Bill Cosby przyznał się, że dawał środki nasenne kobietom aby je wykorzystać seksualnie
East News
Newsy

Oskarżony o gwałt Bill Cosby przerywa milczenie! Co napisał?

Oskarżony o gwałt Bill Cosby przerywa milczenie! Co napisał?

Bill Cosby po raz pierwszy zabrał głos od czasu, gdy 30 grudnia 2015 sąd w Pensylwanii zadecydował, że znany amerykański komik odpowie za gwałt. Gwiazdor zamieścił post na swoim profilu na Twitterze.

"Love Never Lies": Maja Bohosiewicz zdradza, jak działa eye detect. WYWIAD

Bill Cosby przerywa milczenie w sprawie oskarżenia o gwałt

Sprawa zarzutów wobec Billa Cosby'ego trwa od dłuższego czasu. 50 kobiet oskarża słynnego aktora i komika o molestowanie seksualne, do którego miało dochodzić wiele lat temu, w czasie największej popularności gwiazdora. Obecnie Cosby ma już oficjalnie postawione zarzuty gwałtu na Andrei Constand. Miało do niego dojść w 2004 roku. Oskarżenie wobec aktora wpłynęło do sądu w Pensylwanii niemal w ostatniej chwili. Już w styczniu sprawa uległaby przedawnieniu. W 2005 roku przeprowadzono już dochodzenie tej sprawie, lecz umorzono je z powodu braku dowodów. Rok później miało dojść do ugody, której warunki nie są znane. Obecnie miały pojawić się nowe dowody, które są podobno wystarczająco mocno, by pogrążyć gwiazdora. Sąd wydał nakaz aresztowania. Jednak dzięki milionowej kaucji, aktor przebywa obecnie w swoim domu. 78-letniemu Cosby'emu grozi od 5 do 10 lat pozbawienia wolności. Po raz pierwszy od wznowienia sprawy aktor zabrał głos za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze:

Przyjaciele i Fani, dziękuję Wam - napisał Bill Cosby.

Niektórzy internauci zareagowali w sposób, którego Cosby chyba nie spodziewał się.

"Żartujesz sobie?" - pojawiło się pod tweetem aktora

 

Jaki będzie finał sprawy słynnego komika? Czy w ślad za Andreą Constand pójdą również inne kobiety, oskarżające Cosby'ego o molestowanie seksualne?

 

Zobacz też: 35 ofiar Billa Cosby'ego na okładce "New York Magazine"

 

Bill Cosby został oficjalnie oskarżony o gwałt

 

Bill Cosby przyznał się, że dawał środki nasenne kobietom aby je wykorzystać seksualnie

 

Komik podziękował fanom za wsparcie

 

Bill Cosby

Bill Cosby nie został uniewinniony
Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News/W.Wade / WENN/agefotostock/East News
Newsy
Bill Cosby: Winny, ale wolny
Uchodził za wzór męża i ojca, więc gdy kilka kobiet oskarżyło go o molestowanie, mało kto im uwierzył. Bill Cosby został zwolniony z więzienia, ale to nie znaczy, że jest niewinny. Słynny komik musi zapłacić pół miliona dolarów.

Tym razem się nie wywinął. Choć jak zwykle zatrudnił sztab znakomitych adwokatów, którzy robili wszystko, żeby podważyć wiarygodność obciążających go zeznań, ława przysięgłych jednomyślnie uznała, że Bill Cosby 14 lat temu zgwałcił Andreę Constand. Sąd skazał go za to na 30 lat więzienia. Znany komik trafił do celi, ale prawnicy nie przestali próbować przekonać sąd, że Bill jest niewinny. W lipcu 2021 roku wpływowy gwiazdor opuścił zakład karny po tym, jak sąd unieważnił jego wyrok za napaść na tle seksualnym. Nie należy jednak uważać, że został uniewinniony. Rok później wymiar sprawiedliwości uznał go winnym molestowania 16-letniej Judy Huth. Do przestępstwa miało dojść blisko 50 lat temu. (Nie)Sławny komik nie wróci już do więzienia. Będzie musiał zapłacić pół miliona dolarów odszkodowania. Mroczna twarz Z zeznań kobiet, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat ujawniły, że padły ofiarą Billa Cosby’ego, wynika, że jego sposób postępowania był zawsze taki sam. Zwabiał młode, atrakcyjne dziewczyny, obiecując im pracę i pomoc w zrobieniu kariery w telewizji, a potem podawał im narkotyki lub środki usypiające i gwałcił je bądź zmuszał do dotykania swoich miejsc intymnych. Opowiadały o tym nie tylko skrzywdzone kobiety, ale i Frank Scotti, który przed laty był asystentem komika. Dwa lata temu, gdy ruszył proces wytoczony przez Constand, mężczyzna zeznał przed sądem, że to on zapraszał dziewczyny na spotkania z Cosbym, a potem stał pod drzwiami wynajętego apartamentu czy garderoby i pilnował, by nikt tam nie wchodził. Scotti powiedział, że początkowo wierzył w to, że Bill zaprasza te kobiety na rozmowę o pracy. Tego, co naprawdę dzieje się za drzwiami, domyślił się, gdy jego szef kazał mu zanieść pełną pieniędzy torbę kilku dziewczynom, z którymi wcześniej się spotykał. Co ciekawe, Frank wyznał, że kiedy odkrył...

