Natalia Niemen

Natalia Niemen to polska piosenkarka, chórzystka, córka Czesława Niemena. Wielu twierdzi, że w jej głosie słychać charakterystyczny wokal ojca. Wokalistka od początku kariery zmaga się z cieniem znanego ojca i mimo trudnych z nim relacji stara się promować jego twórczość na organizowanych przez siebie koncertach i festiwalach, m.in. "Niemen mniej znany" i "Niemen inaczej".

Imię: Natalia

Nazwisko: Niemen-Otremba

Nazwisko panieńskie: Niemen

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 24.01.1976 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: piosenkarka

Osoby - związki: - mąż - muzyk Mateusz Otremba.

Rodzice: modelka, artystka Małgorzata Niemen i muzyk Czesław Niemen

Dzieci: synowie Bronisław Otremba i Wincenty Otremba

Rodzeństwo: piosenkarka Eleonora Niemen

BIO: Natalia Niemen to polska piosenkarka urodzona 24 stycznia 1976 roku w Warszawie. Jest starszą córką słynnego muzyka Czesława Niemena i modelki Małgorzaty Niemen. Jej siostra - Eleonora Niemen (po mężu Atalay) - również jest wokalistką. Natalia Niemen ukończyła Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie altówki. Ojciec - muzyk - od najmłodszych lat wpajał córkom miłość do muzyki, a w Natalii widział przyszłą skrzypaczkę w orkiestrze. Kobieta zdecydowała jednak inaczej - zostając wokalistką, poszła w ślady ojca.Życie i kariera w cieniu tak wybitnej postaci, jaką był ojciec Natalii Niemen, nie jest łatwe. Pierwsza solowa płyta piosenkarki - "Na opak" - wydana w 1998 roku nie spotkała się z pozytywnym odbiorem. Debiutancki album Niemen nagrała wraz z zespołem Sixteeen i sama po latach stwierdziła, że płyta, na której śpiewa piosenki nie swojego autorstwa, była błędem.Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku Natalia Niemen została wokalistką zespołu New Life M., z którym wydała dwa albumy - "Dla Ciebie i dla mnie" i "Szukam domu". W tym samym czasie śpiewała również w chórze Trzecia Godzina Dnia, z którym nagrała płyty: "Hosanna", "Na żywo", "PS" i "Uratowani". Obecnie występuje też ze swoim mężem - muzykiem i synem pastora Mateuszem Otrembą.W 2004 roku Natalia Niemen w wyniku choroby nowotworowej straciła ojca, który był dla niej nie tylko rodzicem, ale również inspiracją muzyczną. Od tamtej pory mimo trudnych z nim relacji artystka stara się promować muzykę ojca na organizowanych przez siebie koncertach i festiwalach. W cyklach koncertów zatytułowanych "Niemen inaczej" i "Niemen mniej znany" wystąpiły u jej boku takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak: Stanisław Soyka, Sławek Uniatowski, Kuba Badach i Janusz Radek. Muzycy na koncertach poświęconych pamięci Czesława Niemena zaprezentowali własne interpretacje hitów słynnego muzyka, ale też utworów mniej znanych.W 2017 roku wraz z formacją Gospel Joy Natalia Niemen wydała płytę "Napełniaj".

Znana z: formacji Trzecia Godzina Dnia, New Life M. i Gospel Joy. Natalia Niemen wydała również solowy album - "Na opak" - który jednak nie otrzymał pozytywnych recenzji. Po śmierci swojego ojca - słynnego muzyka Czesława Niemena - zorganizowała (i sama na nich zaśpiewała) szereg koncertów i festiwali poświęconych muzyce zmarłego artysty.

Funkcja w filmie: brak

Płyty:
 • "Na opak" - album solowy (1998);
 • "Hosanna" - z grupą Trzecia Godzina Dnia (1998);
 • "Na żywo" - z grupą Trzecia Godzina Dnia (2001);
 • "Dla Ciebie i dla mnie" - z grupą New Life M. (2002);
 • "PS" - z grupą Trzecia Godzina Dnia (2008);
 • "Szukam domu" - z grupą New Life M. (2009);
 • "Uratowani" - z grupą Trzecia Godzina Dnia (2012);
 • "Napełniaj" - z grupą Gospel Joy (2017).


 • Książki:"Niebo będzie później" Natalia Niemen i Szymon Babuchowski (2016).

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: @natalianiemen

  LINK Facebook: Natalia Niemen | Facebook
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index