Śpiewała tylko z największymi
1/6
Twórczość Whitney Houston owocowała w wiele przebojów. Ale na jej koncie znalazły się też duety z najbardziej cenionymi artystami na świecie. Wybraliśmy dla was pięć tych, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
2/6

W czasie produkcji, Mariah Carey i Houston, które nigdy wcześniej się nie znały, stały się przyjaciółkami. Pomimo, że po produkcji singla poszły one własnymi ścieżkami i rozkręcały swoje kariery, to Houston uważała Carey za swoją najbliższą przyjaciółkę. "When You Believe" wygrał w 1999 roku Oscara za "Najlepszą Piosenkę Filmową" i był nominowany w tej samej kategorii do Złotego Globu.

Singiel zdobył status Złotej Płyty w Niemczech, USA, Australii i Szwecji oraz status Platynowej Płyty w Norwegii. Utwór zajął 99 miejsce w rocznym podsumowaniu listy Billboard Hot 100 w 1999 roku.

3/6

W kwietniu 2000 roku został wydany album "Whitney: The Greatest Hits". Na płytę trafił duet nagrany z George'em Michaelem "If I Told You That".

4/6

W roku 1999, Houston uczestniczyła w koncercie VH1, podczas którego wystąpiła w duecie z Mary J Blige wykonując utwór "Ain't No Way".

5/6

Na płycie podsumowującej twórczość Whitney w 2000 roku pojawił się utwór "Could I Have This Kiss Forever" nagrany z Enrique Iglesiasem.

6/6

Ostatni duet Whitney i ostatnie nagranie. 9 lutego 2012 roku, trzy dni przed śmiercią, gwiazda wystąpiła na Grammy Party występując zupełnie spontanicznie z Kelly Price. Panie wykonały utwór "Yes, Yesus Loves Me".