Dua Lipa i protesty w Polsce
East News

Dua Lipa wsparła strajkujące Polki! Zobaczcie, co gwiazda pokazała na Instagramie

Dua Lipa i protesty w Polsce
East News

Dua Lipa jest jedną z największych gwiazd, a jej profil na Instagramie obserwuje 54 miliony Internautów. Piosenkarka zdecydowała się udostępnić w relacji na Instastories grafiki przygotowane przez profil Cielesne i w ten sposób okazała swoje wsparcie kobietom protestującym w całej Polsce. Ale na tym nie koniec! Artystka zachęca do pomocy organizacjom wspierającym kobiety! 

Dua Lipa wspiera strajkujące kobiety!

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja wywołała ogromne kontrowersje i społeczny sprzeciw. Po raz pierwszy kobiety wyszły spontanicznie na ulicę tuż po ogłoszeniu decyzji Trybunału. Od tamtej pory protesty urosły w siłę i odbywają się nie tylko na ulicach dużych miast, ale również w mniejszych miejscowościach. W pomoc kobietom angażuje się mnóstwo znanych osób nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Wsparcie strajkującym kobietom w walce okazały m.in Miley Cyrus,  Zara Larsson, a teraz do tego grona dołączyła też Dua Lipa. Artystka na swoim instagramowym koncie udostępniła grafikę z profilu Cielesne i zachęca do pomocy strajkującym:

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju - czytamy na grafice opublikowanej w relacji na Instastories. 

Z całą pewnością takie wpisy przyczynią się do nagłośnienia  na całym świecie obecnej sytuacji w Polsce. O strajkach piszą już światowe media. Czy rządzący zareagują na obecną sytuację?

Zobacz także: Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

Dua Lipa o strajku kobiet w Polsce
Instagram

Dua Lipa na swoim instagramowym koncie ma ponad 54 miliony obserwatorów. 

Dua Lipa na Grammy 2020
East News

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🧡 catch me live on @goodmorningamerica announcing two nominations for the @amas 🧡

Post udostępniony przez DUA LIPA (@dualipa)

 

 

 

Więcej na temat aborcja Dua Lipa
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51