Najlepsze piosenki na święta. Świąteczne piosenki Mariah Carey, Wham!, Britney Spears, Edyta Górniak, Band Aid Melanie Thornton Wonderful Dream Coca Cola song Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak Pada śnieg piosenka na święta Wham! Last Christmas piosenki na święta Mariah Carey All I Want For Christmas Is You piosenki na święta
Najlepsze piosenki na święta. Świąteczne piosenki Mariah Carey, Wham!, Britney Spears, Edyta Górniak, Band Aid
Wszystkie, które lubicie - polskie i zagraniczne
1/14
Najlepsze piosenki na święta. Świąteczne piosenki Mariah Carey, Wham!, Britney Spears, Edyta Górniak, Band Aid
Już dzisiaj długo wyczekiwane przez wielu z was święta. Z tej okazji zebraliśmy dziesięć najpopularniejszych piosenek świątecznych, bez których nie wyobrażamy sobie całej magicznej atmosfery. Mamy nadzieję, że również wam przypadną do gustu i umilą najbliższe dni. Wesołych świąt!
2/14
Melanie Thornton Wonderful Dream Coca Cola song
za: okładka singla "Wonderful Dream"
Na rozgrzewkę piosenka "Wonderful Dream (Holidays are coming)" nagrana przez byłą gwiazdę zespołu La Bouche, Malenie Thornton dla koncernu "Coca Cola". Wielu kojarzy ją tylko z reklam, a niesłusznie bo w całości brzmi zdecydowanie lepiej.

3/14
Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak Pada śnieg piosenka na święta
za: mat. inf.
"Pada śnieg" to utwór, który pochodzi z debiutanckiej płyty Edyty Górniak "Dotyk". Piosenkarka śpiewa ją w duecie z Krzysztofem Antkowiakiem. To jedna z niewielu naprawdę dobrych świątecznych piosenek nagranych w naszym kraju.

4/14
Wham! Last Christmas piosenki na święta
za: okładka singla "Last Christmas"
Chyba najsłynniejszy świąteczny hit, do tego z bardzo smutnym tekstem. Ale co tam! Co roku rozbrzmiewa w naszych telefonach, w sklepach, w barach, o radiach nie wspominając... Na stałe wpisany w bożonarodzeniowy nastrój.

5/14
Mariah Carey All I Want For Christmas Is You piosenki na święta
za: okładka płyty "Merry Christmas"
Mariah Carey jest prawdziwą gwiazdą świątecznych przebojów. Jej "All I Want For Christmas" stał się jedną z najpopularniejszych piosenek. Ponad 50 milionów odsłon na YouTube mówi samo za siebie...

6/14
De Su Kto wie świąteczne piosenki
za: okładka płyty "Największe przeboje"
Jedni myślą, że śpiewa to Anna Maria Jopek, inni że Kasia Skrzynecka, a to żeńskie trio De Su - jeden z pierwszych polskich girlsbandów. Zespołu już dawno nie ma, ale została bardzo fajna piosenka.

7/14
Chris Rea Driving Home For Christmas
za: okładka singla "Driving Home For Christmas"
Polskie stacje radiowe uwielbiają puszczać ten utwór. I słusznie! Charakterystyczny głos Chrisa Rea idealnie pasuje do atmosfery świąt. Do tego miła melodia i mamy świąteczny sukces.

8/14
Shakin' Stevens Merry Christmas Everyone piosenki na święta
za: okładka singla "Merry Christmas..."
"Merry Christmas Everyone" to bardzo energetyczna i radosna piosenka legendy lat 80-tych Shakin' Stevensa. Na pewno każdy z was zna chociaż fragment na pamięć.

9/14
Kasia Skrzynecka Oszaleli Anieli najlepsze piosenki na święta

Kolejna polska świąteczna perełka, czyli największy świąteczny przebój Katarzyny Skrzyneckiej - "Oszaleli Anieli":


 

10/14
Band Aid Do They Know I'ts Christmas piosenka na święta
za: okladka singla "Do They Know It's Christmas"
Jedna z najsłynniejszych piosenek nagranych na święta w celu charytatywnym przez różnych artystów to "Do They Know It's Christmas". Pieniądze uzyskane ze sprzedaży singla trafiły dla głodujących dzieci w Afryce. Co ciekawe, w nagraniu utworu uczestniczył Polak, Marek Brzezicki.

11/14
Brenda Lee Rockin' Around The Christmas Tree

Skoro "Kevin sam w domu" jest świątecznym hitem, nie mogło zabraknąć przeboju promującego film. A śpiewa go Brenda Lee i nosi tytuł "Rockin' Around The Christmas Tree". Posłuchajcie:

12/14
Celine Dion So This Is Christmas

Celine Dion jak każda wielka gwiazda również sięgnęła po świąteczny przebój. Do swojej dyskografii piosenkarka włączyła cover piosenki "So This Is Christmas" Johna Lennona i wzbudziła nim ogromną sympatię radiowców, większą niż legenda The Beatles.

13/14
Anna Maria Jopek Na całej połaci śnieg

Ostatni polski świąteczny przebój to klimatyczna piosenka w wykonaniu Anny Marii Jopek i Jeremiego Przybory, czyli "Na całej połaci śnieg".

14/14
Britney Spears My Only Wish This Year piosenka na święta
za: okładka singla "My Only Wish (This Year)"
Na deser faworyt naszej redakcji. Mało kto wie, ale również Britney Spears ma na koncie świąteczny przebój. Jej "My Only Wish (This Year)" od kilku lat trafia obowiązkowo na zimowe listy przebojów i powoli, powolutku przechodzi do historii tak jak świąteczne przeboje Mariah Carey czy Wham!