Córka prezydenta wraca do gry

Co się dzieje z Marią Wiktorią Wałęsą?

Skandalistka i córka prezydenta wraca do gry

Wszystko zaczęło się w 2004 roku. Wtedy razem z koleżanką otworzyły butik Cottonsushi w jednym z gdańskich centrów handlowych. Sprzedawały imprezowe klubowe ciuchy. „Naszym znakiem rozpoznawczym był pistacjowy, »żarówiasty« kolor. Miało być żywo, barwnie, radośnie. Ale jakoś zabrakło nam czasu, energii i pieniędzy. Zwinęłyśmy butik”, wspominała Maria Wiktoria. Sklep przestał istnieć, ale nie firma, którą założyła ze wspólniczką. Młode bizneswoman nie złożyły żadnego sprawozdania finansowego, nie płaciły faktur. Ignorowały też telefony i korespondencję przychodzącą na adres Cottonsushi. Z czasem okazało się, że spółka zanotowała ponad 350 tysięcy złotych straty. A przez to, że jej prezes Maria Wiktoria Wałęsa nie stawiała się na wezwania, sąd kilka razy nałożył na nią grzywnę. Policji nie udało się jednak ustalić jej miejsca pobytu i w grudniu 2010 roku kary grzywny zostały… umorzone.

Gwiazda salonów!
Głośno o Marii Wiktorii zrobiło się pod koniec 2005 roku, kiedy przejęła posadę asystentki ojca po swoim bracie Jarosławie. „Jestem »zderzakiem«”, żartowała wtedy. „Czasem muszę wejść komuś w drogę, gdy ten chce dotrzeć zbyt blisko taty”, mówiła. Natrętów potrafiła wypchnąć z biura Lecha Wałęsy. I to dosłownie. Po kilku wywiadach zainteresowała się nią telewizja. Asystentka Lecha Wałęsy dostała propozycję udziału w „Tańcu z gwiazdami”.

To był dla niej szalony czas. Przeprowadzka do Warszawy, sława i zainteresowanie mediów, nowi, znani znajomi… Maria Wiktoria na każdym kroku podkreślała, że przeżywa właśnie swoje pięć minut. Nawet kiedy odpadła z programu, brukowce wciąż interesowały się jej życiem. Doszło także do tego, że na zdjęcia Wałęsówny paparazzi stworzyli specjalny cennik.

Maria Wiktoria dowiedziała się o tym od brata. Zaraz po publikacji fotografii, na której widać, jak śpi w aucie. „Pamiętam, że tamtej nocy po imprezie położyłam się na sekundę w samochodzie i od razu poczułam błysk flesza. Wiedziałam, że będzie skandal. We wtorek zdjęcia były już w gazecie. Czułam straszny wstyd i duże upokorzenie”, mówiła w VIVIE! „Tata mnie wyśmiał. Pytał, jak mogłam się tak dać złapać, jak po wszystkich doświadczeniach, które mam, mogłam do tego dopuścić”.

Warszawka zmienia ludzi
Po „Tańcu z gwiazdami” Wałęsówna rozstała się ze swoim chłopakiem. „Na początku Kuba walczył o nasz związek. Parę razy, w emocji, powiedział, że to przez Warszawkę, że przez ten program”, zwierzała się. Byli ze sobą siedem lat, ale dopiero przeprowadzka do stolicy otworzyła jej oczy. Zrozumiała, że bardzo się od siebie różnią. Wynajęła 140-metrowy apartament i miała mnóstwo planów. „Posypały się propozycje reklamowe, sesje. Ale, oczywiście, nie mogę o tym mówić. 15 listopada zaczynam studia politologiczne”, mówiła. Czekała też na prawdziwą miłość.

Brukowce relacjonowały jej romanse. Nawet te przelotne. A Maria szczerze mówiła o uczuciach. „Po siedmiu latach skończyłam związek i poczułam wielką pustkę. Jest we mnie wielka potrzeba miłości, do tego stopnia, że czasem tracę kontrolę, daję się ponieść chwili. Rozmawiamy w momencie, gdy zmieniam się jako kobieta”, tłumaczyła w VIVIE!

Trudne nowego życia początki
Zmęczona czyhającymi na każde jej potknięcie paparazzi Maria Wiktoria zaczęła unikać imprez. W 2009 roku, po dwóch latach publicznej nieobecności, udzieliła wywiadu, w którym jasno określiła swój stosunek do popularności. „Nie rozumiem, dlaczego ludzie myślą, że mają do mnie prawo. Czasami czuję, że jestem w milionach kawałków i żaden nie jest mój”, mówiła. W tym czasie angażowała się w różne projekty, rozpoczynała rozmaite kursy. Nic nie dawało jej satysfakcji. W końcu założyła Fundację Celebrity Nation.

Jej głównym celem miała być pomoc innym fundacjom w przebiciu się do świata mediów. „Sprzedaje się moją prywatność dla czyichś materialnych korzyści. Chcę tylko przekierować tę uwagę w bardziej istotne obszary”, opowiadała. Zdradziła też, że świat show-biznesu jest jak mafia. Nie da się z niego odejść. Dlatego tę przymusową sławę chce wykorzystać w pożytecznym celu.

Na początku przy tworzeniu Celebrity Nation współpracowała między innymi z przyjaciółką Edytą Herbuś. A kiedy ich drogi się rozeszły, w fundacji zatrudniła swojego nowego partnera Patryka. Wtedy znowu wybuchł skandal, ponieważ mężczyzna był dwa razy skazany za jazdę po pijanemu.
Jak Feniks z popiołów...

Bliska przyjaciółka córki prezydenta mówi, że jest ona szalenie twardą i odważną kobietą. Podkreśla też, że Maria mentalnie nigdy nie pasowała do świata show-biznesu. „Znalazła się tam przez przypadek i szybko zobaczyła, że do niego nie pasuje”. Kolejne „razy”, które dostawała od brukowych mediów, sprawiły, że stała się jeszcze twardsza. Nawet doniesienia o tym, że jej partner ma wyrok, nie wytrąciły jej z równowagi. Podobnie było, kiedy sąd na nowo zainteresował się brakującymi bilansami spółki Cottonsushi.

Maria przyjęła wtedy zaproszenie do programu „Studio Weekend”. „Bardzo poważnie podchodzę do tej sprawy i chcę ją w końcu wyjaśnić”, mówiła o kontrowersjach dotyczących spółki. Na pytanie, czy Cottonsushi rzeczywiście ma olbrzymie długi, odpowiedziała, że wszystko jest w trakcie wyjaśniania. „Ja się absolutnie nie ukrywam”, zapewniała. Ostatecznie postępowanie w sprawie nieskładania przez zarząd spółki Cottonsushi sprawozdań finansowych zostało umorzone. Starsze sprawy przedawniły się po pięciu latach, a w przypadku nowszych prokurator uznał, że nie doszło do popełnienia przestępstwa. W grudniu 2012 roku gdański sąd nałożył na Marię Wiktorię Wałęsę i jej wspólniczkę po dwa tysiące złotych grzywny. Po ponagleniu w marcu 2013 roku grzywnę w jej imieniu zapłacił ojciec Lech Wałęsa.

Mocne wejście?
Rzadko wraca do czasów wczesnej młodości. Wtedy robiła wszystko, by zwrócić na siebie uwagę. Nie chciała być tylko jednym z ośmiorga dzieci byłego prezydenta. Dlatego starała się żyć jak najgłośniej, jak najbardziej kontrowersyjnie. Do tej pory Maria Wiktoria ma dość specyficzne relacje z ojcem. Kiedy są razem, spierają się. „Ale kiedy się nie widzą, tęsknią za sobą. Regularnie rozmawiają, wysyłają do siebie SMS-y”, zdradza przyjaciółka rodziny. Maria potwierdza te słowa. „Tata zawsze odbiera moje telefony, ale nie nadużywam tego. Jak się skarżę, że jest mi źle, że coś jest nie tak w moim życiu, to każe mi spojrzeć wstecz, zanalizować, dlaczego tak się dzieje”, tłumaczy. Lech Wałęsa doradza jej także w prowadzeniu Celebrity Nation. Ale dumna Maria lubi pracować po swojemu. I poważnie myśli o przyszłości. „Spełnia się, pracując w swojej fundacji i w 2014 roku razem z Celebrity Nation planuje mocne wejście w życie publiczne”, mówi nam jej przyjaciółka. Trzymamy kciuki!

