Anna Wyszkoni o chorobie

Anna Wyszkoni wyznaje: "Miałam raka". Wokalistka opowiedziała, jakie trudne chwile przeżyła ona i jej rodzina

Anna Wyszkoni o chorobie

Anna Wyszkoni do tej pory nie była gotowa na to, by opowiedzieć o swojej chorobie. Jakiś rok temu powiedziała tylko, że chorowała na coś, co mogło sprawić, że straci głos na zawsze. Okazuje się, że Anna Wyszkoni miała nowotwór i dopiero teraz o tym przerwała milczenie! Jak się o tym dowiedziała i dlaczego cały czas to ukrywała?

 

Wyszkoni o chorobie nowotworowej

Poszłam na rutynowe badania piersi, bo czułam że coś nie tak. A lekarz kazał mi zbadać tarczycę. Okazało się, że na tarczycy mam złośliwego guza. Totalny szok. Tragedia dla mnie. Pierwsze myśli to: co będzie dalej, czy ja będę. To była pierwsza walka, jaka stoczyła się w mojej głowie, a potem czy będę mogła wrócić do śpiewania.

Na szczęście okazało się, że zagrożenie życia nie było duże, uleczalność tego nowotworu jest wysoka, mój został wykryty wcześnie na szczęście - zdradziła w Dzień dobry TVN.

Anna Wyszkoni powiedziała, że bała się o to, czy będzie mogła śpiewać. Wypytywała o to lekarzy i miało być wszystko w porządku, a okazało się, że ma niedowład lewej struny głosowej. Po miesiącu ćwiczeń wróciła do formy.

Nikomu nie mówiłam o chorobie. To było moją gorzką tajemnicą. Wiedzieli tylko najbliżsi. Przyznam, ja dzieci trochę oszukałam. Pola jest malutka, nie wiedziała co się dzieje, ale jak mnie odwiedziła w szpitalu płakała i nie chciała mnie tam zostawić. Syn miał świadomość, ale też go trochę oszukałam, kiedy zapytał mnie czy to jest nowotwór, powiedziałam, że to tylko guz, wytniemy go i wszystko będzie dobrze. I siebie też w ten sposób nastawiałam pozytywnie. Bo to trzeba przerobić w głowie - wyznała Wyszkoni w DDTVN.

Gdyby nie udało się wrócić z głosem do formy, być może otworzyłaby swoją wymarzoną kwiaciarnię, ale na szczęście nie było potrzeby. Wyszkoni do tej pory wspomina moment, kiedy dała ostatni koncert przed operacją i śpiewała tak jakby to był ostatni koncert w życiu.

Teraz Wyszkoni nagrała piosenkę o swoich przeżyciach: "Oszukać los".

 

Zobacz także: Jak dzieci Ani Wyszkoni przyjęły wiadomość o jej chorobie? "Syn przeżywał to mocno!"

 

Anna Wyszkoni pół roku temu przyznała się, ze chorowała, ale nikt nie wiedział na co.

Anna Wyszkoni na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu
East News

 

Anna Wyszkoni ma starszego synka Tobiasza i córeczkę Polę. Nie przyznawała się przed dziećmi, że ma raka.

Ania Wyszkoni z rodziną na wakacjach

 

Nowa piosenka Wyszkoni jest o czasie, jaki przeżyła zmagając się z chorobą.

Więcej na temat Anna Wyszkoni choroby gwiazd
Przeładuj

Kto pierwszy powiedział "kocham"? Oliwia czy Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Zdradzili, jak wyglądała ta wyjątkowa chwila

zobacz 01:32