta, jak żadna inna, wspaniale jednoczy Polaków ponad wszelkimi podziałami.

Mam nadzieję, że przy zbliżającym się 25. Finale takiego przesłania w przekazie Telewizji Publicznej nie zabraknie. Mogę Pana zapewnić, że chociaż głównym nadawcą będzie Grupa TVN, nigdy nie zapominamy o tym, że Telewizja Publiczna była współtwórcą tego ogromnego sukcesu.

Nasza wspólna praca w tym momencie, kiedy przeczytałem Pańskie słowa, nabiera ogromnej mocy i może przynieść tylko pozytywny rezultat dla zbliżającego się, jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bo na końcu, jak Pan sam doskonale wie, głównym wygranym są dzieci i seniorzy w polskich szpitalach, dla których grać będziemy 15 stycznia 2017 roku.

Jesteście zaskoczeni listem Jacka Kurskiego do Jerzego Owsiaka?

 

Zobacz także: Jurek Owsiak pyta szefa TVP2 o cenzurę w stacji! Mocne słowa…

 

Jacek Kurski napisał list do Jerzego Owsiaka.

Jacek Kurski na Gali Mistrzów Sportu

Co prezes TVP napisał do szefa WOŚP?

Jerzy Owsiak przed siedzibą TVP

 

Więcej na temat WOŚP Jurek Owsiak Jacek Kurski
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48