Bill Cosby przyznał się, że dawał środki nasenne kobietom aby je wykorzystać seksualnie
East News
Newsy
A jednak... Bill Cosby przyznał się do odurzania kobiet i gwałtu
O gwałt oskarża go już 40 ofiar

Bill Cosby przez wiele lat był jednym z ulubionych aktorów komediowych nie tylko w Ameryce . Również w Polsce miał grono fanów, którzy z sentymentem wspominają kultowy serial "The Cosby Show". Niestety, wizerunek gwiazdora legł w gruzach, kiedy kilkadziesiąt już kobiet oskarżyło go o wykorzystanie seksualne . Cosby do tej pory nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów i nie chciał rozmawiać na ten temat podczas wywiadów z dziennikarzami. Ale może to się zmieni... Zagraniczne media dotarły bowiem do akt sprawy z 2005 roku, kiedy to Andrea Constand, była pracownica Temple University, w której studiował także komik (a później był członkiem rady powierniczej szkoły), wytoczyła proces Cosby'emu. Oskarżyła go o odurzenie lekami i gwałt. Z dokumentów wynika, że aktor przyznał się wtedy przed sądem do kupowania silnych środków nasennych, które miał podawać kobietom. Sprawa zakończyła się ugodą. Bill Cosby zapłacił pokrzywdzonej kobiecie nieustaloną dotąd sumę pieniędzy. Myślicie, że po tym jak media ujawniły sprawę sprzed 10 lat Bill Cosby zacznie w końcu się tłumaczyć publicznie? Polski show-biznes też niestety ma swoje afery o molestowanie. Zobacz: Gwiazda Rancza oskarżyła kolegę z planu o molestowanie seksualne Zobacz na Polki.pl: Sprawa Polańskiego

Bill Cosby uslyszał wyrok. Aktor trafi do więzienia
East News
Newsy
Bill Cosby skazany! Słynny komik trafi do więzienia! Na ile?
Bill Cosby skazany! Słynny komik trafi do więzienia! Na ile?

  Stało się! Bill Cosby został skazany! Sprawa hollywoodzkiego aktora ciągnie się od dawna. Od kilku lat ponad 50 kobiet głośno przyznaje, że były  molestowane seksualnie przez słynnego komika . W kwietniu w sądzie w Pensylwanii, Bill Cosby został uznany za winnego w sprawie gwałtu na Andrei Constand - w 2004 roku Cosby podał jej środki odurzające i molestował seksualnie. Teraz sąd ogłosił, jaką poniesie za to karę. Zanim aktor usłyszał wyrok, sędzia prowadzący sprawę mówił o nim wprost, że jest "agresywnym przestępcą seksualnym". Ile lat Bill Cosby spędzi w więzieniu?   Bill Cosby idzie do więzienia!    Sąd zdecydował, że Bill Cosby spędzi od trzech do dziesięciu lat w więzieniu. Aktor będzie mógł starać się o wcześniejsze wyjście dopiero po trzech latach. Zobaczcie, co mówił sędzia Steven O'Neill w czasie ogłaszania wyroku. Nadszedł czas na sprawiedliwość, która, panie Cosby, zatoczyła koło właśnie w pana kierunku. W końcu nadszedł ten czas. Został Pan skazany za bardzo poważne przestępstwo - mówił sędzia.  Bill Cosby musi również zapłacić 25 tysięcy dolarów grzywny. Aktor trafi również na listę groźnych przestępców seksualnych. Waszym zdaniem to wystarczająca kara?   Zobacz także:  Bill Cosby przerywa milczenie. Aktor odniósł się do zarzutów w sprawie gwałtu!   Bill Cosby został skazany. Aktor trafi do więzienia na minimum trzy lata.

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik