Agnieszka Paszkowska
Facebook

Nie żyje gwiazda "M jak miłość". Kim była Agnieszka Paszkowska? Na co zmarła?

Agnieszka Paszkowska
Facebook

23 listopada 2017 roku zmarła Agnieszka Paszkowska. Była aktorką, a widzowie serialu „M jak miłość” z pewnością kojarzą ją z roli matki Gabrysi. Aktorka zagrała też w wielu popularnych serialach, takich jak: „Plebania”, „Klan”, „Na dobre i na złe” czy „Ojciec Mateusz”. Odeszła po długiej walce z chorobą.

 

Zobacz: Nie żyje Pyrkosz. "Miał problemy ze zdrowiem, ale kochał życie" Wspomnienia aktorów i przyjaciół

 

Na co chorowała Agnieszka Paszkowska?

 

O śmierci aktorki poinformował portal Filmpolski.pl. 

 

Choć z zawodu nigdy nie zrezygnowała i do końca pojawiała się w epizodach w serialach telewizyjnych, przez ostatnie kilkanaście lat była przede wszystkim dokumentalistką w Pracowni Dokumentacji Teatru Instytutu Teatralnego. Żegnamy Cię Agnieszko, dziękujemy za wszelką pomoc, której nam przez lata udzielałaś - czytamy na profilu facebookowym Filmpolski.pl.

 

Oficjalnie nie poinformowano o chorobie Agnieszki Paszkowskiej, jednak ze zdjęcia zamieszczonego przez nią na Facebooku można wywnioskować, że aktorka chorowała na raka. Po kilku latach walki z nowotworem zmarła. 

 

Agnieszka Paszkowska była absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i przez wiele lat występowała w Teatrze Rampa. W 1986 roku zagrała główną rolę w telewizyjnym filmie "Słońce w gałęziach”. Później grała przede wszystkim epizody w serialach, ale też dubbingowała filmy. Od kilkunastu lat pracowała w Pracowni Dokumentacji Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Zobacz: Zespół paraneoplastyczny, czyli najpopularniejsze symptomy nowotworów

 

Agnieszka Paszkowska prawdopodobnie zmarła na raka

Agnieszka Paszkowska
Facebook

Więcej na temat M jak miłość
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04