Wojciech Łuszczykiewicz


Imię: Wojciech

Drugie imię: -

Nazwisko: Łuszczykiewicz

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Ryby

Data urodzenia: 1979-02-28

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Wojciech Łuszczykiewicz - urodzony w Łodzi wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor. Lider zespołu Video, były wokalista grupy Superpuder. Maturę zdawał w Stanach Zjednoczonych, jest absolwentem polonistyki. W 2001 roku można go było oglądać w reality show Polsatu "Dwa światy". Wojciech Łuszczykiewicz zajął w nim trzecie miejsce. Występował gościnnie w serialach "Świat według Kiepskich" oraz "Fala zbrodni". Wojciech Łuszczykiewicz jest autorem tekstów nie tylko dla swojego zespołu Video, ale też dla innych artystów. Jego piosenki śpiewają m.in. De Mono, Mafia, Anna Wyszkoni, Rafał Brzozowski i Grzegorz Hyży. Ostatnia płyta zespołu Video "Doskonale Wszystko Jedno" pokryła się złotem oraz platyną oraz otrzymała nagrody na licznych festiwalach.
W 2017 roku Wojciech Łuszczykiewicz powróci na ekrany telewizorów jako juror nowej edycji "Idola". Zasiądzie na fotelach jurorskich obok Elżbiety Zapendowskiej, Ewy Farnej i Janusza Panasewicza.
Wojciech Łuszczykiewicz prywatnie
Wojciech Łuszczykiewicz jest synem dziennikarza Włodzimierza Łuszczykiewicza. Wokalista Video jest żonaty z Żanetą Łuszczykiewicz, menadżerką swojego zespołu. Para ma dwie córki: Lilię i Kalinę. Jak sam przyznaje, Wojciech Łuszczykiewicz jest przesadnie opiekuńczym, przesadnie rozpieszczającym i przesadnie pobłażliwym ojcem.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index