Mariah Carey


Imię: Mariah

Drugie imię: -

Nazwisko: Carey

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Baran

Data urodzenia: 1970-03-27

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 173

BIO: Mariah Carey – pochodząca z Huntington amerykańska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, córka śpiewaczki operowej. Posiada rzadką skalę głosu wynoszącą 5 oktaw.
Debiutowała w 1990 roku solowym albumem zatytułowanym „Mariah Carey”. Rok później odbyła się premiera jej kolejnej płyty „Emotions”. W 1993 roku wzięła ślub z dużo starszym producentem Tommym Mottolą. Wydała „Music Box”, „Merry Christmas”, „The Emancipation of Mimi” (która na świecie sprzedała się w 10 mln egzemplarzy), „E=MC2”, „Memoirs of an Imperfect Angel” czy „#1 To Infinity”.  W 2012 roku wokalistka pojawiła się jako prowadząca w programie „American Idol”.
Carey zdobyła 5 nagród Grammy, 11 nagród World Music Award, 11 nagród AMA (American Music Awards) i 14 Billboard Music Awards.
Z kolejnym byłym mężem Nickiem Cannonem ma bliźnięta Monroe i Moroccan. Obecnie spotyka się z australijskim biznesmenem Jamesem Packerem, który już zdążył podarować jej tak duży pierścionek zaręczynowy, że Mariah nie ma siły podnieść ręki.
Jej płyty są jednymi z najlepiej szprzedających się na rynku muzycznym, a hit "All I Want for Christmas is You" bodaj najpopularniejszą świąteczna piosenką w rozgłośniach radiowych na całym świecie.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index