To był weekend z tęczą. Przynajmniej na Facebooku - gwiazdy jedna po drugiej zmieniały swoje zdjęcia profilowe na fotki w kolorach tęczy. Skąd ten pomysł? W piątek w Stanach Zjednoczonych podjęto przełomową decyzję. Sąd Najwyższy ogłosił bowiem, że małżeństwa homoseksualne będę legalne we wszystkich 50 stanach (choć nie wiadomo jeszcze od kiedy). Tym sposobem USA stało się największym krajem na świecie, gdzie obowiązuje równość małżeńska.

Reklama

Natychmiast zaregował na to Facebook - który umożliwił chętnym zmianę zdjęcia profilowego na tęczowe. Tęcza jest bowiem symbolem środowisk homoseksualnych. Niektóre polskie gwiazdy również skorzystały z tej opcji i przez Facebboka pokazały, że cieszą się z decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego. Kto zdecydował się na taki krok?

Wśród znanych nazwisk, które wyrażają uznanie dla decyzji Sądu Najwyższego znalazły się m.in. Weronika Rosati, Agnieszka Jastrzębska, Paulina Młynarska, Karolina Korwin-Piotrowska, Agnieszka Włodarczyk, Maja Sablewska, Michał Piróg i Robert Biedroń. Zobaczcie ich nowe zdjęcia!
Podoba wam się taki sposób udzielania poparcia?

Zobacz na Polki.pl: Wendzikowska czy Jastrzębska - kto wygląda ładniej

Reklama

Zobacz także

Reklama
Reklama
Reklama