Trybson

Paweł "Trybson" Trybała to zawodnik mieszanych sztuk walki, który zyskał rozpoznawalność poprzez udział w kontrowersyjnym programie "Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy". Ze sportem związany od dziecka. Przez 7 lat grał w trzecioligowej drużynie siatkówki.

Imię: Paweł

Nazwisko: Trybała

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Trybson

Wzrost: 183 cm

Data urodzenia: 28.01.1991 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: sportowiec - zawodnik mieszanych sztuk walki

Osoby - związki:
 • żona Eliza (od 2017 r.)


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: Victoria, Kornelia

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Paweł Trybała, znany jako Trybson, wychował się w Sosnowcu. W wieku szkolnym był miłośnikiem sportu. Grał w trzecioligowej drużynie siatkówki Płomień Sosnowiec. Z siatką był związany przez 7 lat. Z czasem zaczął interesować się mieszanymi sztukami walki. W 2012 roku wziął udział w amatorskim międzynarodowym turnieju MMA Kong Sao - tam zdobył złoty medal, kończąc swoje walki przed czasem. W 2013 roku wziął udział w kontrowersyjnym programie "Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy", w którym dał się poznać jako imprezowicz. Po programie Trybała jako jeden z nielicznych byłych uczestników formatu postanowił zerwać z tą łatką i zmienił swój styl życia. Zaczął od ukończenia kursu trenera personalnego i dietetyka. Postanowił również na dobre powrócić do MMA, tym razem stając się profesjonalnym zawodnikiem. W wywiadach wielokrotnie podkreślał, że sport nauczył go dyscypliny, pokory i ciężkiej pracy, a także uratował przed złymi wyborami. Swój zawodowy debiut Trybała miał w 2015 roku podczas gali XCage, podczas której znokautował rywala. W 2018 roku zawodnik doznał kontuzji i z jej powodu musiał odwołać walki. Powrócił rok później, wygrywając z Gerardem Bąkiem. Obecnie należy do Akademii Sportów Walki Wilanów, trenuje pod okiem Mirosława Oknińskiego i walczy w kategorii średniej i półciężkiej. W środowisku sportowców cieszy się dużym szacunkiem, szczególnie ze względu na swoją ciężką pracę i styl walki. W 2019 roku stoczył walkę z Marcinem Najmanem, którego pokonał w zaledwie 41 sekund, okładając zawodnika potężnymi, obezwładniającymi ciosami. Chociaż Trybson nie należy do najwyższych sportowców MMA, jego atutem jest ogromna siła i szybkość. W rezultacie przekłada się to na wiele wygranych walk, których się podejmuje. Prywatnie jest mężem i ojcem dwóch córek. Na swoim instagramie Trybson chętnie dzieli się zdjęciami z życia prywatnego.

  Znany z: programu "Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy", w którym poznał swoją żonę Elizę.

  Funkcja w filmie: - brak

  Płyty:brak

  Książki:brak

  Nagrody:Wygrana na XCage 7: PLMMA 50 Extra (2015);Wygrana ma PLMMA 70: Championship (2016);Wygrana na PLMMA 72: Łomianki (2017);Wygrana na PLMMA 78: Wilanów (2019);Wygrana na FFF 1: Najman vs. Trybson (2019);Wygrana na FFF 2 Świerczewski vs. Greg Collins (2019);Wygrana na FEN 31: Lotos Fight Night Łódź (2020).

  Link Instagram: https://www.instagram.com/pawel\_trybson\_Trybała/?hl=pl

  Link FB: https://www.facebook.com/TrybsonMMA
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index