Michał Mikołajczak

Michał Mikołajczak to aktor, który zasłynął głównie z ról w popularnych serialach telewizyjnych. Dużą część jego kariery stanowi jednak występowanie na deskach teatru. Oprócz tego rozpoznawalność przyniosło mu zwycięstwo w znanym programie rozrywkowym "Agent", który emitowała stacja TVN. Jak rozwijała się jego kariera i co aktor zdradza o swoim życiu prywatnym?

Imię: Michał

Nazwisko: Mikołajczak

Pseudonim: brak

Wzrost: 191 cm

Data urodzenia: 19.08.1986 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktor telewizyjny, teatralny i filmowy; zajmuje się także dubbingiem

Osoby - związki:partnerka Edyta Zając (od 2021 roku)

Rodzice: nauczyciel historii i nauczycielka języka polskiego

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak

BIO: Michał Mikołajczak urodził się w rodzinie nauczycielskiej w miejscowości Czaplinek, niewielkim miasteczku w województwie zachodniopomorskim. Naukę zawodu aktora początkowo pobierał w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Tam też miał miejsce jego debiut. W 2005 roku wystąpił w swojej pierwszej etiudzie szkolnej pod tytułem "Transwestyta".Ostatecznie jednak Mikołajczak postanowił zmienić szkołę. Tym razem postawił na Akademię Teatralną w Warszawie. Ukończył ją w 2011 roku.W międzyczasie po raz pierwszy wystąpił na deskach profesjonalnego teatru. W 2009 roku pojawił się w spektaklu "Teoremat" wystawianym przez Teatr Rozmaitości w Warszawie. Był to początek jego kariery teatralnej. Mikołajczak grywał m.in. w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie oraz w Teatrze STU w Krakowie. Ostatecznie dołączył do warszawskiego Teatru Współczesnego, w którym występuje po dziś dzień.Publiczność zna go jednak głównie z ról w serialach telewizyjnych. W pierwszym z nich zadebiutował w 2007 roku. W kolejnych latach grywał głównie role epizodyczne. Zmiana przyszła jednak w 2012 roku, gdy na trzy lata dołączył do obsady serialu "Prawo Agaty". Od tamtej pory pojawił się w wielu innych znanych i lubianych produkcjach telewizyjnych.Mikołajczak wystąpił także w kilku filmach pełnometrażowych. Jednym z najbardziej znanych było "Miasto 44".Poza aktorstwem Mikołajczak brał udział w programie typu reality show, co również przyniosło mu sporą sławę. Wystąpił także jako ambasador znanej marki zegarków Boss.Życie prywatne Michała Mikołajczaka owiane jest pewną dozą tajemnicy. Aktor niechętnie zdradza dotyczące go szczegóły. Wiadomo jednak, że pasjonuje się podróżami i lubi grywać w piłkę nożną - jest nawet członkiem Reprezentacji Artystów Polskich oraz drużyny stacji TVN i występuje w meczach charytatywnych. Oprócz tego lubi promować zdrowy styl życia i wspiera akcje na rzecz zwierząt. W 2021 roku media obiegła jego informacja o związku z Edytą Zając. Dziewczyna Michała Mikołajczaka jest modelką.

Znany z: występowania w popularnych serialach telewizyjnych. Największą sławę przyniosły mu role Bartka Janowskiego w "Prawie Agaty", Dariusza Żbika w "Na Wspólnej" oraz Piotra Majczyka w "Pierwszej miłości". Oprócz tego telewizyjni widzowie poznali go bliżej w programie "Agent Gwiazdy 3", który wygrał.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - aktor w etiudzie szkolnej "Transwestyta" (2005); - aktor w spektaklu telewizyjnym "Pod mlecznym lasem" (2006); - aktor w serialu "Mamuśki" (2007); - aktor w serialu "Teraz albo nigdy!" (2009); - aktor w serialu "Usta, usta" (2010); - aktor w serialu "Ludzie Chudego" (2011); - aktor dubbingujący w serialu animowanym "Hot Wheels: Battle Force 5" (2012); - aktor w serialu "Prawo Agaty" (2012-2015); - aktor w serialu "Ojciec Mateusz" (2013); - aktor dubbingujący w serialu animowanym "Scooby Doo i Brygada Detektywów" (2013); - aktor w filmie "Miasto 44" (2014); - aktor w serialu "Komisarz Alex" (2015); - aktor w serialu "Na Wspólnej" (od 2016); - aktor w serialu "Pierwsza miłość" (od 2017); - aktor w serialu "W rytmie serca" (2017); - aktor w spektaklu telewizyjnym "Proces" (2018); - aktor dubbingujący w filmie "Aquaman" (2018); - aktor dubbingujący w serialu "Wiedźmin" (2019); - aktor w filmie "Underdog" (2019); - aktor w filmie "365 dni" (2020); - aktor dubbingujący w filmie "Czarna Wdowa" (2021).Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • wygrana w programie telewizyjnym "Agent Gwiazdy 3" w 2018 roku
  • Link Instagram: @_michal_mikolajczak


    Link FB: @Michał Mikołajczak: oficjalny profil
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index