Mat. prasowe
Newsy

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód?

Każdy zarejestrowany samochód musi posiadać ważną polisę OC. Obowiązuje ona tylko w podstawowym zakresie, dlatego wielu kierowców decyduje się na rozszerzony wariant ochrony.

Zakup pakietu nie musi oznaczać dużo wyższych kosztów niż standardowe OC, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednią ofertę. Podpowiadamy, gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód, aby nie przepłacać i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

Podstawowe OC nie zawsze jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę, dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na rozszerzenie ubezpieczenia o dodatkowe elementy. Jest to równoznaczne z koniecznością poniesienia wyższych kosztów, które mogą się różnić w poszczególnych towarzystwach. Ostateczna cena polisy zależy od polityki prowadzonej w danej firmie, sposobu wyliczania składek oraz indywidualnej sytuacji kierowcy. Wśród najważniejszych czynników, które mają wpływ na koszt ubezpieczenia, można wymienić:

 •  wiek i doświadczenie kierowcy,
 •  stan cywilny, wykonywany zawód oraz miejsce zamieszkania właściciela auta,
 • zgromadzone zniżki za bezszkodową jazdę,
 • historię dotychczasowego ubezpieczenia,
 • markę i model samochodu,
 •  przeznaczenie i sposób użytkowania auta,
 • rodzaj paliwa, moc i pojemność silnika.

W przypadku, gdy planujesz zakup dodatkowej ochrony, będą miały znaczenie także inne czynniki. Na cenę AC może mieć wpływ miejsce postoju samochodu czy posiadane zabezpieczenia antykradzieżowe. Wiele zależy też od sposobu ustalania ryzyk przez ubezpieczyciela, dlatego przed zakupem polisy, warto przeanalizować oferty od różnych dostawców.

Jaki wariant ochrony wybrać?

Standardowe OC zapewnia ochronę finansową przed konsekwencjami w przypadku wystąpienia stłuczki. Gdy dojdzie do zdarzenia na drodze, to ubezpieczyciel przejmuje na siebie obowiązek naprawienia szkody i wypłaty odszkodowania poszkodowanym. Jeśli dużo podróżujesz, warto pomyśleć o rozszerzeniu podstawowej ochrony o dodatkowe elementy, takie jak:

 •  Autocasco,
 • Assistance,
 • NNW.

Produkty te zabezpieczą Twój samochód w znacznie szerszym zakresie. W ramach takich polis możesz liczyć na odszkodowanie za zniszczenie auta czy kradzież lub mieć dostęp do bezpłatnej pomocy drogowej w razie awarii w trakcie podróży.

Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie?

Na rynku funkcjonuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, a każde z nich może się pochwalić rozbudowaną ofertą produktów. Najrozsądniejszym rozwiązaniem, aby znaleźć najkorzystniejszą opcję, jest przeanalizowanie polis od różnych firm. Żeby zaoszczędzić czas na zapoznanie się z asortymentem poszczególnych ubezpieczycieli, porównaj 67 ofert i kup ubezpieczenie samochodu przez internet. Na stronie rankomat.pl znajdziesz specjalny kalkulator, w którym wyliczysz dla siebie składkę i sprawdzisz ceny polis w różnych firmach. Aby z niego skorzystać wystarczy wypełnić krótki formularz i podać w nim takie informacje jak:

 • parametry pojazdu,
 • swoje dane,
 • sposób użytkowania auta,
 • preferencje dotyczące zakresu ochrony.

W kalkulatorze będziesz musiał odpowiedzieć na kilka prostych pytań, które pozwolą precyzyjnie ustalić przewidywaną wysokość składki. Dotyczą one m.in. Twojej sytuacji osobistej oraz przeznaczenia auta. Wypełnienie formularz nie zobowiązuje Cię do konieczności wykupienia polisy, a jedynie ma na celu pomóc Ci w znalezieniu najlepszego produktu ubezpieczeniowego.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie przez internet?

Jeszcze kilka lat temu jedyną możliwością, aby kupić ubezpieczenie, była wizyta w stacjonarnym biurze agenta. Obecnie procedury te są znacznie ułatwione, gdyż możesz samodzielnie znaleźć dla siebie najkorzystniejszy wariant ochrony i zawrzeć umowę przez internet. Takie rozwiązanie to nie tylko sposób, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Ubezpieczenia sprzedawane online są zwykle nieco tańsze niż w stacjonarnych punktach, gdyż do ich ceny nie są doliczone koszty pośrednictwa. Ponadto decydując się na wykupienie polisy przez internet możesz liczyć na atrakcyjne zniżki i promocyjne warunki współpracy.

Artykuł powstał z udziałem rankomat.pl

Co wiedzieć i jak przygotować samochód na zagraniczny wyjazd?
© Alex Green/Adobe Stock
Styl życia
Zagraniczne wyjazdy samochodem – co należy wiedzieć przed podróżą?
Polacy nie stronią od zagranicznych wyjazdów samochodami. Często wynikają one z oszczędności w porównaniu chociażby do cen transportu lotniczego. Niezależnie od powodów decyzji podróżowania własnym autem do innych krajów należy się do tego odpowiednio przygotować. Przepisy ruchu drugowego w innych krajach zazwyczaj różnią się w porównaniu do tych obowiązujących w Polsce.

Polacy nie stronią od zagranicznych wyjazdów samochodami. Często wynikają one z oszczędności w porównaniu chociażby do cen transportu lotniczego. Niezależnie od powodów decyzji podróżowania własnym autem do innych krajów należy się do tego odpowiednio przygotować. Przepisy ruchu drugowego w innych krajach zazwyczaj różnią się w porównaniu do tych obowiązujących w Polsce.   Mimo że kwestie wyposażenia samochodu poruszającego się po europejskich drogach określa konwencja wiedeńska o ruchu drogowym, to w wielu krajach nie brakuje różnych kruczków prawnych. Na co zwrócić uwagę przed zagranicznym wyjazdem samochodem? Na podróżowanie po Europie kierowcy wystarczy krajowe prawo jazdy. Obowiązek posiadania międzynarodowego prawa jazdy występuje min. w Meksyku, Brazylii czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Inaczej wygląda kwestia dokumentów samochodu i ubezpieczenia. Niezależnie od kierunku podróży należy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny oraz potwierdzenia zawarcia polisy OC. Dodatkowo, w przypadku wyjazdów do krajów znajdujących się poza Unią Europejską, konieczne jest posiadanie międzynarodowego certyfikatu ubezpieczeniowego. Potocznie określa się go jako „zielona karta”.   Inną ważną kwestią podczas przygotowań do zagranicznego wyjazdu jest sprawdzenie przepisów ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich ograniczeń. Warto zwrócić uwagę na: ograniczenia prędkości na poszczególnych rodzajach dróg, regulacje dotyczące posiadania kamizelki odblaskowej dla kierowcy i pasażerów, procedurę postępowania w przypadku kontroli drogowej , przepisy dotyczące obowiązku jazdy na oponach zimowych (w sezonie zimowym). Jak powinien być wyposażony samochód na...

para w samochodzie
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Czy opłaca się wziąć samochód osobowy w leasing?
Umowa leasingu polega na tym, że jedna strona udostępnia do użytkowania rzecz drugiej stronie, która w zamian opłaca raty leasingowe. Jest to rozwiązanie korzystne z tego względu, iż w niewielkim stopniu angażuje własny kapitał. Możliwy jest leasing operacyjny i leasing finansowy.