Jakub Biskupski

Najpiękniejsze córki znanych polityków! Która z nich skradła wasze serce? ;)

Maria Wiktoria Wałęsa wraca do showbiznesu
ONS
Newsy
Córka Wałęsy wraca do showbiznesu: Planuje mocne wejście
Zapomniana celebrytka nie rezygnuje z kariery

Maria Wiktoria Wałęsa  zasłynęła w mediach nie tylko tym, że jest córką legendarnego prezydenta, ale również swoim osobliwym zachowaniem na salonach. Po udziale w "Tańcu z Gwiazdami" szybko zaczęła funkcjonować jako celebrytka, a pod lupę wzięto również jej życie prywatne, które wzbudzało momentami wiele kontrowersji. Przypomnijmy: Córka Wałęsy ze skazanym narzeczonym wraca na salony Wałęsa wyraźnie nie znosiła zbyt dobrze presji związanej z byciem osobą publiczną i przytrafiało się jej mnóstwo wpadek, jak choćby słynne zdjęcia, gdy spała w samochodzie po mocno zakrapianej imprezie. W atmosferze skandalu zakończyła się również jej próba własnego biznesu "Cottonsushi", gdzie była podejrzana o próbę popełnienia przestępstwa za brak składania odpowiednich sprawozdań finansowych. Jak donosi "Viva!", trochę nieoczekiwanie Maria zamierza wrócić do show-biznesu i świata mediów. Jakiś czas temu Wałęsa założyła Fundację Celebrity Nation, która ma pomagać innym fundacjom w przebiciu się do mediów. I to właśnie w tym projekcie upatruje swojej szansy na wielki powrót.   Spełnia się, pracując w swojej fundacji i w 2014 roku razem z Celebrity Nation planuje mocne wejście w życie publiczne - zdradza w rozmowie z "Vivą!" przyjaciółka Wałęsy. Waszym zdaniem ma jeszcze szansę wrócić do show-biznesu i odnieść sukces? Zobacz: Córka byłego prezydenta szalała na imprezie Maria Wiktoria Wałęsa z facetem na salonach:

ONS
Newsy
Wałęsa pokazała nowego faceta. Ciacho?
Maria Wiktoria wraca na salony. Nie sama

Maria Wiktoria Wałęsa zasłynęła w Polsce z dwóch powodów, jako córka prezydenta Lecha Wałęsy oraz przyjaciółka Edyty Herbuś . W czasach kiedy Edyta stawiała pierwsze kroki w show-biznesie, Maria towarzyszyła jej przy każdym wyjściu. Sytuacja zmieniła się w momencie kiedy doszło do kłótni o byłego partnera tancerki, Dawida Ozdobę . Nie wnikamy o co obu paniom poszło, tym bardziej, że od tej przykrej sprzeczki (?) minęło już kilka lat, a Maria i Edyta zakopały wojenny topór. Dziewczyny razem paradowały na plaży i imprezach w Sopocie podczas festiwalu "TOPtrendy", co było come-backiem Marii na salony. Na weekendowej imprezie promującej płytę "Poland... Why Not?" oraz Nataszę Urbańską i Patricię Kazadi , Maria znów o sobie przypomniała. Tym razem nie towarzyszyłau boku Edyty Herbuś, ale za to z nowym partnerem. Nazwisko mężczyzny nie jest (jeszcze) znane, ale para wyglądała na bardzo zadowoloną. Maria z uśmiechem pozowała do zdjęć w uściskach ukochanego. Ciekawie kiedy, i czy znów razem, zobaczymy parę na salonach... pinokio

Znamy przyczynę śmierci Przemysława Wałęsy. Co się stało?
EastNews
Newsy
Lech Wałęsa PIERWSZY RAZ o śmierci syna! Dodał wzruszający wpis
Co napisał były prezydent?

Lech Wałęsa pierwszy raz zabrał głos w sprawie śmierci swojego syna, Przemysława ! Na Facebooku byłego prezydenta pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym Wałęsa dziękuję za pamięć i wsparcie w tak trudnym dla jego rodziny czasie.   Lech Wałęsa pierwszy raz o śmierci syna Syn Lecha Wałęsy, Przemysław, zmarł zmarł 8 stycznia 2017 roku. Cztery lata przed śmiercią podjął walkę z chorobą alkoholową. Prokuratora na prośbę rodziny nie chce ujawniać przyczyn śmierci Przemysława Wałęsy, jednak mówi się o "niezdrowym trybie życia". Do tej pory Lech Wałęsa nie zabierał głosu w sprawie śmierci syna. Dziś na jego Facebooku pojawiło się krótkie oświadczenie: Dziękuję wszystkim, którzy łączyli się w bólu w tym trudnym dla nas okresie. LW - napisał Lech Wałęsa. Zobacz także:  Maria Wiktoria występowała w TzG, a Jarosław jest politykiem. Kim są i co robią dzieci Lecha Wałęsy?   Lech Wałęsa o śmierci syna.   Przemysław Wałęsa zmarł w styczniu 2017 roku. Miał 43 lata. 

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik