Aleksandra Kwaśniewska po wielu latach przerwy wróciła do pracy w telewizji. Razem z Marzeną Rogalską i Olgą Legosz prowadzi program "Miasto kobiet" w TVN Style. Po kilku latach przerwy produkcja znów wróciła na mały ekran, by dyskutować o tym, co dla kobiet najważniejsze. W ostatnim odcinku prowadzące poruszyły bardzo delikatny dla wielu temat dotyczący bezdzietności. Dziennikarki zwróciły uwagę, że niewinne sugestie i zapytania o dziecko mogą ranić i krzywdzić. Mocny głos w sprawie zabrała Aleksandra Kwaśniewska. Odnosząc się do odcinka, prowadząca powołała się na własne doświadczenia. Jej post poruszył mnóstwo osób, w tym Agnieszkę Woźniak-Starak, która przyznała: "Nie mam dzieci i jest mi z tym dobrze".

Reklama

Aleksandra Kwaśniewska o "świadomej bezdzietności"

Aleksandra Kwaśniewska na swoim Instagramie poruszyła problem dotyczący pytań o dziecko i wywołała prawdziwą dyskusję. Dziennikarka zwróciła uwagę, jak wiele kobiet jest ocenianych przez pryzmat bycia, lub niebycia mamą i jak wiele z nich przez ten temat cierpi! Kwaśniewska ma dość, stąd tak mocny i poruszający wpis!

aleksandraleksandrowna/Instragram

Prowadząca "Miasto Kobiet" zwróciła uwagę, że życiowych scenariuszy jest mnóstwo. Niektórzy chcą być rodzicami, a mimo starań nie mogą, niektóre kobiety straciły ciążę, a jeszcze inne po prostu zdecydowały, że dzieci mieć nie będą. Mimo tego, każda z takich osób musi mierzyć się z pytaniem o dziecko, a nawet zarzutami czy pretensjami, że jeszcze go nie ma... Sama Aleksandra Kwaśniewska doskonale zna temat z autopsji. Pierwsze pytania fanów o jej dzieci pojawiły się 9 lat temu, gdy córka prezydenta Kwaśniewskiego poślubiła Kubę Badacha. Pod niemal każdym wspólnym zdjęciem Aleksandry z mężem znajdują się komentarze dotyczące powiększenia rodziny, co zresztą dziennikarka sprytnie puentuje. Ponieważ Aleksandra Kwaśniewska na własnej skórze doświadczyła oceny przez pryzmat nieposiadania dzieci, fanki wysłały prowadzącej mnóstwo wiadomości, w których podzieliły się swoimi historiami i szczerymi wyznaniami.

Cały czas przekopuję się przez wiadomości od Was i wzruszam się, i przejmuję na zmianę. Cieszy mnie, że poruszyłyśmy temat, który okazał się tak bardzo dla Was ważny, ale zasmuca poziom braku zrozumienia, z którym musicie się mierzyć. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić „niewinne” pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą. Ale przede wszystkim, bądźmy w tym razem. Szanujmy nawzajem nasze decyzje, wspierajmy je i nie narzucajmy innym własnego scenariusza na szczęście. Przytulam Was wszystkie ❤️ - napisała na swoim Instagramie Aleksandra Kwaśniewska.

Agnieszka Woźniak-Starak: "Nie mam dzieci i jest mi z tym dobrze"

Pod postem pojawiło się mnóstwo słów wsparcia, komentarzy i szczerych wyznań innych gwiazd. Głos zabrała także Agnieszka Woźniak-Starak, która szczerze napisała:

Nie mam dzieci i jest mi z tym dobrze, czy komuś się to podoba, czy nie. Dzięki Ola!

Agnieszka także doświadczyła licznych przykrości z powodu pytań o dziecko. Dopiero niedawno, na fali "Strajków Kobiet", prowadząca "Dzień Dobry TVN" zdecydowała się na bardzo osobiste wyznanie. Agnieszka Woźniak-Starak stanęła po stronie strajkujących kobiet w sprawie ustawy antyaborcyjnej, a wiele osób zarzuciło jej, że wypowiada się bezpodstawnie, ponieważ sama nie ma dzieci. Jakiś czas temu w wywiadzie dla "Pani" Agnieszka przyznała zaś, że niejednokrotnie poroniła ciążę.

Zobacz także
Instagram @aga_wozniak_starak

Teraz dziennikarka głośno mówi o tym, że mimo iż nie ma dzieci, jest bardzo szczęśliwa. Agnieszka Woźniak-Starak po wielkiej tragedii i stracie męża, wróciła do pracy, świetnie sobie radzi jako prowadząca "Dzień dobry TVN" i konferansjerka. Dziennikarka oddaje się też swojej wielkiej pasji, jaką jest jazda konna.

Reklama

Inspirujesz się outfitami gwiazd? Sprawdź aktualny w Cropp kod rabatowy i zaoszczędź na ciuchowych zakupach z dostawą do domu!

Reklama
Reklama
Reklama