Andrzej Grabowski o homoseksualistach w teatrze
ONS

Grabowski atakuje teatr za subkulturę gejowską: Dla mnie jest to obrzydliwe

Andrzej Grabowski o homoseksualistach w teatrze
ONS

Temat homoseksualizmu wciąż wzbudza w naszym kraju skrajne emocje. Z jednej strony głośne manifestowanie swoich homofobicznych poglądów kończy się wyciąganiem poważnych konsekwencji, z drugiej zaś wciąż nie brakuje podobnych schematów, ale w drugą, totalnie konserwatywną stronę. Przypomnijmy: Skandal! "Pan Lotto" stracił pracę za wspieranie gejów. Pociesza go gwiazda Big Brothera

Teraz zapewne znów zrobi się głośno, a to z uwagi na Andrzeja Grabowskiego. Aktor odsłonił swoje konserwatywne oblicze w książce "Jak brat z bratem. Andrzej i Mikołaj Grabowscy w rozmowie z Hanną Halek", gdzie piętnuje środowiska teatralne za promocję homoseksualizmu. Słynny "Ferdek Kiepski" twierdzi, że homoseksualni twórcy zmuszają w teatrze heteroseksualnych aktorów do odgrywania gejowskich scen. Jego zdaniem kończyło się w kilku przypadkach bardzo dramatycznie.
 

Sensu nie mają takie przedsięwzięcia jak adaptacja Szekspira, w której to na scenie ma miejsce gwałt, gdzie jeden goły chłopiec posuwa drugiego. To skończyło się zresztą tak, że jeden z tych chłopców jakoś przez to przeszedł, ale drugi płakał jak dziecko, tak bardzo nie chciał tego robić. Ale… robił, ponieważ bał się, że jeśli odmówi, to zostanie wyrzucony. I to jest naprawdę straszne - wyjaśnia Grabowski.


Aktor ma też problem z wszechobecną nagością w teatrze i twierdzi, że eksponowanie jej go obraża.
 

Po co 10 gołych skaczących chłopaczków albo stara aktorka, która chodzi naga przez cały akt? Genialna aktorka nie musi być naga. To wszystko jest na siłę. To jest nagość wymuszona, sztuczna, nieprawdziwa i mało artystyczna. (...) Dla mnie jest to obrzydliwe i nieraz widziałem ludzi, którzy wychodzili w trakcie spektaklu, nie mogąc znieść tego obrazu. Ja czuję się mocno zażenowany nawet w imieniu tej osoby, która to robi. Mnie coś takiego obraża i wstydzę się w takich sytuacjach, że jestem aktorem, ponieważ każdy może pomyśleć, że ja też za chwilę się rozbiorę - twierdzi.


Takie poglądy Grabowskiego przysporzyły mu już liczne grono prawicowych sympatyków. Jest o tyle ciekawe, że dotąd aktor był mocno utożsamiany z Platformą Obywatelską.

Zobacz: Putin zasłaniający genitalia geja - TO zdjęcie oburzyło Rosjan

Znany wokalista nago w gejowskim magazynie:

Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48