Umowa leasingu polega na tym, że jedna strona udostępnia do użytkowania rzecz drugiej stronie, która w zamian opłaca raty leasingowe. Jest to rozwiązanie korzystne z tego względu, iż w niewielkim stopniu angażuje własny kapitał. Możliwy jest leasing operacyjny i leasing finansowy. Leasing samochodu czy zakup na fakturę? Wybór najodpowiedniejszego w danym przypadku sposobu nabycia samochodu osobowego na potrzeby działalności gospodarczej zależy od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę możliwości majątkowe, rodzaj prowadzonej działalności, korzyści podatkowe i każdorazowo dokonać kalkulacji opłacalności obu opcji. Zakup samochodu na fakturę W przypadku zakupu samochodu na fakturę konieczne jest jednorazowe sfinansowanie zakupu, co może być dużym obciążeniem dla firmy. Ujęcie tego wydatku bezpośrednio w kosztach firmy nie jest możliwe. Należy poddać taki zakup rozłożonej w czasie amortyzacji. Leasing samochodu W przypadku umowy leasingu samochodu osobowego nie musimy ponosić jednorazowych kosztów zakupu samochodu, koszty rozłożone są na raty, po których spłaceniu będziemy mieć możliwość wykupu samochodu z leasingu za stosunkowo niską kwotę. W praktyce zapłacimy więc pełną wartość samochodu, nie musząc brać kredytu czy wykładać znacznej kwoty ze środków własnych. Leasing operacyjny i leasing finansowy Wśród dostępnych opcji znajduje się leasing operacyjny oraz leasing finansowy. Jeśli wybierzemy opcję pierwszą, wówczas przedmiot umowy pozostanie składnikiem majątku finansującego , który będzie zobowiązany do dokonywania amortyzacji. Przy leasingu finansowym to leasingobiorca będzie zaliczał przedmiot umowy do własnych środków trwałych oraz poddawał go odpisom amortyzacyjnym.   W przypadku leasingu operacyjnego niższe są koszty na początku okresu,...

Kot w transporterze
©photo_master3000/Fotolia.com
Styl życia
Transporter czy torba dla kota? Kilka przydatnych wskazówek
Transporter lub torba dla kota powinny być dostosowane do rozmiaru i temperamentu pupila. Ważne jest również to, czy kot ma być jedynie dowieziony do weterynarza, czy będzie towarzyszył nam w podróży samochodem lub samolotem.

Transporter lub torba dla kota powinny być dostosowane do rozmiaru i temperamentu pupila. Ważne jest również to, czy kot ma być jedynie dowieziony do weterynarza, czy będzie towarzyszył nam w podróży samochodem lub samolotem.   Dokonując wyboru transportera dla zwierzęcia, najlepiej zrezygnować z wiklinowej budki . Jest doskonała jako legowisko , ale w podróży się nie sprawdzi. Trudno ją utrzymać w czystości, jest ciężka, ma łatwe do sforsowania drzwiczki a dno często odpada. Torba dla kota Torba dla kota to rozwiązanie dobre na krótkie dystanse. Na rynku dostępne są torby wykonane z różnych tworzyw, często lekko usztywnianych. Dobrym rozwiązaniem jest torba z odpinanym dnem (najczęściej przy pomocy suwaka). Dzięki temu łatwo ją wyprać, gdy pupilowi przytrafi się niespodzianka. Torba – szczególnie ta, wykonana z grubego weluru lub puchatego materiału , latem nie zda egzaminu, nawet na krótkie trasy. Zwierzęciu będzie w niej bardzo gorąco i przez to może się trwale zniechęcić do podróży. Torby często mają otwory, przez które kot może wystawiać głowę . Znajdujące się wewnątrz kółeczka na gumkach są przeznaczone do przypięcia kocich szelek. Podsumowując: torba tak – ale tylko na podróż trwającą nie dłużej niż 1-2 godziny przy umiarkowanej temperaturze na zewnątrz.  Jak wybrać rozmiar transportera dla kota Transportery dla kota dostępne są w trzech kategoriach rozmiarów, oznaczonych następująco: 1 lub 10 – dla kota o wadze do 6 kg, 2 lub 20 – dla kota o wadze powyżej 6 kg lub dla dwóch małych kotów, 3 lub 30 – dla dwóch lub trzech kotów. Transporter 1 jest najlepszy, gdy nie mamy samochodu i zależy nam na przenoszeniu pupila na krótkie dystanse np. do weterynarza. Dłuższe...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik