Za nami wielki finał 20. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Po niezwykle emocjonujących występach młodych artystów okazało się, że decyzją jurorów oraz widzów to reprezentant Francji okazał się bezkonkurencyjny. Lissandro wygrał Eurowizję Junior 2022. Co o nim wiemy?

Reklama

Kim jest Lissandro, zwycięzca Eurowizji Junior 2022?

Po wielu miesiącach prób, 16 reprezentantów wzięło udział w 20. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. I choć według bukmacherów to Freya Skye w Wielkiej Brytanii była faworytką Eurowizji Junior 2022, to okazało się, że wyniki głosowań międzynarodowych jurorów oraz telewidzów były zupełnie inne. Eurowizję Junior 2022 wygrał przebojowy Lissandro, reprezentujący Francję.

Corinne Cumming/EBU

Zobacz także: Eurowizja Junior 2022: Tak wyglądał finałowy występ Laury Bączkiewicz

Kim jest zwycięzca Eurowizji Junior 2022 - Lissando? Takie pytanie zadaje sobie wielu fanów Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pochodzący z niewielkiej wioski Moselle we wschodniej Francji 13-letni wokalista, śpiewa aż w pięciu językach i podobnie jak reprezentantka Polski, Laura Bączkiewicz, dubbinguje filmy i seriale.

Corinne Cumming/EBU

Zobacz także: Eurowizja Junior: Pamiętacie Olivię Wieczorek? Teraz ma już 20 lat. Aż trudno ją rozpoznać

Zobacz także

Jak podkreśla Lissandro, jego największą pasją jest śpiew i publiczne występy. Wśród ulubionych gatunków muzycznych zwycięzcy Eurowizji Junior 2022 są rock i pop. Co ciekawe, 13-latek jako swoich ulubionych wykonawców wskazuje Elvisa Presleya i Bruno Marsa.

- Jestem bardzo dumny i zaszczycony, że mogę reprezentować Francję z moją piosenką, łączącą pop i rocka, które tak uwielbiam - mówił Lissandro przed finałem Eurowizji Junior 2022.

Reklama

Zobaczcie finałowy występ zwycięzcy Eurowizji Junior 2022. Lissandro i jego utwór "Oh Maman!" już biją rekordy popularności w sieci.

Reklama
Reklama
Reklama